Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Gépészmérnök vagy gazdaságinfo...

Gépészmérnök vagy gazdaságinformatikus?

Figyelt kérdés
Mindkét szak érdekel, jó vagyok fizikából, matekból, infóból, és közgázból is, jelenleg közgáz szakközépbe járok. Melyik és miért?

2017. jan. 21. 09:33
 1/8 anonim ***** válasza:

szerintem inkább az amelyik jobban érdekel téged.. méghozzá azért mert jobban érdekel..


remélem tudtam segíteni!

2017. jan. 21. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Ha mindkettő egyformán érdekel, inkább gazdinfó. Gépészmérnök képzésen a műszaki rajzzal pl. nagyot lehet szívni, ha középiskolában nem tanultad (a gimiből érkezettek is megszenvednek vele), a fizika, és az ezzel kapcsolatos tárgyak sem az a szint, amihez egy közgáz szakközépben tanított anyag elég jó alap. Persze nem lehetetlen elvégezni, csak gazdinfón lényegesen könnyebb dolgod lenne.
2017. jan. 21. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Tudnád egy kicsit pontosítani, mit értesz az alatt, hogy jó vagy? Attól is függ, melyik egyetemen akarod, BME-n lehet gépész BSc után gazd.infó MSc-t, ha elég megfelelő szabvált teljesítesz a BSc alatt (bővebben itt: [link] Valamint, ha annyira jó vagy, akkor a mechatronika, villamosmérnök szakokon több informatika van, mint a gépészen, és ezek után is sokfele lehet MSc-re menni (akár gazd.infóra is). Én személy szerint a TE helyedben gépészre nem mennék.
2017. jan. 21. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 Goreh válasza:
57%
Amelyik jobban érdekel abból jobban is fogsz megélni! Én gépészként mentem el a Mechwartba (Debrecen) és nagyon tetszik (persze még KNY-es vagyok). Gépészeket manapság jobban keresik (mert kevesen vannak), kicsit értékesebbek, de ez nem azt jelenti hogy infósok nem kereshetnek többet, mert ugyan lehet. Az infósoknak nagyobb a tér, de a gépészek meg precízebbek, leleményesek lehetnek. Mind a kettő nagy szak, talán a gépész egy kicsit régi, de ugyanolyan erős. Ha te jól tanulsz, meg szorgalmas vagy, mind a két szakból válhatsz VALAKI!
2017. jan. 21. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Kedves 3-as válaszoló a Debreceni Egyetemre szeretnék menni, köszönöm a válaszokat!
2017. jan. 21. 11:32
 6/8 anonim ***** válasza:
Én a gépészmérnökire voksolok, mert abból talán nagyobb a kereslet.
2017. jan. 22. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
78%
Mindkettőre van kereslet. Gazdinfót MsC-nek lenne érdemes felvenni, alapszaknak pedig progi vagy mérnökinfót. SAP-tanácsadóként pl. 1-3 milka közötti a fizetés, itthon.
2017. jan. 22. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2017. jan. 22. 13:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!