2021es érettsegi Hogyan?

Figyelt kérdés

2021ben fogok erettségizni, bioszbol és kémiából emelten.

Orvosi egyetem lenne a cél.

Ugye 2020ban be jön ez a törvény hogy kotelezo nyelvvizsga, meg emelt..

Érdemes még valamiből emeltet tenni, vagy elég a 2?

Kicsit zavaros nekem ez.

Hogy is van/lesz?



2019. máj. 5. 19:24
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
31%
Minek után az érettségi feltétele a két emelt, de egy mindenhol kell, ezért nem kapsz többletpontot, csak egy emeltert. És mivel csak kémia/fizika lehet a biosz mellett, ezért kénytelen vagy oktv-n jó helyezést kapni, vagy fizikából is emeltezni, hogy meglegyen a 100 pont. Eddig is így volt, hogy hiába van pl töri emelted, ha az nem felvételi követelmény mondjuk biosz szakra, akkor nem is nézik. A nyelvvizsga pedig kötelező. Szóval vagy mindenki 50 pluszponttal megy, vagy mindenki megcsinálja a 3. Emeltet is. Márpedig lesz olyan, aki megcsinálja, eddig is sokan megcsinálták, hogy valamelyik hátha jobb lesz. Így viszont tuti sokan megfogják, ergo nem éri meg nem megcsinálni. Szóval hajrá.
2019. máj. 7. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 A kérdező kommentje:

11es.

Ez komoly?

Beleőszülök ebbe a 2 emeltbe is.. De hogy még fizikát is elkezdjem..

Nembaj nagyon akarom ezt az orvosit szóval azért kezdek megbarátkozni azzal a gondolattal hogy fizikabol is erettsegizzek emelten..

2019. máj. 7. 20:36
 13/20 anonim ***** válasza:

11-es ez tuti? Mármint ha valaki mondjuk anglisztikára jelentkezik (Nem tudom mi kell hozzá), de van egy biosz emeltje csak úgy heccből, ami 45% fölé sikerült, akkor azért neki nem jár 50 pont, mert nem követelménye annak a szaknak?

Az is felmerült bennem, hogy a felsőfokú nyelvvizsga se rossz opció. Én még gimi előtt megcsináltam angolból, nem egy nagy eresztés, az 40 többletpontot ér. De így gondolom az angol közép nem ér semmit, mert ugyanabból a nyelvből van, akkor lehetne menni mondjuk németből közepezni.

Tehát lenne biosz+kémia emelt, ebből az egyik 50 többletpont, plusz angol felsőfok, ami 40, plusz német középfokú nyelvvizsga, a kötelező nyelvvizsga miatt. Így 10-el kevesebb a pont, de talán elég lenne, ha jól mennek az érettségik, plusz talán könyebben teljesíthető, mint egy fizika emelt. Bár kinek mi.

Hajrá kérdező én drukkolok neked :)

2019. máj. 7. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
Komoly.
2019. máj. 8. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:

[link]


Ebben minden le van írva.

2019. máj. 8. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
Illetve, hát igen, nyelvekért is lehet maximum 40 pontot kapni, de minimum kell mellé egy b2-es. És azért az orvosin 10 pont az rengeteg.
2019. máj. 8. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 A kérdező kommentje:

Amire gondoltam, hogy a felsőfoku angolal ugye jár a nyelvvizsga, és ezekkel ki lehet váltani a kotelezo emeltet, nyelvvizsgát, még nincs válasz és a részletek sem térnek ki..

Szóval vagy igen vagy nem..

De tartok tőle hogy nem..

2019. máj. 8. 14:58
 18/20 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Jelenleg én is 10.-es vagyok, orvosira készülök.

Nagyon sokat kerestem, olvastam, hogy mi is a szitu ezzel a helyzettel, illetve mostani tájékozottabb tanáraimmal beszéltem erről.


Én úgy értelmezem ezt a dolgot, hogy a 2 kötelező emelt (biosz és kémia/fizika) kitesz max 100 pontot, illetve a közéo nyelvvizsga még 28-at. Most hogyha kötelező lesz egy emelt érettségi AKÁRMIBŐL meg egy középfokú nyelvvizsga, akkor azokra vagy senki nem kap pontot, vagy mindenki. Mivel 500 a max pont, valszeg nem kap rá majd senki sem pontot.


A közép nyelvvizsgát ugyan kiválthatod az emelt nyelv érettségivel, de ha a B2-es komplex nyelvvizsga a kötelező, nem fogadják el.


Az emelt nyelv érettségi nyelve nem egyezhet meg a B2-es középfokú nyelvvizsga nyelvvével, pl.: Emeltezel angolból, akkor a nyelvvizsgád már nem lehet ugyanebből a nyelvből.


Én ezt úgy oldom meg, hogy meglesz eleve az emelt biosz és kémia, mellé emeltezek angolból és középfokú nyelvvizsgát teszek németből.


Na most itt ezek a követelmények még homályosak, valszeg az EMMI-nél sem tudják még, hogy mi a franc is van... Amiket leírtam azok nem kőbe vésett dolgok, de szerintem így lesz a leglogikusabb. A ponthatárokon mindenképpen látszani fog, vagyishát remélem... Mert hogyha marad pl a 410-430-as ponthatár, és egy emeltre meg nyelvvizsgára nem kapsz pontot, azért elég nagy szívás.


Őszintén szólva senki sem tudja sajnis, hogy mi lesz ebből a rendeletből, de majd a jövőre érettségizők alapján már lehet kalkulálni. Remélem, hogy tudtam segíteni, vagy legalább mutattam egy új perspektívát.


Sok sikert, remélem sikerül!

2019. máj. 19. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 A kérdező kommentje:

Köszi, remélem neked is!

Hát én is remélem hogy ezzel lejebb mennek a ponthatárok, viszont ez igy is nagy szívás, mert mindenki arra lesz rászorulva hogy még egy emeltet vagy nyelvvizsgát tegyen mert nyilván akik be akarnak kerülni, komolyan gondolják, azok letesznek még plusz egy emeltet vagy nyelvvizsgát..

Próbálom én is a legkönyebb utat választani, szoval német nyelvvizsgára gondolok, mert elég jó a nyelvérzékem valamint egy nyelvvizsga jóval könnyebb mint egy emelt (nekem legalább is)

Jövőre angolból leteszem az emeltet, és nekiállok a németnek.. Ez tűnik a legkönnyebb útnak..

2019. máj. 19. 21:11
 20/20 anonim ***** válasza:

Előző vagyok,

Én is ugyanezz fogom tenni.. bízom benne, hogy nem mindenki fogja ugyanezt csinálni, mert ilyen feltételek mellett elérni egy biztos 430 pontot azért nem egy egyszerű út.. :)

2019. máj. 20. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!