Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Szte: molekuláris bionika?...

Szte: molekuláris bionika? (ki tanul ott? )

Figyelt kérdés
Sziasztok! Tudom, olvassam el a sok évvel ezelőtti kérdések válaszait. Beleolvastam, de kiváncsi vagyok, hogy milyenek a mostani vélemények. Jövőre érettségizem és szeretnék minél többet megtudni erről az iskoláról/szakról. Aki ott tanul légyszi mondjon néhány infót! Kösziii:))

2017. júl. 28. 12:18
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
NAGYON a biológiára és a kémiára helyezi a hangsulyt, kevésbé a matekra/infóra. Ha a természettudományok jobban érdekelnek, mint a száraz, mérnöki rész, akkor tökéletes választás a szegedi képzés.
2017. júl. 30. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
mivel biosz faktos vagyok inkább az áll közelebb hozzám, szóval ez lenne a lényeg😅 akkor ezt örömmel hallom, köszönöm :D
2017. aug. 3. 12:13
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Azt azért elmondhatom PPKE MSc végzettként, hogy pusztán biológia tudásra szinte sehol nem lesz szükség. Arra biológust fognak felvenni. Vegyész-kémikushoz is nagyon kevés ez a tudás...


Ennek a szaknak pont ez lenne a lényege, a mérnöki tudást használod, ezzel emelkedsz ki a szimpla biológusok/kutatók közül. Főleg a programozás az ami nélkülözhetetlen. Kb 200 végzett bionikást ismerek, és azoknak lett elsőre állása és azok kerültek megbecsült pozícióba (biotech/kutatás/vagy valamilyen vegyes terület), akik értenek az IT részhez is.


Egyébként itthon elég gyenge a biotech ipar, szóval nem lesz könnyű csak biológiás vonalon mozogni, enélkül meg elég nehéz külföldre menni, mert nincs munkatapasztalat. Nem mondom, hogy lehetetlen, és értelmetlen... csak pont a bionika értelme veszik el egy ELTE Biosz szakhoz képest így.

2017. aug. 3. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!