Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Hogyan lehet diáknak lenni?

Hogyan lehet diáknak lenni?

Figyelt kérdés
Egy egyetem többszázezer forintba kerül félévente. Az okj ingyenes de se az egyetem se az okj mellett nem lehet dolgozni(vagy ha igen akkor is romlik az emberek eredménye a suliban). Ki hogyan oldja meg? Nagy vágyam, hogy legalább egy okj-t megcsináljak még, de az albérletet akkor hogyan fizessem ki? Meg a rezsit meg a kaját? Nem tudok szülőnél sem lenni mert anyunak albérlete van amit én fizetek, a fizumból semmi sem marad. Az állami támogatásról már hallottam, de annak az a feltétele, hogy itthon dolgozzak(amit nem szeretnék). Vagy még van a diákhitel, de annyi ismerősöm szenved hitel miatt, hogy nem merném megkockáztatni. Van más lehetőség is? 20éves vagyok és érettségin kívül nem tudok semmit sem felmutatni...így az életemnek sincs túl sok értelme szerintem...csak dolgozok azért, hogy legyen tető a fejem fölött, és ennyi, előrébb nem jutottam semmit sem, nincs megtakarításom sem...

2019. máj. 8. 14:24
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Hát első körben azt mondanám, OKJ+részmunkaidő és szülőkkel vagy társbérletben lakni.

Ha egyetem, akkor koliban, és igen, államilag támogatottan. Tulajdonképpen ha itthon kell dolgoznod utána, az mennyivel rosszabb, mint a jelenlegi helyzeted? Semmivel. De ha kimész külföldre, a külföldi fizuból vissza tudod fizetni a képzésed árát utólag és kész.

2019. máj. 8. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Állami támogatást csak addig kell "ledolgoznod", amennyi ideig tartott a tanulmányod. Erre van 20 éved. Most egy alapképzés 6-7 félévből áll, az kb 3 év, ha kiveszed a nyarakat, még kevesebb. Ennyit csak kibír az ember. Vagy csak simán lelépsz külföldre, nem biztos, hogy megtalálnak.
2019. máj. 8. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Ott kezdeném, hogy nem fizetném a saját albim mellett az anyám albérletét is. Máris elég lesz kevesebb pénz is a megélhetéshez, így kevesebbet kell dolgoznom, több lesz a szabadidőm.
2019. máj. 8. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Jézusom 20 évesen Te fizeted anyád albérletét?? Sürgősen hagyd abba, menjen anyád dolgozni nehogy már egy 20 éves tartsa el az anyját. Ha nem akarsz állami támogatotton tanulni, akkor felveszed a diákhitel 2-t aminek 0% a kamata (annyit fizetsz vissza amennyit felvettél->nem többet, nem kevesebbet). Anyád albérletén megspórolt pénzből pedig visszafizeted a hitelt. Itt nem kerülhetsz adósságcsapdába, nincs se THM se kamat se semmi.
2019. máj. 8. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Az albérletet úgy értettem, hogy én is itt lakok...félig meddig. Lakhatnék amúgy a páromnál is de ha már ennyit fizetek erre a lakásra akkor már néha ide is jövök.
2019. máj. 8. 22:13
 6/11 anonim ***** válasza:

Miért nem költözöl a párodhoz?

Akkor egy albival kevesebb havonta..

2019. máj. 8. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Mert az anyám nem tudná magának kifizetni a lakását...de ha olcsóbba költözne az sem, megoldás...semmilyen albérletet nem tudna fent tartani.
2019. máj. 8. 23:59
 8/11 anonim ***** válasza:

Sajnállak, hogy neked kell anyukádat eltartanod... Ezzel pedig sürgősen kellene kezdened valamit, mert megöregszel, mire leszáll a teher a válladról. Inkább az legyen az első számú prioritásod, a tanulás helyett.



Kérdésre válaszolva meg: általában szülői támogatás mellett, vagy úgy, hogy otthon laknak, szüleik lakásában.

2019. máj. 9. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Vagy egyszerűen szülj három gyereket és nincs több diákhitel
2019. máj. 10. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Utolsó😂már megyek is! Hármas ikrek xD
2019. máj. 10. 20:28
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!