Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Melyik egyetemet válasszam,...

Melyik egyetemet válasszam, ha germanisztika szakra szeretnék menni? (Több lent)

Figyelt kérdés
Tudom, hogy sok ilyen kérdés van, de egyikben sem találtam választ arra, hogy melyik egyetemen NEM annyira hangsúlyosak az irodalommal / irodalomtörténettel kapcsolatos tantárgyak. Tudtommal az eltén inkább ez hangsúlyos, így egy kicsit elbizonytalanodtam, mert szalvisztikát szerettem volna felvenni minornak.

2019. febr. 8. 18:38
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Szegeden is hangsúlyos részt képez.
2019. febr. 8. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem az ELTE egyáltalán nem vészes ebből a szempontból, a tanárok is jók.
2019. febr. 8. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:
100%
Sajnálom, de mindenhol ez a hangsúlyos! Károlis germanisztikás (voltam) most passzíváltattam pont emiatt. Ha nem szereted a nyelvészetet és az irodalmat én nem ajánlom neked ezt a szakot. (Minden vizsgám sikerült de kín és szenvedés volt számomra mert kicsit se érdekeltek ezek a tárgyak.) Nagyon sok kötelező van és a másodikféléves alapvizsga után kb. csak ez a nyelvészeti, irodalom, irodalomtörténeti rész marad némi kulturás és művészeti irányokkal megspékelve.. :/ A szak amúgy nem nehéz sehol ( Eltés a baratnőm) de annak aki nem szereti ezeket és csak a nyelv miatt megy annak nem ajánlom. Nem nyelvszak hanem filológia.. :/
2019. febr. 23. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!