Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Megéri elmennem GYTK-ra ha...

Megéri elmennem GYTK-ra ha nem vesznek fel ÁOK-ra?

Figyelt kérdés
Nem valószínű, hogy ebben az évben meg lesz a megfelelő mennyiségű pontom sajnos az egyetemre... Első próbálkozás volt, és a kémiámon csúsztam el jobban bioszom vártat hozta. Szüleim ellenzik az év kihagyást, minden áron azt akarják menjek tovább bárhova is vesznek fel,és akkor közben újra próbálkozhatok. Lesz nekem egyetem mellett időm erre? (főleg DE GYTK hallgatóktól szeretnék választ kapni erre. ) nem igazán érdekel a szak és csak anyukám miatt írtam be, de van lehetőség átjelentkezni orvosira? Nagyon kétségbe vagyok esve...

2019. jún. 4. 09:11
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
Nem tudsz átjelentkezni. Akkor mindenki arra menne és átjelentkezne. Én a helyedbe, ha nagyon orvosira akarok menni akkor javítanék érettségin és jövőre megpróbálnám újra. Annak nincs értelme, hogy gytkra mész. Az állami féléveid elmennek. Így orvosin néhány félévét fizetned kell majd ami elég húzós.
2019. jún. 4. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:

Gyógyszerész ismerőseim szerint az első év még viszonylag könnyű szokott lenni a többihez képest, de a gimihez viszonyítva meg nem sétagalopp. Szerintem nehéz mellette felkészülni az érettségire. Ráadásul fogynak a féléveid. Orvosi esetén 14 félévet támogat az állam, ha GYTK-n 2-t megcsinálsz, akkor maradt 12, az orvosi meg eleve 12 féléves. Így már ha véletlenül csúszol, márpedig anatómiával azért szoktak nem is kevesen, akkor lesz fizetős féléved is.

De olyan ismerőseim is vannak, akiket nem vettek fel orvosira, ezért gyógyszerészetire és képalkotó diagnosztikára mentek. Megszerették, és végül nem váltottak. Nekem is meg volt jelölve a gytk áok mellett, hogy ha véletlenül nem elég a pont, akkor azért tudjak menni valahova mert nem akartam halasztani, évet kihagyni egyáltalán. Szóval ezt neked kell érezned, hogy képes vagy-e egyetem mellett felkészülni az érettségikre és hogy van-e benned kellő erő ennek a kivitelezéséhez.

2019. jún. 4. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
93%
Én is így fogok csinálni. Muszáj valahova mennem, nem tudnék 1 évet eltengődni itthon. Sokak szerint hasznos, mert nyelvet tanulnak, jogsit szereznek, utaznak stb. Nekem (szüleimnek) nincs ezekre pénze, így nem sokat tudnék kezdeni magammal.
2019. jún. 4. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
58%
Ha szüleidnek nincs pénze. Akkor az orvosit, hogy fogod kifizetni, ha két félévet államin elpazaroltál?...az 3 millió az orvosin. Inkább menjen 1 évet dolgozni az ember és készüljön a javító érettségire utána irány az orvosi és egy kis pénzed is lesz.
2019. jún. 4. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
19%

Basszus és elmodnád hova lehet menni dolgozni érettségivel, ha egy kis sz*r városban laksz?

Másrészt orvosin 14 féléved van, harmadrészt meg van diákhitel.

2019. jún. 4. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:

Én meg sem jelöltem mást, mert orvos akarok lenni. Elsőre nem vettek fel. Szerencsére volt lehetőségem hasznosan eltölteni azt az egy évet, így egyáltalán nem bánom, hogy így alakult.

Én kihagynék a helyedben, de ha ez nem opció, akkor ha már elkezded a GYTK-t, járj utána, hogy van-e tárgy amit el tudsz fogadtatni. Akár csak 1-t is. Arra feküdj rá, amúgy meg készülj az érettségire.

Ha esetleg csúszok orvosin, a visszafizetés miatt ráérsz aggódni, ha már dolgozol. Úgy hallottam vannak kedvezmények erre is, de semmi konkrétat nem tudok, ennek is járj utána, HA egyáltalán aktuális, hiszen nem féltétlen csúszol! ((Továbbá félreraksz a "zsebpénzedből", ösztöndíj, diákmunka, hitel, stb.))


Még az ugrott be, hogy ha van erőd, csináld meg idén az őszi érettségit, hogy javíts a pontjaidon. Ha jól sikerül és látod, hogy felvennének jövőre, akkor egy félévet gytk-n töltesz, aztán passziváltatod a másodikat (ha engedik szüleid...).

2019. jún. 4. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:

Igen. Orvosin több féléved van. De van egy maximimális félévszám aminél több nem lehet államin. Ha te ebből felhasználsz féléveket egy másik szakon, majd jelentkezel egy másik szakra akkor a másik szakon annyiva kevesebb lesz. Tehát, lehet 5 évet letolsz az orvosin államin, de utána meg fizethetsz. Főleg akkor, ha még csúszol egy évet például...


Persze lehet felvenni diákhitelt, de úgy kezdeni az életed, hogy milliós tartozásaid vannak ebben az országban? Buta aki ezt csinálja.


Inkább egy évet kihagysz és készülsz az érettségire, hogy felvegyenek jövőre államira.


Amúgy a 6 év alatt nem fogsz tudni dolgozni az orvosi alatt. Tehát kelleni fog a pénz. Kollégium vagy albérlet...étel... jegyzetek, könyvek, eszközök, utazás..stb.


Tehát nem csak a tandíj van.. Mellette milliós összegek lesznek a 6 év alatt.


Szóval igenis, ha kihagysz egy évet érdemes dolgozni és férelrakni azt a pénzt, mert nagyon jól fog jönni, főleg, ha nincs szülői támogatás.


Hogy hova lehet elmenni dolgozni, ha vidéken vagy? Vidéken is vannak melóhelyek. Akárhova. Gyárba is elmehetsz...

2019. jún. 4. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:

Na ja. Én erre azt mondom, hogy hülye leszek gyárban 12 órás műszakokban dolgozni, ha helyette egyetemen is tanulhatok.

Ráadásul a gyógyszerészetin tanultaknak van is köze az orvosihoz, és én úgy hallottam pár tárgyat (1-2-t) el is lehet fogadtatni.


Szerintem mindkét oldal mellett lehet érveket felsorakoztatni, ki-ki döntse el magának, hogy neki mi a jó, de ennyire nem kellene erőltetni a halasztást sem, mert annak is megvan a hátránya. A tanulásból is ki lehet esni és a rendszertelen mindennapok is csak az elején tűnnek jó bulinak.

2019. jún. 4. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
100%

Persze lehet menni gyógyeszéresztre. De ahogy már mondtam vedd figyelembe:


1) Az egyetem alatt az érettségire való felkészülésre nem lesz időd, ha csak a gyógyszerészeti vizsgákat, zhkra nem tanulsz, mert úgysem oda fogsz járni. De akkor meg mindek jelentkeztél ugyebár?


2) A féléveidet elpazarolod, amik az állami féléveidből lejönnek. Ha van ügyfélkapuja valakinek ott meg lehet nézni, hány állami féléved, ment el és még mennyi van.


3) Sokkal hasznosabban töltheted az időt, mintha egyetemen lennél. Például tényleg az érettségire készülsz, hogy biztosan bejuss az egyetemre. Magántanár, folyamatos tanulás stb. A jogosítványt is meg lehet csinálni, nem olyan drága az, főleg ha nem kellenek plussz órák, mert ügyes vagy.


4) Nem feltétlen kell gyárba dolgozni meg kell nézni milyen munkalehetőségek vannak a körmények és mérlegelni.


5) 1 év alatt egy szakmát is lerakhatsz, amely szakmával egyetem mellett még dolgozhatsz is például. Sőt akár szakirányos szakma is lehet ami ugyancsak jól jön az orvosira.



6) Nem igazán lesz olyan tárgy amit elfognak fogadni. A két képzés más. Orovisról mész át Gyógyszerészetre elfogadják pl az Anatómiát, de fordítva például nem. Tehát igazából az, hogy oda mész csak tengés-lengés és helyette más hasznosabb dolgot is csinálhatnál..


De, hát persze ez a te döntésed, csak szerintem hülyeség...

2019. jún. 4. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszokat! :) Az év halasztás lenne tényleg a legjobb... Még szóbelik után leülök velük es megbeszéljük, hogy én hogyan szeretném.
2019. jún. 4. 15:57
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!