Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Ha gimi, érettségi után...

Ha gimi, érettségi után kihagyok egy évet, mit tudnék közben dolgozni? Mennyire ajánljátok a kihagyást?

Figyelt kérdés
Van nyelvvizsgám, ha ez számít, tapasztalataim pedig nem igazán. Biosz-kémia tagozaton vagyok, szóval nem igazán van gyakorlatom semmilyen területen. Diákmelón is csak mezőgazdaságban voltam, illetve dinnyét árultam.

2019. márc. 24. 19:29
 1/3 anonim válasza:

Ez attól függ, hogy mennyire bízol magadban. Sokan úgy járnak, hogy mivel kihagyták azt az egy évet akkor már nem mennek tovább egyetemre.

Ha csak passzíváltatod magad akkor én diákmunkát ajánlanám mert jobban fizet. Mint diák, mint sima munkában jó a kereskedelmi munka pl.árufeltöltői vagy esetleg irodai. De szóba jöhetnek tanfolyamok is amit szoktak a munkanélküliben indítani. És ezért fizetnek is.

2019. márc. 24. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
ismerősöm 4 évet hagyott ki gimi után, mert nem tudta még, mit akar tanulni egyetemen. elvégzett 2 okj-t, mindenféle helyeken dolgozott (mosószercsomagolástól éttermi szakácsig), aztán kitalálta, hogy mit akar tanulni, felvételizett, most végzi az msc-t és phd-ben gondolkodik.
2019. márc. 24. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
#1 nem tudom, hogy csak az én egyetememen van így, de első félévet nem lehet passziváltatni bsc-n
2019. márc. 24. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!