Melyiket válasszam?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

11.es vagyok, közeleg az érettségi. Számomra két nagyon szimpatikus egyetemmel szemezek, a Semmelweis egyetemmel és az ELTE-vel. Ha a SOTE-ra mennék akkor mindenképpen sebésznek tanulnék, de ha az ELTE-re akkor jogra mennék amin belül ügyész szeretnék lenni. Emellett lehet hogy felvenném mellé a pszichológiát. Az a bajom hogy nagyon tetszik mindkét egyetem és ezek a hivatások, bevallom főleg az orvosi de tudom hogy 12 évembe telne amíg önálló sebész válna belőlem, ebből 6 évig csak tanulok, 6 évig pedig rezidensedék ami nagyon kevés pénzt hoz. Viszont ügyész az egyetem után már 4 éven belül önálló ügyész lehetnék habár a tanoncok nem tudom mennyit keresnek, és ha még a pszichológiát is megcsinálnám akkor akár az is lehetnék (nem tudom annak mennyi idő a gyakorlata)

Szóval, nem azt kérem hogy döntsétek el helyettem, mielőtt bárki is félre értené és kioktatna, de szeretnék meghallgatni minél több véleményt meghallgatni :) előre is köszi!



2019. márc. 19. 12:28
 1/7 A kérdező kommentje:
Úr isten bocsi a sok nyelvtanilag helytelen mondatért és szóismetlésekért, csak a suliban jutott ez eszembe és írtam ráadásul több részletben. Tudom, nem mentség:'D
2019. márc. 19. 12:57
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Emelem kalapom ha ELTE jog mellett nappalin csúszás nélkül elvégzek párhuzamosan egy masik egyetemet.


Tizenegyedikesként már kellene hogy legyenek faktok, főleg ha tenyleg az orvosi álmod (emelt biosz/kémia). Szoval nem tudom be tudod-e hozni egy ev alatt, de szerintem le vagy maradva. Jogra nyelv vagy töri vagy magyart ezzel szemen könnyű behozni.


De amennyire en tudom az orvosin nem az van, hogy sebésznek tanulok, hanem van egy alap, ami utan szakosodhatsz. Jogon mar nincs is ilyen, elvégzed az egyetemet, utána szakosodsz. Tehát nincs olyan hogy ügyésznek tanulok, mindennek tanulsz csak te választod majd ki mi tetszik. Es siman lehet hogy masik szakirány is megtetszik.


De en nem vennem fel a pszichológiát a jog melle, rengeteget kell tanulni, még többet készülni órákra, nem fogod bírni. Ráadásul az sem biztos hogy felvesznek ügyésznek, vagy hogy 5 ev alatt elvégzed az egyetemet (többen csúsznak mint ahányan megcsinálják időben). Jogászbol túlképzés folyik, csak a legjobban maradnak a szakmában, tevékenykednek annak aminek tanulnak s meg is tudnak belole élni. Ezzel szemben orvosból hiány van, de főleg állami alkalmazottak, megszabott fizetéssel.

2019. márc. 19. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Megkérdezheten hogy végül melyik mellett döntöttél?:D Én most állok pont úgy, ahogy te 1 évvel ezelőtt.
2020. jún. 6. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Végül Sote- dietetika lett
2020. jún. 7. 17:39
 5/7 anonim ***** válasza:
Oo, az is tök jó!:)
2020. jún. 7. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Tök jó lesz, ha felvesznek :D
2020. jún. 10. 10:57
 7/7 anonim ***** válasza:
Szurkolok:Dd
2020. jún. 10. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!