Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Ha kettes, hármas érettségivel...

Ha kettes, hármas érettségivel beiratkoznék egy egyetemre, meddig bírnám?

Figyelt kérdés

Matek: 2 (a trigonometriával és a mértannal volt gondom)

Magyar és töri: 3 (az évszámokban nagyon jó voltam)


Mindezt 37 éves fejjel 2003-ban érettségiztem.


Ha egy tanteremben halkan és hadarva beszélnek, azt nagyon nehezen értem meg.



2019. máj. 31. 16:47
 1/9 anonim ***** válasza:
93%
Ha ezt sok felkészüléssel érted el, akkor semmiképp sem ajánlanám. Ha viszont csak szartál bele az érettségibe, mint én anno, de amúgy az eszed megvan, akkor szerintem simán.
2019. máj. 31. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
68%
Inkább vegezz el egy okj kepzest azzal kapcsolatban ami erdekel
2019. máj. 31. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
34%

Az, hogy beiratkozol, a folyamat második lépése. Az első az, hogy felvételizel és fel is vesznek. Sok olyan szak van, ahová ilyen eredményekkel is felvesznek, lehet válogatni.

Egyébként meg nem lehet megjósolni, hogy meddig bírnád. Az egyetemi szakok mindegyikét el lehet végezni úgy, hogy lövésed sincs arról, amit tanulsz, csak bemagolod vizsgára vagy kipuskázod, mikor épp kell. Ha ez jól megy, egy könnyebb szakot el is lehet végezni. Igaz, azzal utána csak általános irodai Excel-huszárnak leszel jó, de az sem rossz dolog ám.

2019. máj. 31. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
69%

2.-nál a pont!


2-3 OKJ biztosabban elvégezhető, és ha jól választasz hasznosabb is.

2019. máj. 31. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Persze abbol is sok van.

Pl az ami nalunk van a suliba ( automatizalasi technikus) eleg nehez.

A tanarok ugy emlegetik hogy egy "középszintű gépeszmérnöki végzettség" de inkabb mechatronika egyebkent

2019. máj. 31. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

"Az egyetemi szakok mindegyikét el lehet végezni úgy, hogy lövésed sincs arról, amit tanulsz, csak bemagolod vizsgára vagy kipuskázod, mikor épp kell."


Ja, mindegyiket. Ennél nagyobb hülyeséget már nem is lehetett volna írni.

2019. jún. 1. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Akkor te most 53 éves vagy? Tehát 50+ évesen akarsz egyetemre menni? (Le a kalappal előtted, ha így van! És hajrá!)


Vagy most vagy 37 éves?

2019. jún. 1. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Ahol erős a matek, oda ne menj; a többi helyre mehetsz, a problémás területek kevésbé fognak előkerülni. Van, ahol statisztikát vagy logikát tanítanak matematikából egy-két félévig.
2019. jún. 1. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Ugyan már! Attól még, hogy valaki színötös egy adott tárgyból, lehet síkhülye hozzá, csak jó magológép. Másnak pedig lehet, hogy csak azért gyengék az osztályzatai, mert az idióta tanár vagy oktatási rendszerünk (egyáltalán nem pragmatikus) mércéjét nem tudja meglépni.

Ha van egy bizonyos szak, amiről úgy gondolod, TÉNYLEG érdekel, - akkor senkinek a kedvéért ne tegyél le erről!

Egy próbát minden megér, akkor is, ha 37 éves vagy, - ne érdekeljen! - Feltéve, ha van elég pontod hozzá.

2019. jún. 1. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!