Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Idősebb korbant tovább tanúlni...

Idősebb korbant tovább tanúlni, ha csak egy érettségivel rendelkezel?

Figyelt kérdés
Egy kis story rólam : Sosem voltam egy kitűnő tanuló, hanyag voltam és nem sok tantárgy kötött le annó. Viszont nem tartom magam egy buta gyereknek, ha valami felkelti az érdeklődésemet igenis megtudom tanúlni. 24 éves vagyok, 5 évvel ezelőtt végeztem a középsulival/érettségivel. Nemsokkal később be is álltam dolgozni mivel elképzelésem sem volt merre tovább. Sajnos a kisváros miatt nem sok lehetőség volt. Pláne, hogy Erdélyben élek és az anyanyelvemen nem sok szakból választhatok. Jelenleg számítástechnika/elektronikával foglalkozom egy bizonyos szinten, olyan dologgal ami gyermekkorom óta érdekelt (számítógépek/telefonok stb. szervizelése GSM) . Viszont érzem, hogy nemtudok tovább fejlődni ezen a területen, és személyiségileg sem a magánéletemben. Csak leragadok a kis munkámnál. Nemtudom pontosan, hogy hasonló területen folytassam, vagy próbáljam ki magam valami újban, de úgy érzem, hogy nem ragadhatok le egy szinten. Az első 2.3 évben nemfoglalkoztam vele,nem gondoltam bele a jövőbe . Viszont utólag egyre jobban bánom, hogy nem tanultam tovább mivel az idő ígyis úgyis eltelik. Még ha nemis tud elhelyezkedni az ember a tanult, szakmájában. Akkor is tanul az életről önállósúl, új embereket ismer meg, ha kimozdúl a komfortzónából... Jelenleg megvagyok rögzülve, mivel monoton a munkám és a szüleimmel élek, gondolom tudjátok milyen a szülövel élni nem igazán van saját döntésed le beszélnek dolgokról, illetve az ő nézőpontjuk szerint próbálják alakítani a jövődet azzal , hogy magukhoz láncolnak mert féltenek, azzal ártanak a legtöbbet. Kényelmes így igen viszont, 0 fejlődés/kihívás ha így folytatom tovább. Nem tanulmányilag emberileg sem érzem, hogy fejlődnék...Tervezek az Anyaországban tovább tanulni/élni, mert fontos nekem hogy az anyanyelvemet tudjam nyugodtan használni. Csak fél az ember belevágni az ismeretlenbe pedig lehet könnyebb lenne nekem ott, mivel jobban boldogul az ember ha el tudja szépen magyarázni mit szeretne, a saját nyelvén megfogalmazva nem mintha románul nem tudnék de ezt csak az itteniek értik, hogy miről is van szó . Milyen itt a magyar embernek . Na de lényegtelen gondolom írok pár szót azért a helyzetről... A kérdés inkább az, hogy érdemes e belevágni, fősuliba úgy hogy már éveket kihagytál, vagy egy nagyobb városba fel költözni vidékről illetve ti, hogyan bírkóztatok meg hasonló problémákkal, néha az akadály ami gátol a változtatásban csak fejben létezik igaz, viszont elég nehéz azt lerombolni ha benne élt az ember évekig.

2019. ápr. 25. 19:49
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Hát ezt a kisregényt végig nem olvasom, de a kérdésedre annyit, hogy tanulni bármilyen életkorban lehet és érdemes, hajrá!
2019. ápr. 25. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Igen, tanulhatsz tovább. Ha nagyon rossznak gondolod az érettségidet vagy jobbat szeretnél akkor újra érettségizhetsz akár tantárgyanként is.

Egyetemre pedig akkor kell jelentkezned, amikor szoktak

2019. ápr. 25. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Neked érdemes lenne továbbtanulni, és meg is tudnád csinálni!! Tudod miért? Mert kiérzòdik a magyarázatodból, hogy saját motiváció miatt csinálnád, nrm külső nyomásra. Nrm lesz könnyű, és sokszor fárasztó, költséges lesz, de ha meg lesz az eredménye duplán fogsz örülni, mert 2x annyi befektetés térül majd meg. Február 25-ig lehet leadni a felsőoktatásra a jelentkezést, de ugye így már idén szeptemberben nem tudsz menni, csak jövőre. Viszont a www.felvi.hu -n meg tudod nézni, hogy mennyi a ponthatár, mit kell ahhoz teljesítened, hogy meglegyenek a pontjaid, hívd őket fel, ha van kérdésed ők ott azonnal el tudnak igazítani, ha valamit nem értesz. :) Valamint azt hiszem ez már rád is fog vonatkozni, hogy jövőre meg kell lennie egy nyelvvizsgának ahhoz, hogy tudj egyemre menni. De ezt is meg rudod a felvinél kérdezni

Jajj és igen, sajnos ez nálunk nagy szokás, hogy ha valaki bármilyen helyesírási hibát vét, mindegy honnan származik (milyen környezetben nőtt fel), azt azonnal "elássák" ("lesavazzák"), na az ilyenekre sose adj. Azt kell írjam, hogy ez mentalitássá nőtte magát, ráadásul úgy hogy közben sok esetben a másik sem "jobb". :(((



Ezt arra írtam, hogy láttam nálad us pár szót amit elírtál pl. önállósUl,kimozdUl, lebeszélnek (egybe, a le az elváló igekötő)

2019. ápr. 26. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
...és most én sem tudtam írni xD Elnézést mindenkitől, ha ettől kicsit zavaró a hozzászólásom.
2019. ápr. 26. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Bármilyen korban el lehet kezdeni tanulni. Ha találsz is valamit ami érdekel, akkor csak nyugodtan. Bajod nem lehet tőle. Persze munka mellett macerásabb és sokszor nagyon nehéz, viszont nem lehetetlen. Én is levelezőn, munka mellett végeztem el az egyetemet.
2019. ápr. 26. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!