Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Magyarországon mérnökinfo/prog...

Magyarországon mérnökinfo/proginfo?

Figyelt kérdés
Ha ti jövőre (az én esetem) mennétek a kettő közül valamelyik szakot indító egyetemre melyikre mennétek? Szeretnék aktuális, személyes tapasztalatokat, Szeged, Győr vagy BP amik, de valaki mást mond természetesen nyitott vagyok. Nem lábat lógatni akarok, csábító a fizétés, de nem ez az elsődleges szempont.

2019. máj. 24. 21:49
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
A hozzám legközelebbi egyetemre mennék, feltéve ha nincsen nagyon nagyon rossz híre. Itt nem számít sokat a papír, sok állásnál nem is elvárás, magadtól kell megtanuld.
2019. máj. 24. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
70%

Előbb döntsd el a kettő közül melyiket szeretnéd, mert a kettő nem ugyanaz.


Proginfó: csak matek és prog, és az utóbbit is matekos szemmel nézik. A hardverről alig tanultok valamit, nincs műszaki tárgy, nincs fizika. Matematikailag is helyes programozást tanulnak tételek szerint. A munkád 100%-ban programozás lesz, mert máshoz nem is fogsz érteni a progon és matekon kívül. Ha csak programozni akarsz, és inkább tervezői (3D, zene, stb.), pénzügyi, compiler, stb. szoftvereket írnál akkor itt a helyed. Én a proginfósokat tartom az igazi programozóknak.


Mérnökinfó: a programozást műszaki szemmel közelítik. A progon és matekon kívül lesz csomó műszaki tárgyad is. Villamosságtan, fizika, elektronika, digitális technika, méréstechnika, hardver programozás, stb. Akkor érdemes ide menni, ha inkább ipari környezetben képzeled el magad: mérőszoftverek (pl. kamerás mérések kiértékelése), szerverek, kommunikációs rendszerek, stb. A munkád nem csak programozásból fog állni. Értened kell a hardverhez is. Ez a szakma se nem villamosmérnök se nem proginfó, azaz egyikhez sem fogsz annyira érteni mint a két másik képzést végzett ember (kezdetben). A kettő keveréke, ami a villanyból vált ki. Előnye az, hogy sokkal szélesebb körben tudsz vele elhelyezkedni és utána képezni magad.


Döntsd el melyiket kedvelnéd jobban. Mérnökinfósból lehet átjárni a tipikusan proginfós területekre, de fordítva nehéz, mert a hardveres részt nem lehet csak úgy megtanulni mint mondjuk egy másik paradigmát (szerintem.)


TL;DR: mérnökinfó: ipari környezet, műszaki; proginfó: irodai környezet, matekos;


Amit tudok ajánlani: BME,ELTE,OE,Szeged

2019. máj. 24. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
0%

Mérnökinfóra semmiképpen nem mennék, tele van felesleges “mérnöki” tárgyakkal. Ha mindenáron ilyesmiket akarnék tanulni, akkor inkább villamosmérnökire mennék, és onnan lennék szoftverfejlesztő.


Én magam a proginfó, gazdinfó vagy sima matek között válogatnék. Ha valamilyen hardcore matekos dologra akarnék szakosodni (például önvezető autó, játékfejlesztés stb.) akkor gazdinfó vagy sima matek. Ha viszont üzleti alkalmazások, akkor elég a gazdinfó.


Ezen túl, ahogyan az 1. mondja, azt válaszd, ami közelebb van a lakhelyedhez. Ebben a szakmában az számít, amit tudsz; programozni meg mindenki otthon tanul meg.

2019. máj. 25. 06:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Utolsó, azért te is zöldséget tudsz beszélni.

Nyilván vannak mérnöki tárgyak amik "feleslegesek", de mennyivel hasznosabb dolog bizonyítani mondjuk az Ore tételt? Bár ezt szerintem mindenki megteszi matek 1-ben vagy 2-ben.


Gazdinfót én nem mondanám hogy jó. Inkább mérnök vagy prog, mert amit úgyis csinálni fogsz az vagy a programozás vagy valamilyen hálózatos cucc.

Mérnök infó sem feltétlenül iparban van... nem fogsz ott állni a sor mellett és robotot programozni. Az infósok többsége programozik, de simán szoftvert számítógép előtt.


Amúgy igen: Az egyetem tökmindegy ha tudod a dolgot, ha meg nem azt nem ott fogod megtanulni. GDF-el is van aki milliókat keres, és BME-vel is van aki a minimumot megkapja.

2019. máj. 25. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Előző: Gazdinfó nagyon nem mindegy, hogy milyen egyetemen. Corvinuson túlzottan ráfeküdnek a gazdasági részre, és max IT menedzsmentre készít fel a képzés. De pl. Szegeden, BGE-n üzleti adatelemző szakirányon, stb. nagyon jó képzés folyik, és hasznos tudást kapnak a hallgatók. A pár tölteléktárgy meg van olyan hasznos, mint mérnökinfón a fizika például.
2019. máj. 25. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Az ELTE-n elég kemény a matek, de ettől függetlenül szerintem neki van a legnagyobb elismertsége magyarországon, ha programozásról van szó. Én azért is mennék Budapestre a helyedben, mert ott sokkal jobb gyakornoki lehetőségek vannak, mint vidéken. Persze programozóként lehetsz szabadúszó is, nem muszáj bejárni a munkahelyre...
2019. máj. 26. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Mérnökinfón is be kell bizonyítani az Ore tételt :D De nincs sok "mérnöki" tárgyunk, legalábbis itt a BME-n szerintem egyre inkább "infósodik" a szak, távolodik a villamosmérnökitől. Elektronika sincs már, a digitális technika is csak 1 félév a régi 3 helyett.
2019. máj. 26. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a választ, vidéki egyetemek közül jelenleg a szeged a befutó azok alapján amiket olvastam, utolsó, te mennyire érzed nehéznek a BME-t? Attól az egyetemtől inkább félek hogy nem tudnám tartani a tempót a fizika és hasonló tantárgyak szempontjából, mert az iskolámban nem túl erős és elég nagy hátrányom van ha lehet így mondani.
2019. máj. 27. 14:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!