Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Önmagában egy gépészmérnöki...

Önmagában egy gépészmérnöki BSc eleg egy jo fizeteshez?

Figyelt kérdés
MSc nélkül is lehet kapni jól fizető munkat? Illetve igy is lehet felfele lepdelni a "rangletran"? Elfogytak a tamogatott feleveim es az MSc csúszásnelkul 2 millioba kerulne.
2019. máj. 30. 10:44
 1/6 Vodafonelive ***** válasza:

Lehet jól fizető munkákat kapni. Gépész, villamos, mérnökinfó BSc-vel kapkodnak érted Budapesten a jobbnál jobb fizukkal.

Lehet lépkedni.

Hogy ment el 12 állami féléved ha 7+2-t fizet az állam? Belekezdtél másba csak nem vitted végig?

Gyűjt pénzt és utána max diákhitelből megcsinálod.

Ez azon szakok közé tartozik, amiknél az MSc-be dobott pénz megtérül később.

2019. máj. 30. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Most kezdem a második diplomám szeptemberben, jelenleg még 5 félévem van. Ha nem csúszok vele és sikerül elfogadtatni a tárgyakat a régiről (matek stb), akkor elméletileg ennyi elég az alapszakhoz. Bocsi hülyén írtam le a kérdésben :D A vállalatokkal lehet kötni szerződést,hogyha náluk dolgozok akkor támogatják a tanulást MSC-n?
2019. máj. 30. 14:40
 3/6 Vodafonelive ***** válasza:

Akkor jól gondolom, hogy most inkább egy újabb mérnöki BSc-t csinálsz amit 7-ről 5-re szeretnél leredukálni?


Ez cég függő, de létezik tanulmányi szerződés, hogy egy cégnél dolgozol, Ők kifizetik és általában ha ez 2 éves akkor a végzés után 2 évet még náluk kell ledolgozz, mert ha elhagyod a céget, akkor vissza kell fizetned a tandíjat.

2019. máj. 30. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Sztem egy bsc-vel is elég jó karriert lehet befutni vele. Tervezésben, kutatásban meg azért jobb a magasabb papír.
2019. máj. 30. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Eleinte igen, de pár év múlva már nagyon fog hiányozni az MSc. Munka, esetleg család mellett meg sokkal nehezebb mesterdiplomát szerezni. Úgyhogy ha teheted, egyből csináld meg az MSc-t is.
2019. máj. 30. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Vodafonelive ***** válasza:
Ja, érdemes mielőbb megcsinálni, én két napja csináltam meg gépész BSc után más mérnöki mestert. 6,5 év tanulás összesen egyhuzamban(utolsó 2 év levelezőn)... hát tegnap előtt mondtam magamban, hogy egyelőre elég volt, majd több év múlva egyszer csinálok egy gépész mestert is szerintem, de ott már nem fog érdekelni ha 2 év helyett hosszabb idő múlva végzem el.
2019. máj. 31. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!