Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Szegeden milyen a műszaki...

Szegeden milyen a műszaki menedzser szak? Teljesíthető, vagy elég nehéz? Pár szót írnátok róla? Inforól mennék át.

Figyelt kérdés
2019. ápr. 26. 09:42
 1/10 anonim ***** válasza:
75%
Persze, azert az nem egy olyan nehez szak
2019. ápr. 26. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
34%
Ahhoz képest, hogy értéktelen büfé-ruhatár szak, túl nehéz. Semmiképpen ne menj át infóról, nagyon meg fogod bánni. A “műszaki menedzsereket” nem ezen a szakon képzik. Hanem: végzett és gyakorlattal rendelkező mérnökökből lesznek a műszaki menedzserek – mert ők értenek hozzá igazán. A műmeneseket semmibe se veszik.
2019. ápr. 26. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Ez csak egy egyszerű általánosítás ,nem egy embert ismerek aki ilyet végzett és most nem szenved hiányt semmibe.Tény h az infóból többet kaszálhatsz de műszaki menedzserből is bőven meg lehet élni.Én rájöttem ,hogy az infó az nekem nem való,és nem is érdekel annyira mint kellene,emiatt teljesiteni sem úgy tudok ahogy azt elvárnám magamtól.
2019. ápr. 26. 13:17
 4/10 anonim ***** válasza:
50%
Akkor miért nem gazdinfóra mész át? Sokkal használhatóbb szak. Vagy sima gazdálkodásra.
2019. ápr. 26. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
48%

Félig off: Az 54%-osra ne hallgass, nem tudom honnan szedi ezt a sok marhaságot. Természetesen el lehet helyezkedni ilyen végzettséggel, egész jó kilátásaid lesznek mind pozíció mind fizetés szempontjából. Ha úgy érzed ez érdekel bátran válaszd. Ha van affinitásod hozzá akkor jó műszaki menedzser leszel és könnyen elhelyezkedsz ilyen pozícióban valahol (de nem leszel bekorlátozva csak erre a területre).


On: én úgy tudom viszonylag nehéznek számít, de egyáltalán nem olyan vészes. Ha érdekel biztos menni fog.

2019. ápr. 26. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
0%
54% onnan szedi ezt a sok “marhaságot”, hogy magas szintű menedzser Németországban, 20 év tapasztalattal. Amen.
2019. ápr. 26. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
30%
Jaj te a munkanélküli troll vagy? Múltkor még itthon dolgoztál német multinál, legalább legyél konzisztens. Ha az lennél akinek hazudod magad akkor nem lennél ennyire eltájolódva a munkaerőpiaccal kapcsolatban. Ámen.
2019. ápr. 26. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Nem tudom, ki dolgozik itthon német multinál, én kint dolgozom egy DAX vállalat központjában. És van egy kis rálátásom a valós munkaerőpiacra, legalábbis nem hitegetem a Kérdezőt feleslegesen. A műszaki menedzser az egyik leggyengébb diploma, kb csak sales-eseknek alkalmazzák őket.
2019. ápr. 27. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
45%

Dehogynem hitegeted. Nagyjából minden egyes szabad hülyeség.


"értéktelen büfé-ruhatár szak"

Magasan magyar átlag feletti fizetéssel lehet elhelyezkedni vele relatíve érdekes pozíciókban, előrelépési lehetőséggel. Értéktelenek azok a tanácsaid öcsi.


"A “műszaki menedzsereket” nem ezen a szakon képzik."

De, amint azt a neve is mutatja.


"végzett és gyakorlattal rendelkező mérnökökből lesznek a műszaki menedzserek – mert ők értenek hozzá igazán."

Ez a része igaz, csak hiányzik belőle egy hangsúlyos IS. Legtöbb műszaki menedzser természetesen műmenes diplomával dolgozik, de valóban lehet egyéb műszaki végzettséggel is ilyen pozícióban végezni.


"A műmeneseket semmibe se veszik."

A műmeneseket remekül fizető kreatív állásokkal várják a multik és egy stabil karrierúttal. Ez hogy lehet semmibe vevés pontosan?


"A műszaki menedzser az egyik leggyengébb diploma"

Valóság: a legértékesebb diplomák egyike. Remek fizetés, elhelyezkedési lehetőségek, sokoldalú pozíciókínálat. Rengeteg más mellett valóban sok saleses is kikerül műmenes végzettséggel, ami nem tudom mióta negatívum.:)


"Akkor miért nem gazdinfóra mész át?"

Azért, mert az előtte levő válaszban írta le, hogy rájött, hogy az infó nem neki való. Elég visszataszító, amikor valaki nyilvánvalóan elfogult és ezért egy anonim oldalon másnak hazudva magát próbálja fals infókkal manipulálni a kérdezőt. Értjük, hogy te az infót szereted, de a kérdező elmondta ezzel kapcsolatban véleményét. Ne legyél ilyen kicsinyes.

2019. ápr. 28. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

"Magasan magyar átlag feletti fizetéssel lehet elhelyezkedni vele relatíve érdekes pozíciókban, előrelépési lehetőséggel."


Mutass már be légy szíves pár álláshirdetést, ahol műmenes diplomával keresnek "relatíve" érdekes pozíciókba embereket! 99%-ban sales meg projekt menedzser állásokat fogsz találni, DE:


1) mind sales-es, mind projektmenedzseri állásokat betölthetnek mérnökök is (sőt, a mérnöki diploma értékesebb ezeken a helyeken is);


2) azokból lesznek a legjobb projekt menedzserek, akik maguk is végzett és gyakorlattal rendelkező mérnökök -- és ha nincs mérnöki végzettséged, akkor a mérnökök mindig is le fognak nézni egy műmenes diplomával;


3) az előrelépési lehetőségeid pedig korlátozottak lesznek, mivel a mérnökök több kört rád vernek már a karriered elején.


"Értéktelenek azok a tanácsaid öcsi."


Kicsit fogd vissza a stílusodat, nem a haverod vagyok.


"Legtöbb műszaki menedzser természetesen műmenes diplomával dolgozik, de valóban lehet egyéb műszaki végzettséggel is ilyen pozícióban végezni."


Ld. fentebb. Természetesen ordas nagy hazugság, hogy a legtöbb műszaki menedzser műmenes diplomával dolgozna, több tucatot ismerek, mind mérnök. A műmenes ismerősöm viszont elvégzett egy mérnök BSc-t is amikor rájött, hogy max. sales-es lesz a műmenes diplomájával. (Azóta is sales-es... xD)


"A műmeneseket remekül fizető kreatív állásokkal várják a multik és egy stabil karrierúttal."


Hozz már egyetlen példát egy ilyen jól fizető kreatív állásra! Multi menedzser vagyok 10+ éve, "kicsit" több rálátásom van szerintem a multi álláspiacra, mint neked. (Egyébként műmenes hallgató vagy, ugye?)


"Elég visszataszító, amikor valaki nyilvánvalóan elfogult és ezért egy anonim oldalon másnak hazudva magát próbálja fals infókkal manipulálni a kérdezőt."


Nem elfogult vagyok, hanem realista. Te viszont linkelhetnél pár álláshirdetést, amely alátámasztja az igazadat, mert eddig olyan álomvilágot festettél le, amelyről még azt is nehéz elhinni, hogy te magad elhiszed, nemhogy benne élnél.

2019. ápr. 28. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!