Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Miért mondják sokan, hogy a...

Miért mondják sokan, hogy a földtudományi szak az büfészak?

Figyelt kérdés

2019. ápr. 5. 22:40
1 2 3
 21/29 anonim ***** válasza:
25%

MERT EZ EGY SZAR!! NE MENJEN ERRE SENKI! ÉN FÖLDTUDOMÁNYI BSC KÉPZÉST VÉGEZTEM ÉS SENKIRŐL SEM HALLOTTAM, AKI ELHELYEZKEDETT VOLNA A DIPLOMÁVAL! DE MÉG AZ MSC KÉPZÉST IS MEGCSINÁLTAM MŰSZAKI FÖLDTUDOMÁNYIN MISKOLCON, AZZAL IS KITÖRÖLHETEM VASTAGON A SEGGEMET! SENKI NEM HELYEZKEDETT EL AZZAL SEM. BÁRKINEK A FEJÉBEN VALAHA MEGFORDULT HOGY FÖLDTUDOMÁNYI SZAKRA MENJEN, NAGYON KÉREM HOGY NE MENJEN ODA!! AZ ÉLETÉT TESZI TÖNKRE VELE.


A PHD KÉPZÉSRŐL PEDIG ANNYIT HOGY HAVONTA 140 EZRET KAPSZ, DE MELLETTE BELESZAKADSZ A RENGETEG TEENDŐBE. NEM SZABAD ELVÁLLALNI. NINCS SEMMI ÉRTELME. AKKOR SEM HA NAGYON NAGYON ÉRDEKEL. ÉHEN FOGSZ HALNI ENNYI PÉNZBŐL. ELŐRELÉPNI MAXIMUM 40 ÉVESEN FOGSZ.

2019. ápr. 17. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/29 anonim ***** válasza:
Jajj utolsó, hagyjuk már ezt, én meg környezetmérnök vagyok, és a mi szakunkhoz is minden sza**ágó ugyanezt írja mint te ehhez a kérdéshez/szakhoz, pedig ez nagyon durva ferdítés, hogy nem lehet vele munkát kapni.
2019. ápr. 17. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/29 anonim ***** válasza:

Oké. A Bsc képzésen 40en végeztünk anno, senkit nem tudok mondani aki elhelyezkedett volna vele...de vannak ingatlanközvetítők, felszolgálók, benzinkutasok, gyári munkások, ügyfélszolgálatosok, külföldi hotelben dolgozók stb. stb.

Az MSc képzésen csak 8-an végeztünk, senki nem tudott elhelyezkedni vele. A korábban végzettekről ugyanez mondható el, személyesen is panaszkodtak nekem, hogy semmire nem jó ez a képzés és mennyire megbánták hogy erre jöttek.


Az egyedüli perspektíva földtudományi vonalon az ELTE Meteorológia MSc és az ME-MFK Olaj- és gázmérnöki mesterképzése, ezekről a szakokról tudok pár embert akik elhelyezkedtek a diplomával (persze nem mindenki).

2019. ápr. 17. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/29 anonim ***** válasza:
Azzal, kezdenėm, hogy ELTE fizika szakos hallgató vagyok, van ismerősöm, aki geofizikus Phd kėpzėsben van, ės azt mondta, megbánta, hogy nem fizika alapkėpzėsről jött a földtudományi helyett. Valószínűleg azėrt mondják, hogy büfėszak, mert kb a legkönnyebb TTK-s kėpzės. Valaki írta, hogy a matek milyen nehėz, az igazság az, hogy ez a matek semmire nem elėg egy komolyabb Msc kėpzėsben vagy szakirányon (csillagászat, geofizika, meteorológia). Bsc után ha ėrteni is akarod, mi törtėnik, nagyon sokat kell pótolnod fizikából, matekból. Nyilván nem szabad lebecsülni ezeket az embereket, akit ėrdekel, pótolni fogja, de jelenlegi állapotában a Bsc önmagában nem sok hasznos tudást ad.
2019. ápr. 18. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/29 anonim ***** válasza:
100%

hát a földtudományi alapszak tényleg nem jó semmire, pláne ha azt képzelni az ember, hogy azzal egyből filmbéli világmegmentő tudós lesz. ennek az az oka, hogy ezeket a "specializációkat", mint a geofizikus, geológus, csillagász, stb. eleve osztatlanban kellett volna hagyni, mert így semmi értelme, és az alapszakos diplomát én nem is merném diplomának nevezni, annyira sokféle dologból ad egy kicsit. bocs, ha ez bárkinek is beletipor a lelkébe (ezt úgy mondom, hogy nekem is van alapszakos ELTE-s diplomám).


ha valahol ér valamit a földtudományi alapszak az az elte sajnos, jöttek mesterre hozzánk vidéki egyetemekről, de szinte első szemeszterben elvéreztek megalapozott előismeretek hiányában.


Lehet fikázni az elte földtudományit, de mondjuk olyan szintű matematika alapozás van a meteorológus, geofizikus és csillagász specializáció során, hogy alkalmazott matematikus és programozó matematikus mesterszakra is el lehet menni 1-2 extra kredit teljesítése mellett. Corvinus pénzügyi matematikus mesterszakosok a mi bsc-s differenciálegyenletek kurzusunkat hallgatta, komplett évfolyamként. az is ratyi, mi?


aki csillagásznak akar állni, annak valóban érdemesebb fizika alapszakról menni, magam sem értem azt aki innen próbálkozik, de a geofizikához és meteorológiához elengedhetetlen a földtudományi alapozás.


alapvetően szakiránytól függ a nehézsége, de egy képzés "jóságát" soha nem ez szabja meg.


van persze gyűjtő része is, ők a geográfusok, minden tiszteletem annak, aki önszántából választja, általában oda kerülnek azok, akik a többi szakirány feltételeit nem teljesítették.


a geológusok, geofizikusok elhelyezkedés szempontjából nem panaszkodnak, bár most mesterszakos diplomáról beszélek.


én inkább azt tartom büféprolinak aki elvárja egy alapszaktól, hogy dől majd az állásajánlat, csak mert 6 félévet elvizsgázgatott az egyetemen.


mi annak idején 120 fővel kezdtük a földtudományit, nagyon max 50-en végeztünk időben, geofizikán hatan. mind elmentünk mesterszakra is, eszünkbe sem jutott elhelyezkedni a földtudományi diplomával.


bár a szakma lehetőségei nem túl tágak egy ennyire kicsit országban, de a legrosszabb forgatókönyv diplomaszerzés után az volt, hogy beálltak programozónak. ehhez erős reálos agyra, meg stabil algoritmikus gondolkodásra van szükség, amit durván fejlesztett a mesterszak.


abban maradhatunk, hogy aki hivatásként szeretne a földtudományokban kutatni, annak itthon csak az akadémia marad, oda viszont csak a legkiválóbbak juthatnak be, éhbérért. ennek is megvan a szépsége, ha nem audival akarsz járni, de olyan dolgot szeretnél csinálni amit szeretsz, akár életed végéig, akkor jó ötlet. ha gyorsan és sokat akarsz keresni, akkor nem.

2019. máj. 16. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/29 anonim ***** válasza:
előző hsz-hez pedig annyit, hogy geofizikus msc-n végeztem, jelenleg phd képzésben vagyok, valószínűleg ismerem az egyik hozzászóló ismerősét, én viszont nem bántam meg, hogy nem fizika bsc-ről mentem. mindkettőnek megvan az előnye, hátránya.
2019. máj. 16. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/29 anonim ***** válasza:
0%

Nos én Szegeden végeztem Földtudományi BSc-t, most vagyok MSc előtt.


Amit szerintem jobb tisztázni, hogy más a képzés jellege Szegeden mint az Elte-n. Pesten nincs földtudományi msc hanem geológia van. Ez annyit tesz, hogy jó geológus leszel értesz majd a kövekhez talán felvesznek Pesten a Molhoz vagy kimész külföldre vagy pályát válthatsz. Mivel jó a matek alaptudásod könnyebben válthatsz.

A szegedi földtudományi képzés ezzel szemben nem ennyire leszűkített inkább rendszer szemléletűbb a földtudományok tágabb értelmezése, nem kimondottan geológia. Szerintem ez ad egy kis előnyt, ha valaki nem csak kövezni akar. Kevesebb a matek ez is tény, de ez olyan, hogy úgyis behajtják, mert TTK-n megkerülhetetlen. Nyilván az Eltének megvan az az elvehetetlen előnye, hogy Pesten van így több a lehetőség nagyobb a kapcsolati háló.

De pl. Szegedről is abszolút lehet a Molhoz menni. Másfele meg... Vízügy, geotermikus cégek. Tény, hogy külföldön sokkal több lehetőség van, jobb pénzért.

2019. júl. 13. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/29 anonim ***** válasza:
27-es olyan a válaszod, mintha számodra csak a geológia lėtezne. Nem tudom Szegeden hogy van, de ahogy itt is többen írták, az ELTE-n kb fėl tucat szakirány van, pl csillagászat, geofizika, ės nem csak geológia. Általánosságban igaz az egyetemi alapkėpzėsekre, hogy elėg nyíltak, lehetővė teszik a szakosodást, ės a mesterkėpzės az,ami már speciálisabb.
2019. júl. 14. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 geo-logic ***** válasza:

Kedves Kérdező!

Kedves válaszolók!


A hozzászólások javarésze az ELTE-re és Szegedre fókuszál.. Mindkét helyen kiváló képzés van, számos specializáció az ELTE mellett szól. Azonban! ne menjünk el azon tény mellett, hogy van a Miskolci Egyetem, Műszaki Földtudományi Kara, ahol mérnök képzés folyik földtudományos területen és az elmélet mellett mérnöki megoldásokat nyújthatsz a természeti, társadalmi kihívásokra. Tehát nem csak elemezni- értelmezni tudod a földtudományi folyamatokat legyen geológia, klímaváltozás hatásai, vízkészletek megóvása... stb stb hanem eljárást, műtárgyat, gépet is tudsz alkotni mintegy megoldásként!


Számos ELTE, Szeged, Debrecen, Pécs földtudományi alapszakot elvégző hallgató választja az ME MFK MSc képzéseit pont ennek köszönhetően, hogy MÉRNÖK-ként hatékonyabban válaszolhasson az nyersanyag kutatás-termelés, mélyépítés, újrahasznosítás, megújuló energiaforrások hasznosítása (pl. geotermia, biomassza, napenergia, vízenergia), szénhidrogén (kőolaj-földgáz) kutatás-termelés területein.

Ráadásul duális képzésben is indítják mind3 BSc, valamint MSC-ik jelentős részét.

Valamint, Mérnökként az elhelyezkdésed, magas kezdőfizetésed itthon és külföldön egyaránt garantált!

2020. jan. 16. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!