Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Orvosi laboratóriumi és...

Orvosi laboratóriumi és képalkotó diagnosztikai analitikus vs. Biológia?

Figyelt kérdés

Szerintetek melyik éri meg jobban? Már minden lehetséges szempontot mérlegeltem, de egyszerűen nem tudok dönteni.


Költségesen végezném és a lényeg (mint mindenkinek), hogy utána "könnyen" legyen munkám.

Azt hallottam, hogy a biosszal elég nehéz elhelyezkedni és minimum phd kell, hogy esélyem legyen (és ez így már legalább 8 év).

Az analitikusnál meg az a negatívum, hogy valaki szerint csak egy gombot fogok nyomogatni havi 80-ért, persze ez annyira nem befolyásol, mert külföldre (is) tervezek, de nem mindenáron, szóval ha az itthoni helyzetet nézem, azért nem épp felemelő érzés erre gondolni.:(

Időben az analitikus pont a fele (4 év) a biológusinak, viszont kb. ugyanannyiba kerül mindkettő.

Talán a biológia jobban érdekel, mint a kémia (analitikuson rengeteg van belőle, azt tudom), de nem feltétlenül érzek kellő affinitást a doktori címhez meg mindahhoz, ami ezzel jár (konferenciák, publikációk [idegen nyelven is], stb.). :( Ettől azért valamivel kevésbé mozgalmasabb melóra vágyom, lévén, hogy már családom is van, és nem szeretném az egész életemet a tudománynak szentelni úgy, hogy közben emiatt esetleg hanyagolnom "kell" őket.:(


Hát végül is ennyi lenne. Röviden.

Előre is köszönöm a válaszokat!

Csütörtökig van időm dönteni...


2010. júl. 5. 18:35
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:

A képalkotó diagnosztika szakiránnyal tényleg csak asszisztens leszel aki gombot nyomogat(tudom,erre járok sajnos-de remélem már nem sokáig :D

Szóval ennek a szaknak van az orvosi laboros része,ami nem tudom pontosan,mit takar,mert nálunk csak a rtg-es szakirány van,de mivel nekünk is volt ilyen tantárgyunk kezdetben,kb arról szólhat az is,hogy keneteket készítessz,amit beteszel egy gépbe ami kielemzi(mert manapság már a legtöbb labor is gépesített)szóval az sem nagy karrier...de mivel írtad,hogy érdekel a biológia és gondolom biológus szeretnél lenni,akkor nem kell azon gondolkodnod,melyiket válaszd,mert erre a szakra fel lehet venni a biológus mesterképzést.De én is úgy hallottam,hogy phd nélkül nem sokat ér(ja,meg amennyi biológus Mo-ra kell...)Ismerős lánya majdnem egy évig keresett itthon állást,Bp-en havi 90ért alkalmazták vna biológus mester diplomával,de végül jól járt,most Norvégiában van kb 600ért.Azt mondják északon el lehet helyezkedni könnyen az ilyen diplomákkal,de csak akkor választd ha tényleg ez érdekel a legjobban,ha ez az életed,az álmod.És persze bízni kell a szerencsében.Egyébként a doktori diplomát itthon nehéz megszerezni(mert állítólag szívóznak mindenhol,csak hogy minél többet fizess),szóval ha tényleg ezt akarod,akkor tanulj nyelveket menj ki külföldre,és ott is leteheted munka mellett a phd-t(mert ott legalább lesz pénzed kifizetni,meg állítólag kint nem szívatnak vele annyit) de ha ezt akarod,akkor a tanulmányaidra legalább 7-10évet számolj...És persze külföldre nem szabad alapozni.

Ha kérdésed lenne,akkor szívesen válaszolok már elég sokat tudok ezekről a dolgokról )

2010. szept. 10. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!