Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Gépészmérnök vagy Gazdaságinfo...

Gépészmérnök vagy Gazdaságinformatikus?

Figyelt kérdés
Sziasztok, ezt a kettőt jelöltem meg az egyetemi jelentkezésem során. Ti melyiket választanátok és miért?
2019. márc. 19. 08:04
 1/7 anonim ***** válasza:

Hogy én melyiket jelölném meg? Gazdinfó. Hogy miért? Mert afelé jobban húzok.

Ez mindenkinek más, valaki ezt, valaki azt szereti jobban.

Bár ha már gazdaságinformatika, akkor inkább már proginfó, mert én például jobban szeretem a programozás részét. (Ezért is jöttem erre.)

Voltam gazdinfón is 2 évet egyetem előtt, de sajnos nem kaptam semmi olyan tapasztalatot amivel azt mondom, hogy ehhez kézzelfoghatóan értek és el tudom magam képzelni ezen az ágon. De nekem az kiindulóként és alapozóként nagyon jól jött az alapképzés előtt amúgyis.

A gazdasági részét nem éreztem olyan kézzel foghatónak és fontosnak mint például a programozást, ezért is inkább hanyagoltam ezt a részét, nem nagyon fektettem bele sok energiát.


Gépészet engem sosem vonzott.

2019. márc. 20. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
0%

Én alapvetően a gépészt, mivel több benne a matek, nagyobb kumulatív tudást ad, ergo a tudásod is nehezebben replikálható (kevesebb konkurenciád lesz). Egy gépészből lehet később menedzser, informatikus is, de fordítva ez nem igaz. Alapvetően a villamosmérnök és gépészmérnök a két legértékesebb diploma az iparban.


De azt is mondják, hogy a jó gépészek már gyerekkorban szerettek fabrkálni, barkácsolni. Ha te nem szerettél, illetve nem érdekeltek a gépek, akkor menj a másikra.


A gazdinfó is egy nagyon jó szak. De itt több múlik rajtad. Fontos, hogy


1/ már a tanulmányaid elejétől keress valami gyakorlati helyet, vagy egy projektet amiben dolgozhatsz – csinálj "duális képzést" a tanulmányaidból

2/ kezdj el programozni tanulni otthon – először is keress rá arra, hogy Harvard CS50, és ezt csináld végig; utána meg tanulj meg rendesen programozni (erre a Udacity, edX, Coursera platformok kínálatát nézegesd). Ne bízz egyedül az egyetemi oktatásban, főleg ne gazdinfo szakon

3/ fejleszd a kommunikációs képességeidet. Ez is alapvető. Vállalj előadásokat, fellépéseket, és esetleg iratkozz be kommunikációs tréningre. A munka nagy része kommunikáció lesz.


Szóval ha érdekelnek a gépek, akkor gépész; ha inkább az informatika, akkor átgondolnék egy villanyos szakot, vagy akkor a gazdinfo + az otthoni tanulás.

2019. márc. 21. 06:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Ne az érdekeljen, hogy mi melyiket választanánk, hanem hogy téged melyik érdekel jobban. A kettő eléggé eltérő terület és más jellegű érdeklődést igényel, tisztázd magadban, hogy melyik áll közelebb a szívedhez. Normális egyetemen és egy kis szorgalommal mellélőni egyikkel sem lehet, ezek nagyon jó diplomák.


A 2.-hoz még annyit hozzátennék, hogy ha az informatika érdekel semmi értelme villamosmérnökire menned, ha az infó érdekel akkor informatikus szakot válassz, ne mérnökit. Mivel nálad már más nem játszik, akkor nyilván a gazdinfót érdemes választani ebben az esetben.

2019. márc. 22. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

#2 "Egy gépészből lehet később menedzser, informatikus is, de fordítva ez nem igaz."


Egy általános orvosból lehet sebész, de egy sebészből nem lehet általános orvos, ezek szerint? Vagy egy ügyvédből lehet tanár, de tanárból ügyvéd nem?

Semmi értelme ezeknek a hasonlítgatásoknak, mert egy informatikus ha gépész akar lenni, akkor ugyanúgy elmehet annak is. De ez mindenkire igaz, még egy biztonságiőrre is ha úgy nézzük.


Illetve nem értettem, hogy aki gazdinfóra akar menni, akkor miért ajánlasz neki egy villamosmérnökit? Szerintem kicsit elfogult a válaszod, és próbálod a te véleményed felé irányítani a kérdezőt, mert nen tudom, lehet te is gépészetis vagy. Befolyásolni nem szép dolog, ha ő azt szereti, akkor azt szereti. Lebeszélnéd az informatikáról, majd ajánlasz neki mindenféle programozói kurzusokat. Akkor miért nem ajánlasz neki proginfót, ha már az a "testvér" szak a gazdinfónak?


Mindkét szaknak a jó oldalát kéne bemutatni, hogy a kérdező könnyebben választhasson. Nem pedig lehúzzuk az egyiket, hogy mellette kőkeményen tanulj sulin kívül mert semmire sem mész, a másiknál meg szinte biztosra lehet venni, hogy kapkodnak érte, mert az a legértékesebb papír.

2019. márc. 22. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Utolsó a munkaerőpiac nem így működik.


A hardcore mérnök szakok (villany, gépész) egyfajta univerzális szakok a munkaerőpiacon, amelyről előbb elhiszik, hogy ért az üzlethez, vagy tud programozni, mint fordítva (hogy például egy programozó ért a gépészethez). Konkrétan például az előző főnököm autótervező mérnökként volt közgazdászok főnöke technológiai cég stratégiai osztályán (semmi közünk a gépiparhoz).


Való igaz, hogy programozó bárkiből lehet (igen, bölcsészből is); de egy mérnöki diplomát szívesebben vesznek itt is, mint egy óvodapedagógusit. Menedzser meg végképp mindenkiből lehet, de még egyszer, a mérnökök nagy előnyt élveznek a legtöbb helyen.


Összességében a villanyos- meg gépészmérnökök mozgástere sokkal nagyobb később, mivel – még egyszer – bármikor válthatnak programozói vagy menedzseri karrierre, míg ez fordítva nem igaz (egy programozóból nem lesz gépész, legalábbis otthoni tanulással nem).


Ez az én személyes tapasztalatom.

2019. márc. 22. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Előző: amiket írsz, az nem változtat azon, amiket írt a kolléga, hogy nagyon elfogult a válaszod és nem is arra válaszolsz, amit a kérdező kérdez.


"Való igaz, hogy programozó bárkiből lehet (igen, bölcsészből is); de egy mérnöki diplomát szívesebben vesznek itt is, mint egy óvodapedagógusit."


Egy gazdaságinformatikust pedig még inkább szívesebben, ezért nincsen semmi értelme mérnöki diplomát ajánlani bárkinek, akit az infó érdekel. Arról nem is beszélve, hogy önmagában egy mérnöki diploma semmit nem jelent, ha programozó akar lenni az ember, csak ha felvértezte magát mellé egy komoly tudással.


"Menedzser meg végképp mindenkiből lehet, de még egyszer, a mérnökök nagy előnyt élveznek a legtöbb helyen."


2 területet említettél, amiben előnyt élvez a mérnök a többi diplomához képest: fejlesztés és menedzsment. Mindkét területen preferáltabb a gazdaságinformatikus diploma egy gépésznél például.


Tehát ne ért félre minket, nem azt mondjuk, hogy nincs igazság abban, amit mondasz. Viszont sok helyen elkalandoztál a válaszodban és nem a kérdésre válaszoltál, nem a releváns információk és szempontok alapján próbálsz tanácsot adni a kérdezőnek.

2019. márc. 22. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
A Kérdező azt kérdezte, hogy mi melyiket választanánk és miért. Én leírtam a saját szempontjaimat. Elfogadom, hogy nem értetek velem egyet, nem is muszáj. Írjátok le ti is, melyiket választanátok és miért. So easy.
2019. márc. 22. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!