Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Érdemes lehet még 30 évesen...

Érdemes lehet még 30 évesen teljesen új karrierútba kezdeni?

Figyelt kérdés

18 évesen, a gimi után olyasmit kezdtem el tanulni (szülői nyomásra), ami nem érdekelt. Azért elvégeztem, de sosem szerettem meg, és habár anyagilag hál'istennek nem panaszkodhatom, nem szeretem a munkámat és nem áll előttem semmi olyan előrehaladási lehetőség, ami motiválna, érdekelne.

Szívem szerint kitanulnék egy teljesen új területet, de félek attól, hogy el vagyok késve vele, hogy valami totálisan újba vágjam a fejszémet, hiszen legkorábban 35 évesen indulhatok majd el egyáltalán, mint "pályakezdő".

Ti mit gondoltok erről?


2019. ápr. 22. 15:24
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Én azt gondolom, hogy sosem késő megpróbálni. Szerintem nyugodtan vágj bele, hiszen a jelenlegi munkádat nem szereted. Mindenképpen próbáld úgy élni az életed ahogyan te szeretnéd. Ha ezért bárki lenézne, az nem a te hibád.
2019. ápr. 22. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
33 évesen egy leépítés után tanultam új szakmát és 36 évesen kezdtem az új területemen. Bár én kényszerből váltottam, ha nem rúgnak ki, kényelemből még mindig azt csinálnám, amit utálok. Szerintem nem késő, de azért arra figyelj, hogy piacképes legyen az új terület.
2019. ápr. 22. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

"de azért arra figyelj, hogy piacképes legyen az új terület"


Erről azt gondolom, hogy szélsőséges esetektől eltekintve (szabad bölcsészet, stb.) bármilyen terület piacképes, ha a legjobbak és a legelhivatottabbak közé tartozol. És az meg akkor leszel, ha szereted is, amit csinálsz.

2019. ápr. 22. 16:01
 4/7 anonim ***** válasza:

Én 5 év építőmérnöki meló után váltottam szintén közel 30 évesen. Ment meg minden de meguntam, hogy ebben a szakmában jóval kevesebb a szabadidőm mint másoknak és még cserébe ez nincs is kielégítően honorálva.


Nekem sikerült. Mondjuk egy mérnöki diploma és mellé a nyelvtudás egy jó alap volt ehhez. Azóta sem bánom, mert már most jobb a jövőképem.

2019. ápr. 22. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Én 25 éves vagyok és szintén hasonló helyzetben. Utálom a munkám. Közigazgatást tanultam az egyetemen. Szerettem de a való életben egy rakás s*ár. Sem pénzben sem emberileg nem becsulnek és gyanítom ez az allamiszféra idővel csak rosszabb lesz.


Én idén jelentkeztem logisztikara mesterkepzesre. Teljesen más terület de nagyon érdekel és úgy érzem ez jobban is passzolna.


Egyébként anyukám 50 körül váltott szintén. Ha ő neki ment neked is fog!


Vágj bele! Soha nem késő!

2019. ápr. 23. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Egyébként megkerdezhetem milyen területen dolgozol? Előző voltam
2019. ápr. 23. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Jog
2019. ápr. 23. 15:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!