Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen kutya lenne a legalkalm...

Milyen kutya lenne a legalkalmasabb nekem? (részletek lent)

Figyelt kérdés

Egy kis város mellett, egy régi vár romja melletti egyedül álló házban lakom. A bekerített, kutya által bejárható terület több ezer négyzetméteres nagyságrendű. Idén tavasszal szeretnék vásárolni 2 kölyök kutyát. Olyanok válaszát várom, akik tisztában vannak a fajták alap tulajdonságaival. Nem akarok megbántani senkit, de olyan ne válaszoljon, akinek van otthon egy rottweilere, amelyik soha senkit nem bántott. Szakértő kutyások úgy is értik. A szempontok a következők:


-Legyen értelmes, barátságos, és végtelenül türelmes mindenkivel, akár egy Golden Retriever. Minden eddigi háziállatommal törekedtem a bensőséges kapcsolatra, most sem tervezem másképpen. Még a kutyusok életében gyerekes ház lesz, tehát ez a legfontosabb szempont.


-Ne legyen egy gazdás, de ne is barátkozzon mindenkivel (lásd mint a Golden).


-Legyen határozott, tiszteletet parancsoló, idegenek számára elrettentő a megjelenése. Ilyen szemszögből az Írfarkas az egyik kedvencem.


-Ha az előző pont teljesül, nagyjából elértem amit akartam, de azért nem baj, ha a fajta sajátja, hogy a gazda területét, tulajdonát, "nyáját" megvédi.


Jelenleg 3 fajta körül forognak a gondolataim. A golden retriever csak az első szempontnak felel meg, amúgy házőrzésre sajnos egyáltalán nem alkalmasak. Jókat olvastam a Bernie pásztorról is. Nyugodt, barátságos, bátor, védelmező kutyaként jellemzik a legtöbb helyen. Személyes kedvencem az Ír farkas lenne, de ez a fajta nehezen hozzáférhető, és gondolom rendkívül drága is. Ezt leszámítva viszont ők is rendkívül intelligensek, méretüknél fogva tekintélyt sugároznak, bátrak, kitartóak, és gyerekes családokban is nagyon jól beválnak. Van esetleg még tippetek? Kuvasz, német juhász, rotweiller, harci, örző védő kutyák kilőve. Tudom, hogy ezekből is született már olyan egyed, amelyik megfelelne a fenti leírásnak, de én ezt a kérdést is úgy közelítem meg, mint az öv bekötését. Lehet, hogy van akit megöl egy balesetben, de sokkal többet ment meg. Remélem azért flamelés elmarad...


2012. jan. 9. 17:11
1 2 3 4
 1/33 A kérdező kommentje:
Jah igen, azt elfelejtettem hozzátenni, hogy nyálzó (bernáthegyi), turcsi orrú (boxer) fajtákat sem szeretnék.
2012. jan. 9. 17:16
 2/33 anonim ***** válasza:
64%

Elrenttentő külsejű legyen de ne őrzővédő.


Max egy keverék. Olyan fajta (legalábbis én nem ismerek ami az össze kritériumodnak megfelelne.

Ami meg megfelelne azért van kilőve mert nyáladzik mint pl. a Dog.


Vagy a Puli. Igaz nem egy elrettentő külsejű fajta de nagyon jó őrkutya de melette imádja a családját. jelnleg 1 Pulim van de Tavasszal tervezzük egy újabb Puli beszerzését nagyon megszerettük a fajtát.

Csak hát a szőre ápolása nem könnyű feladat.


Azzal nem értek egyet hogy őrzőfaját ne de te tudod. Volt egy Német juhászom annál hűsegess kutyát és a gyerekeknek jobb játszótársat nem is képzelehttem volna el.


Szóval nézegess menhelyen ott hátha találsz egy igényeidnek megfelelő kutyát.

2012. jan. 9. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 anonim ***** válasza:
82%

Szia!:)


Hú, hát nem kevés elvárásod van!


Remélem, tudod (gondolom, mert úgy tűnik, beleástad magad a témába), hogy ahogy KÁJ-ból is van terápiás kutya, úgy tacsiból is idegbeteg...

A lényeg a gazdin múlik...:)



Én még bővíteném a listát a Leonbergivel.


Egy ismerősömnek van Leoja meg Bernie egymás mellett, gyönyörűek!

A Leok a légynek sem ártanak, hiába pásztorkutyák...

Békés, barátságos nagy mackók, akik a gyerekektől is sokat eltűrnek... (Azért persze nem szabad akármit a gyereknek sem...)


Megjelenésében viszont elég medvés, én betojnék tőle, ha nem tudnám, hogy amúgy szelíd kutya...


Magyar agáron gondolkodtál már?


Az is szempont, hogy beengednéd-e a kutyát a házadba?

Mert a Leot nem kell, de az agarat igen... (pláne télen)


Viszont a Magyar agár zseniális fajta, a gazdáját rajongásig szereti, idegenekkel kegyetlen.


Senki nem gondolná róla a vékonyka alkata miatt, hogy házat is gyönyörűen őriz, az őznek pedig futtában tépi ki a lábát...:)



Amúgy biztos lesz, aki lepontoz, de had említsem meg, hogy egy menhelyen vagyok önkéntes, és a kutyák 60%-a tökéletesen megfelelne az igényeidnek.

Nekem is onnan van 3, ebből 2 olyan, amiről épp álmodsz.:) Pedig "véletlenül" kerültek hozzám, nem néztem, hogy kit veszek magamhoz.

Mindegy volt a neme, a mérete, a színe, mindene.


Én úgy voltam vele, hogy nekem a kutyáim olyanok, mint a gyerekeim és a legjobb barátaim egyben.

A gyereket sem tervezem meg, a kutyáim is olyanok lesznek, amilyenek, én igazodom hozzájuk.:)



Ezt csak azért írtam le, mert szeretnélek felkészíteni, hogy a kutyust nem lehet így megtervezni.


MINDEN rajtad múlik, hogy Te mit hozol ki a kutyából!



Azt tapasztalom, hogy a menhelyisekkel könnyebb.

Ha egyszer elnyerted a bizalmukat, az olyan, mint amikor a Kisherceg megszelídíti a rókát.

De onnantól a kapcsolatotok egészen különleges lesz.

2012. jan. 9. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 anonim ***** válasza:
Labrador?
2012. jan. 9. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/33 A kérdező kommentje:

Igen, megértelek mindkettőtöket. Tisztában vagyok vele, hogy a fajta jellege inkább csak nagy általánosságban számít mérvadónak, és az egyed a fontos. Azért vagyok ennyire kritikus, vagy kukacos, kinek hogy tetszik, mert tudom, hogy sok családhoz kerül olyan kutya, amelyik nem oda való lenne (harci kutyák, kuvasz, stb...). Nyilván sok múlik a nevelésen, és szeretnék is sok időt, meg munkát fektetni ebbe a kérdésbe, de szeretném, ha nem indulnék hátrányból (beagle például nem az eszéről híres). Nem rossz ötlet a menhely, de mivel van már macska is, meg amúgy szeretem a csöppségeket, szeretném, ha kölyök koruktól itt nevelkednének. Egyébként a Leonbergi is megfelel az elvárásnak valóban.


Kicsit pontosítanék. Nem feltétlenül kell, hogy házőrző magatartást tanúsítson a kutya. Ha jelez, és nem futamodik meg egy kis agressziótól (mint pl a goldie), az nekem bőven elég. Csak annyit szeretnék, hogy az éjszakában settenkedő betörő megriadjon a két megtermett kutya látványától. Ha ez nem riaszt el valakit, az új alkotmánynak hála, nem a kutyáknak kell felvenni a harcot a betörővel. ;)

2012. jan. 9. 17:41
 6/33 anonim ***** válasza:

Golden Retriever-ről azt hallottam h nem sokat ugat. A Berni pásztor és az Ír farkas között döntsd szerintem.:)

Nekem van 1 2éves kan Border collie kutyám, nagyon okos, hűséges (volt már olyan h elment teljesen messzire azt hittük h nem fog vissza jönni erre kb 30percel később meg a kapu előtt sírt h engedjük be az udvara.:)), kifáradhatatlan, nagyon sokat kell vele foglalkozni, kb 2óra séta, 2óra játszás stb... a világ legokosabb kutya fajtája, 1 óra alatt megtanul bármit, "sokat" ugat, ha valaki elmegy előttünk elkezdi ugatni, az én kutyámnak nagyon mély a hangja, volt már olyan h a gázleolvasó-s bácsit megharapta (egy kicsit belé csipet:)) még jó h nem tett fel jelentést, nagyon barátságos a család tagokkal, értelmes kutya, az én családomba mindenki szereti és ő szeret minket, ha sokan jönnek hozzánk pl.:nyársalás kor akkor hozzám szokott leginkább bújni mert, tudja h én adok neki egy kis kaját a kajámból és szerintem nem is ronda kutya.:D

Sok sikert a választáshoz!!!!!:):P:D

Olvass utána.:

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

2012. jan. 9. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 A kérdező kommentje:
Áhh igen, labi, jó ötlet. De nem űbereli a berniet. :) Várok még ötleteket!
2012. jan. 9. 17:43
 8/33 anonim ***** válasza:

első válaszoló vagyok


Ja így már értem.

Akkor legjobb egy Leombergi és egy Magyar agár.

A Leombergi nagy félemet keltő kutya néha ugat, a Magyar a gár pedig jól jelez.

2012. jan. 9. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/33 anonim ***** válasza:
Labit nem ajánlom csak az nem jön aki fél hogy csupa nyál lesz.
2012. jan. 9. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/33 A kérdező kommentje:
Border collie is tökéletes. Tetszik. :) Közepes méretű kutyából esetleg bevállalnék 3-t is. ha már itt tartunk, 2 nagyobb testű, vagy 3-4 közepes méretű kutya a hatékonyabb?
2012. jan. 9. 17:46
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!