Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Ha tavaly 402 volt a ponthatár...

Ha tavaly 402 volt a ponthatár, ennyi ponttal biztos felvesznek?

Figyelt kérdés
Szóval, most hogy megvannak az írásbeli eredményeim, 428 pontom van, viszont lehet, hogy a szóbelikkel valamennyire lerontom. Ha mondjuk 410 pontom lenne, biztos lehetnék benne, hogy felvesznek?
2019. jún. 3. 20:01
 1/8 A kérdező kommentje:
Inkább úgy kérdezem, hogy mennyira valószínű, hogy emelkedni fog a ponthatár?
2019. jún. 3. 20:03
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem lehet tudni, hogy mennyit fog emelkedni, de szurkolok, hogy meglegyen, van esélyed rá.
2019. jún. 3. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
49%

Így hogy számoltál pontot? Mármint ez így nem helytálló, mert a szóbeli a teljes érettségi 33,33333%-a. És a százalékos eredményekkel számolnak pontot. Nem pedig az alapján, hogy ténylegesen hány pontos lett az érettségid. Szóval nem értem...

Egyébként nem lehetsz benne biztos, volt már olyan, hogy egyes szakokon jelentősen emelkedtek a ponthatárok.

2019. jún. 3. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
49%
Ha mondjuk +15 ponttal meghaladod szinte fix, hogy felvesznek.
2019. jún. 3. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
#3 angol emelten csak 20%-a, azt csak nem rontom el, a masik pedig a magyar kozep, aminel az irasbeli 99% lett, szobelivel meg annyira nem tudom lerontani, hogy ne haladjam meg a 402pontot, mert ezt a ket targyat nezik sulyozottan
2019. jún. 3. 21:24
 6/8 anonim ***** válasza:
nem fogod úgysem lerontani, meglesz a 428 is, ügyes vagy!! :) sikerülni fog a felvételi.
2019. jún. 5. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Koszi, aranyos vagy #6! :))
2019. jún. 5. 22:54
 8/8 anonim ***** válasza:

Szerintem ezt nagyon nehéz így megmondani.

Én azt gondolom ,hogy évről évre kevesebbek a pontok és ez azért van ,mert butábbak a gyerekek.Hozzáteszem aki elakar érni valamit az tenni fog érte ,de szerintem simán meglesz ,van 1 átlag általában nézd meg mondjuk ugy 2012 ig visszamenőleg a ponthatárokat ,az úgy nagyából kiad 1 képet ,hogy mi az átlag ,a többi meg csak szorás ( átlagtól való eltérés ,ez vagy kevesebb vagy több) Mondjuk egy olyan iskolába ( Nke ,ahol vannak alkalmassági vizsgálatok ott nagyon nehéz ezt megmondani ,mert ott kiesnek olyanok is akik 400+ is megírnak, és ott tényleg eléggé ugráló ponthatárok vannak ,de ott is van 1 átlag,amihez lehet viszonyatni én mindig az átlaghoz képest +20-20 al számolnék.

2019. jún. 21. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!