Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Miért nem értik meg sokan,...

Miért nem értik meg sokan, hogy az angol nyelvtudás önmagában semmire nem elég?

Figyelt kérdés

[link]


Itt van ez az állás és ez tekinthető átlagosnak. Angolul már szinte minden fiatal beszél, önmagában semmit nem ér. A feltétel minimum középfokú angol + egy másik nyelv FELSŐ fokon. Erre azt kommentelik sokan, hogy van egy büfészakos diplomád, akkor tudsz egy kicsit angolul és máris te vagy az ász, amúgy meg elmehetsz a bánatba.



2017. ápr. 25. 20:04
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
70%

"Angolul már szinte minden fiatal beszél"


Ez egyáltalán nem igaz, a fiatalok kisebb részének van esetleg alapfokú nyelvvizsgája, de beszélni csak igen kevesen (max. 10%) tud.

2017. ápr. 25. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
90%

Én is ezt tapasztalom, amit írsz. Sőt, nekem azt is szokták mondani, hogy beszélsz angolul, mit keresel még ebben az országban? Aha, mondjuk kimegyek Angliába dolgozni, ott több millióan vannak, akik nálam még jobban beszélnek angolul. Mégis mire megyek vele? Menjek el mosogatni?

Én pénzügyes vagyok egyébként, nagyon nagy a túlképzés ebben a szakmában, és persze multinál alap a felsőfokú nyelvtudás. Nem előny, alap. Egy ilyen hirdetésre több százan jelentkeznek, és ők mind tudnak angolul, meg mellette még sok minden mást is.

Nekem mindig azért volt állásom, mert az angol mellé még megtanultam spanyolul is. Az angol önmagában semmi. Még szakirányú diplomával sem elég.

2017. ápr. 25. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
96%

"Angolul már szinte minden fiatal beszél"


Hát nagyon nem. A diplomások közül esetleg igen. De egy érettségin simán átrugdossák az embert úgy angolból, hogy semmiféle használható angol nyelvtudása nincs. Aztán vannak akiknek érettségijük sincs, még annyi se ragadt rájuk, az alatt meg nem is beszélve.

2017. ápr. 25. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
82%

Magyarország 70%a csak 1 nyelven beszél!


Fiatalok többsége nem beszél angolul.


Mióta munkaszerződéseket dolgozom föl, azóta látom hogy jó sokan vannak, kb átlagosan 100doűiplomás emberből 20 olyan, aki elvégezte a képzést, de a diplomát nem kapja meg, mert nincs nyelvvizsgája.



Ad2, miért is olyan állást nézegetsz ahol angol+1 nyelvet várnak el? Keress olyat, ahova angol kell csak!

2017. ápr. 25. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Én akkor cáfolnám a kérdést, mert ez így magában nettó hülyeség.

Gépgyártó multinál dolgozom logisztikai területen, 25 különböző európai ás ázsiai országba szállítunk, de csak jó angol nyelvtudást várnak el a cégnél (nyilván ha van mellette más az előny, de elég kevesen beszélnek itthon mondjuk litvánul, törökül vagy japánul).

És igen, vannak olyan munkahelyek, ahol több nyelv ismerete követelmény (pld. egyes SSC-k, IT helpdesk, stb.), de alapban angolt kérnek mindenhol.

2017. ápr. 25. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Azt kérik, de az nem jelenti azt, hogy beszél angolul, és fel is veszik. Más szakmai követelményeknek is meg kell felelni, nem?
2017. ápr. 25. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
30%

6-os válaszolónak


5-ös vagyok, ha nekem szólt a kérdés, akkor úgy van ahogy mondod, de ez így önmagában akkor is hülyeség, hogy csak angollal nem lehet semmire sem jutni.

2017. ápr. 25. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
73%

"Magyarország 70%a csak 1 nyelven beszél!"

Maximum Budapestre vagy a nagyobb városokra lehet ez igaz, vidéken vannak faluk ahol még magyarul se beszélnek rendesen, és itt nem a tájszólásra gondolok.

2017. ápr. 25. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
36%

Felsőfokon nyomják ők is:

https://www.youtube.com/watch?v=rE9Cli2ZQY4

2017. ápr. 25. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
82%

Igen, ez az elmélet. A gyakorlat meg az, hogy legtöbben annyit beszélnek angolul, ami a mémekből, zenékből, játékokból rájuk ragad, az angolul beszélés pedig kimerül abban, hogy szavakat raknak egymás után véletlenszerű sorrendben. Diplomások talán úgy háromnegyede beszél valóban angolul, németül, oroszul vagy franciául társalgási vagy magasabb szinten, de megdöbbennél, hogy érettségizettek közül hányan vannak, akik 500 szavas szókinccsel és az egyszerű múlton kívüli nyelvtani ismeretekkel nem rendelkeznek.


Amúgy nekem középfokú nyelvvizsgám van angolból (illetve a diplomám miatt elvileg be van jegyezve egy orosz közép is), és az a vizsga, amin én voltam, nevetséges volt, és tényleg nehezen tudom elképzelni, hogy azon valaki megbukjon. Szóval a papír nem biztos, hogy valós tudást is rejt.

2017. ápr. 26. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!