Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Milyen szakra lennék a legalka...

Milyen szakra lennék a legalkalmasabb? (részletek lent)

Figyelt kérdés

Biológia-kémia tagozaton tanulok harmadik éve, azaz nem állnak messze tőlem a természettudományok. Erősen beletartoznak az érdeklődési köreimbe, viszont nem igazán találok olyan szakmát ezzel kapcsolatban, amit szívesen elvégeznék. Emellett érdekel a politika (Éles váltás lol), a történelem, illetve maga az irodalom nem igazán, de jók az íráskészségeim és a "beszélőkém" sem utolsó.

Egy ideje a politológiát fontolgatom, és tényleg érdekelne is, de nem tűnik piacképes szakmának. Emellett a biosz-kémiával kapcsolatban sokáig fontolgattam az élelmiszermérnökit, de valahogy azt sem érzem az igazinak. Bár elhelyezkedés céljából valszeg' jobban megérné, mint a politológia.


Szóval, mit gondoltok? Valami ötlet?

Esetleg ha valaki jártas az előbb említett két szakma valamelyikében, kifejthetné a véleményét, tapasztalataid.


Előre is köszönök mindent!<3



2019. márc. 24. 18:50
 1/6 anonim ***** válasza:
Képzeld el, hogy mit akarsz csinálni késöbb, és odamenj. Ez a kettő terület szöges ellentéte egymásnak. Olvasgass a neten, hogy mit csinál az egyik és másik. Mondjuk élelmiszermérnökről van fogalmam, mert biológus és élelmiszerbiztonsági mérnökként élelmiszermérnökök mellett dolgozom
2019. márc. 24. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Ugyanígy voltam, biosz kémia és történelem, politika érdekelt.

Szerintem hagyj ki érettségi után egy évet, dolgozz akár külföldön addig és majd ràjössz mi szeretnél lenni.

Amíg nincs határozott elképzelesed, addig ne iratkozz be szerintem.

Egyébként élelmiszermernok se túl jó, én az ország keleti részében dolgozok alapszakot végzett élelmiszermernokokkel. Laborans munkát végeznek, kevés fizuert. Mindenképp kell Msc hozzá, hogy legyen értelme, úgy vágj bele.

Persze lehet a fővárosban vagy a nyugati országreszen más a helyzet.

Amúgy biomérnök, vegyészmérnök is érdekes lehet számodra. De ezeknél is kevés az alapszak.

Amíg nem vagy biztos benne melyik irányban dolgoznal majd, ne kezdd el szerintem egyiket se. Nekem tényleg pár hónap munka után jött a megvilagosodas, hogy mivel akarok foglalkozni. Gimi végén nagyon bizonytalan voltam

2019. márc. 24. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
19:14 Szinte semmilyen szak sem ér semmit a mester képzése nélkül, mivel a gyakorlati tudást ott kapod meg. Ez nem az élelmiszermérnöki képzés kiváltsága, ugyanez van biológia szakon, földrajzon meg úgy bármin. De a kérdező nem mondta, h nem akar mesterképzést csinálni. Nálunk speciel az élelmiszermérnökként természfejlesztőként dolgoznak, én speciel laborvezető vagyok
2019. márc. 24. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat! Milyen lehetőségeim lennének egy évkihagyás esetén dolgozni?

Igazán semmiben sincs gyakorlati tapasztalatom, maximum a (angol B2) nyelvvizsgámat tudnám megvillogtatni. Így is megérné elmenni melózni?

2019. márc. 24. 19:32
 5/6 anonim ***** válasza:

Szerintem menj biológia szakra. Ami nagyon fontos, hogy az érettségit követő években tartsd a lendületet, és minél "durvább" (matekosabb stb.) szakra járj, hogy kimaxold az intellektuális képességeidet. Ha hiszed ha nem, a mai iskolarendszer a valós munkaerőpiaci igényeknek max. a felét fedi le, a szakmák másik felének nincs is megfelelő képzés.


Vegyük például a biológiát. Most az egy dolog, hogy az egyik barátom biológus lett, és a honvédség alkalmazza biológiai fegyvervédelemre. De azt tudtad, hogy a biológusok nagyon menők a data science, gépi tanulás, mesterséges intelligencia területén? (Helyesebben a bioinformatikusok, de ilyen szak szerintem itthon nincs.)


Az meg egy másik dolog, hogy egyik volt főnököm (európai régiós igazgató technológiai giga konszernnél) phd-zert mikrobiológus volt...


Az élet sokfelé visz el, azt érdemes tanulni, ami


1/ érdekel

2/ amiben sok a matek vagy a tudomány.

2019. márc. 24. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Én biológuskent azt mondom, hogy ne menj biológusnak.
2019. márc. 24. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!