Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Elpazaroltam a tanulásra...

Elpazaroltam a tanulásra fordítandó éveimet. Mit tehetnék még?

Figyelt kérdés
Most leszek 27 éves. Zűrös volt az eddigi életem, állandóan szorongó és megfelelési kényszeres voltam. Tudat alatt, azt hiszem, végig a szüleimet próbáltam másolni, nekik akartam megfelelni. Ebből az lett, hogy önidegen döntéseket hoztam, nem csak tanulásban, hanem minden másban is, és gyakorlatilag most, 26 évesen élem a kamaszkoromat, mert kimaradt az önfelfedezés. Persze van diplomám, de az is egy ilyen énidegen döntés eredménye, és szerintem 5-6 éven belül hulla lennék, ha abban az irányban kellene elhelyezkednem. Tudom nagyjából, hogy mi az, ami mindig is érdekelt, de már nem tudom, hogy kezdjek bele, mert akkor visszamennék arra a lépcsőfokra, ahol más 18-20 évesen van, és én már nem annyi vagyok. Viszont ha abbahagyom a tanulást, akkor kvázi egy életre megalkuszom ezekkel a rossz döntésekkel, és sose leszek boldog ember, aki élvezi, amit csinál. Annyira tanácstalannak érzem magam.
2019. ápr. 7. 01:33
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:
Örülök, hogy neked sikerült, gratulálok a döntésedhez! Sajnos az én helyzetem bonyolultabb: nekem igazából sose mondták meg a szüleim, mit csináljak, mégis azt éreztem, hogy semmi nem elég jó. Elkezdtem és félbehagytam több mindent. Most már nemigen bíznak bennem. És nem egyértelmű az sem még mindig, hogy mi az álmom. Csak azt tudom, hogy mi érdekel nagyjából, de hogy mivel akarok egy egész életen át foglalkozni szenvedéllyel, arra nincs válaszom.
2019. ápr. 10. 00:01
 12/15 anonim ***** válasza:
Mondd el, hogy mi érdekel, hátha tudunk segíteni
2019. ápr. 10. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:

Én is szinte ugyanúgy vagyok, mint a 10-es, csak pár évvel fiatalabb (21) és diploma nélkül, de épp ezért én is megkaptam a környezetemtől a magamét, főleg a szüleimtől, hogy ennyi idősen diplomát kellene felmutatni és nem azon gondolkozni, hogy mit akarok csinálni az életemmel... (19 évesen elkezdtem egy szakot, de otthagytam. A családban senki sem diplomás, 2 idősebb tesóm meg 20 éves korukra már dolgoztak és eléggé kiverte a biztosítékot, hogy 21 évesen még 6 évnyi tanulást tervezek...)


Kérdező, ne azt nézd, hogy mit szól a környezeted. Szomorú, hogy vannak ilyen rokonok/családtagok/"barátok", akik elítélik ezt és nem támogatnak, de felnőtt ember vagy, neked már a szüleid jóváhagyását sem kell kérni, mert anyagilag is tudsz függetlenedni. Tegyél félre és kezdj bele abba, amit igazán szeretnél.

2019. ápr. 10. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:

Egyáltalán nem vagy elkésve semmivel kérdező, még nagyon fiatal vagy. Ha nem mész vissza és tanulsz amit akarsz akkor a következő 30 évben valami olyasmit kell majd csinálnod amit nem akarsz!


Egyébként is, rengetegen vannak akik nem 18 évesen mennek egyetemre, a Felvi idei statisztikája szerint most a jelentkezők átlagéletkora 24 év, szóval nem fogsz kilógni hidd el.

2019. ápr. 10. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
45 éves vagyok és idén kezdtem a matek szakot. Van egy közel egyidős osztálytársam aki szintén. Szerinted...? Ez valami elavult kényszerképzet, hogy az embernek 18 éves korában el kellene dönteni, mit akar csinálni, utána örökre vasalva az marad.
2019. máj. 1. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!