Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Melyik a nekem megfelelő szak?

Wr125x kérdése:

Melyik a nekem megfelelő szak?

Figyelt kérdés
Sziasztok, 18 éves vagyok, most érettségizek éppen és nem tudom eldönteni hogy a Programtervező informatikus, vagy a Mérnöki informatikus az a szak, amit én felsőoktatásban szeretnék tanulni. Az előbb említett 2 szakra adtam be a jelentkezésemet (a programtervezőt raktam előre de a sorrenden még változtathatok), mert szeretem és érdekel is a programozás, de én igazából nem csak programozni, hanem mondjuk gépeket alkotni is szeretnék, mit tudom én például én magam megtervezni egy robot kart, majd azt megépíteni, arra megtervezni/csinálni egy programot, valami ilyesmit szeretnék csinálni. Szerintetek melyik az a szak ami közelebb áll hozzám, mert amiket a neten írnak, azok nem olyan konkrétak hogy teljesen átlássam melyik szak mit csinál.

2019. máj. 6. 19:44
 1/1 anonim ***** válasza:

Én azért jelentkeztem mérnökinfóra, hogy nagyobb legyen a mozgásterem. Középiskolásként még nem nagyon láttam bele az informatikába, igazából nem nagyon volt fogalmam róla, hogy mit csinálhat egy mérnök informatikus.

Ezen a szakon sok mindennek találkozhatsz, szerintem jó választás, mert így nem csak a programozás az egyetlen lehetőséged. Bár én valószínűleg így is fejlesztő leszek és a szaktársaim nagy része is, nem bántam meg, hogy ezt választottam (BME).

2019. máj. 7. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!