Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Matek bsc-sek! Írnátok pár...

Matek bsc-sek! Írnátok pár sort az egyetemről? Mennyien buknak ki stb. (Lent/

Figyelt kérdés
Egyetemre járok, de nem a megfelelő szakra. Nem mertem követni az álmaimat, mert egy noname szakgimibe jártam és csak közép szinten tanultam matekot. (Bár az érettségim mindennől 90% körüli volt és jó tanuló voltam.) Jó egyetemre járok, imádom a tanáraimat és a csoporttársaimat, a tárgyaim is relatíve érdekesek, viszont msc előtt szeretnék másoddiplomának vagy egy matematikából egy bsc-t, vagy programozásból. Szerencsére az egyetemen magyon nyitottak a tanáraim és megengedték, h felvegyek webprogramozás órát, matekot is felvehetnék más szakokról, de ezek mind a kreditjeim rovására mennek. Már most 17 plusz kreditem van, pedig csak elsőéves vagyok..

2019. ápr. 22. 08:48
 1/4 anonim ***** válasza:
49%
Milyen szakra jarsz?
2019. ápr. 22. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
22%

Azt se írod mire jársz, azt se írod hova jársz és azt se hanyad éves vagy...

Ja igen bukás arány? Tanárom mondta aki szegeden tanult matekot hogy 40-en kezdték a bsc-t és ebből kb 10 diplomázott le időben.

Eltén pedig ha jól tudom az első félévben kiszórják a hallgatok több mint felét. Tehát ha nem BME, ELTE szintű a matekod akkor ne sokat várj.

2019. ápr. 22. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
BCE-Psz-re járok, elsős vagyok. 4,62 volt az első féléves átlagom és a mostani is akörül lesz. Az Elte érdekel elsősorban, de szívesen fogadok infókat bármelyik egyetemről.
2019. ápr. 23. 12:48
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Én ez ELTE matek szakára járok, most vagyok elsőéves. Viszont előtte jártam 3 félévet a Corvinus GM szakára, onnan jöttem át... Hát ahhoz képest ez iszonyatosan kemény, sokkal nehezebb, bár erre számítottam.

Ha nagyon lelkes vagy, tehetséges, és szorgalmas, akkor viszont nincs félnivalód. És a plusz 17 kredit azért arra utal, hogy tényleg érdekel. :)

Pontos számokat nem tudok, de kb. 100-an kezdtük, és most 70-80 ember van még időben, vagy egyáltalán a szakon így 2. félévben. Nem jellemző a szivatás, egyszerűen csak tényleg nehéz... Persze ismerek olyanokat, akiknek nem, de hát ők egészen máshogy tanulták a matekot középiskolában (más tanrend szerint), én csak faktos voltam, és emelt szintűztem.

Remélem, tudtam segíteni, és ha van még bármi konkrét kérdésed, szívesen válaszolok privátban.

2019. ápr. 28. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!