Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Műszaki menedzser vagy gazdasá...

Műszaki menedzser vagy gazdasági szak?

Figyelt kérdés
Melyik a piacképesebb, illetve melyikkel lehet jobban keresni?
2018. aug. 28. 18:25
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
92%
Elég sok gazdasági szak van, nem mindegy melyikre gondolsz.
2018. aug. 28. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
69%

A műszaki menedzser a műszaki tudományok büfé-ruhatár szakja. Az igazi műszaki menedzserek mérnökökből lesznek, 5-10 év aktuális mérnöki munkatapasztalat után. Műszaki menedzser szakot is csak másoddiplomaként lenne szabad meghirdetni. A műszaki menedzser alapszakosok nem mérnökök, de nem is közgazdászok, nincs ilyen (képzetlen) szakemberre valós piaci igény. Sales-esnek szokták felvenni őket, ahová rendesen képzett mérnök nem megy el. (Persze félreértés ne essék: nem nézem le a sales-t, csak akkor nevezzék a képzést műszaki sales szaknak.)


A gazdasági szakok közül a legpiacképesebb a pénzügy és a marketing, követi a gazdálkodás és menedzsment meg talán a HR, utána az alkalmazott meg elméleti gazdaságtan. A turizmus vendéglátás se rossz.

2018. aug. 28. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
89%
Én pénzügy-számvitel szakot javasolnék, a tipikus gazdasági állásokon vagy számvitelt kérnek, vagy HR pozíció.
2018. aug. 28. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
61%

Hogy melyik piacképesebb az attól függ milyen szakról beszélünk. Egy matekosabb közgáz szak, mint Alkalmazott közgazdaságtan vagy Gazdasági pénzügyi matematikai elemző például piacképesebb. Az üzleti szakok (GM, PSZ, NG, stb) kevésbé piacképesek, műszaki menedzserként jobb esélyekkel indulsz, és átlagfizetés is magasabb.


Azt nem igazán lehet megmondani melyikkel lehet jobban keresni, mindkettővel jó lehetőségeid vannak. Mivel a gazdasági diploma többféle lehetőséget tartogat magában azt mondanám azzal az egyszerűbb minél magasabb fizetést elérni. De átlagban meg inkább műmennel, főleg rövidtávon. De egyikkel se lősz mellé, ha szorgalmas vagy, tanulsz nyelveket, jó lehetőségeket kínálnak ezek a szakok.

2018. aug. 28. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
31%
Utolsó: csak nem egy műszaki menedzserhez van szerencsénk, aki nem látott még belülről igazi vállalatot?
2018. aug. 28. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
74%
Utolsó: Nem.
2018. aug. 28. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
66%

A MM-ek ugyanannyi százaléka talál diplomás munkát mint a gépész/villamos/mechatronikai mérnököknek.

Csak ezt valamivel kevesebb fizetésért...


Amit Manche Dinge minden ilyen kérdéshez bemásol, a rögeszméje, annak nincs valami sok értelme.

Nem értem, hogy miért nem lehet megérteni, hogy az MM nem mérnök. De ugyanígy a mérnök sem MM.

Nem tudják egymás feladatait ellátni...

A menedzselési folyamatok megértéséhez is igenis kell szakértelem, amit célirányos tanulással lehet elsajátítani.

Ezeket ugyanúgy lehet tanítani egyetemen mint akármi mást.

Persze Manche Dinge szerint biztos sok olyan feladatot is eltudnának látni a mérnökök amit valójában nem.

Meg kell tanulni, hogy hol van a mérnökök helye.

Ugyanúgy ahogy nem fizikusok, nem is menedzserek.

És ezt nem rosszból írom, mivel én el tudom fogadni, hogy a fizikusok és a menedzserek sem mérnökök.

2018. aug. 28. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
40%

Én is ezt mondom, amit az utolsó. Hogy a MM nem mérnök.


Viszont azt is mondtam, és ezt cáfoljátok meg ha történetesen mérnökök vagytok ÉS már volt műszaki menedzser főnökötök vagy projektvezetőtök, hogy a mérnökök nem fogadják el, nem tisztelik a műszaki menedzser végzettségű műszaki menedzsereket.


A mérnökök az olyan műszaki menedzsereket tisztelik, akiknek van mérnök képzettségük és mérnök múltjuk.


Ezzel kapcsolatban esetleg más tapasztalatotok van?


Nekem nincs semmi bajom a műszaki menedzserekkel, csak szeretnék annyit segíteni az álláskeresőknek, hogy helyén értékeljék a dolgokat. Teljesen érthető, hogy egy középiskolás álláskereső, akiknek esetleg a szülei sem mérnökök, nem tud eligazodni a hangzatos leírásokban. És vannak szakok, amelyeknek nagyobb a füstje mint a lángja -- a leginkább ilyen az a nemzetközi kapcsolatok szak, amely jóformán semmire se jó, a ponthatár mégis az egekben. De a MM is dobogós azzal, hogy elvégzi szegény hallgató azzal a reménnyel, hogy majd műszaki menedzser lesz, és csak az álláskereséskor szembesül azzal, hogy erős hátrányban van a mérnökökkel szemben.


Na de mindegy, nem az én asztalom, csak elmondtam a véleményemet.

2018. aug. 28. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
48%

4. "Az üzleti szakok (GM, PSZ, NG, stb) kevésbé piacképesek, műszaki menedzserként jobb esélyekkel indulsz, és átlagfizetés is magasabb."


Ezen azóta is nyerítek, ha újra elolvasom. Hihetetlen, hogy valaki ennyire nem ért hozzá és ilyen magabiztosan osztja az észt. Hogy lenne már egy pénzügy-számvitel kevésbé piacképes, és rosszabbul fizető mint a műszaki menedzser? xD

2018. aug. 28. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
72%

MSc-s műszaki menedzser évente 200 új van.

MSc-s pénzügyeből 500.

Hasonlóak az elhelyezkedések, a pénzügyeseknek 1-2%-al nagyobb részük talál munkát.

De mindkettőnél 85+% ez az arány.

Majdnem 100% diplomát igénylő munkát végez mindkettővel.


A műszaki menedzserek fizetése viszontn határozottan jobb.

Ez átlépi a bruttó 400 000 Ft-ot.

2018. aug. 28. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!