Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Megváltozott az érdeklődésem,...

Megváltozott az érdeklődésem, mi lenne a helyes döntés szerintetek? GYTK v ÁOK?

Figyelt kérdés

Kezdjük ott, hogy alapból kihagytam már az egyetem előtt egy évet. Gyógyszerésznek jelentkeztem elsőként. Viszont egy pár hete úgy érzem, hogy az orvosi jobban érdekelne. Szerintetek most hagyjak ki mégegy évet és jelentkezzek orvosira vagy kezdjem el szeptemberben a gyógyszerészetit? Egyébként úgy érzem, hogy teljesen hülye vagyok a kémiához, szóval nem is értem miért akartam eddig gyógyszerész lenni.. A szüleimnek nem merem felhozni, hogy orvos lennék, 100%, hogx nem fogják megengedni, hogy halasszak még egy évet, szóval most teljesen kétségbe vagyok esve.

(Bocsi a helyesírási hibákért, telefonról írtam)



2019. márc. 31. 08:17
 1/7 anonim ***** válasza:
17%
Ha most visszavonod a jelentkezésed, július végén beadhatod a pótfelvételit. Nem tudom, hogy az orvosi be szokott-e telni, van egy olyan érzésem, hogy nem.
2019. márc. 31. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

"Nem tudom, hogy az orvosi be szokott-e telni, van egy olyan érzésem, hogy nem" - de be ám!

Ha tényleg azt szeretnéd, akkor igen, megéri halasztani egy évet. Beszélj a szüleiddel, vesztenivalód nincs! De ha nem is beszélsz velük, honnan tudhatnák, hogy min jár az eszed?

2019. márc. 31. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
24%
Gyógyszerész tárgyakat nem tudsz elismertetni az orvosin? Szerintem jobb lenne belekezdeni, legalább belerázódsz az egyetemi életbe. Igaz, hogy egy fél évet így elégetsz, de nyersz is vele sokat.
2019. márc. 31. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
53%

Ember, nyugodtan menj gyógyszerésznek.

Az egyetemi és utána munkaévek alatt is rengeteg pofont fogsz még kapni, amikor úgy fog tűnni a szomszéd kertje zöldebb.

A te filozófiáddal soha nem fogsz tudni döntéseket meghozni, és semmilyen egyetemet nem fogsz tudni elvégezni, ha így folytatod, mert mindig azon rágódsz majd mi lett volna ha..

Amikor bejelölted a gyógyszerészt, akkor az AKKORI legjobb tudomásod szerint döntöttél, nemde?

Tehát nincs már min változtatnod és rágódnod.

2019. márc. 31. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Nekem ugyanez a problémám. Még egy évet biztosan nem hagyok ki, elkezdem a gytk t aztán lesz ami lesz.
2019. márc. 31. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100 %, hogy felvesznek az orvosira? És miért jelentkeztél egyáltalán gyógyszerésznek, ha nem megy a kémia? Találj ki valami más szakmát, és a szüleidnek ebbe bele kellene menni, próbáld megbeszélni velük rendes hangnemben, érveljél.
2019. ápr. 1. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Még szeptemberig van időd átgondolni, hogy belekezdesz-e egy gyógyszerészképzésbe, tehát szerintem a legrosszabb, amit tehetsz, hogy most ezen aggódsz. Higgadtan gondolkodj rajta sokat, szélesítsd a látókörödet a két képzést/hivatást illetően, ha még nem tetted meg eléggé (mondjuk ezt kétlem). És ha a szüleid hajthatatlanok, én a helyedben belemennék, hogy elkezdem szeptemberben a GYTK-t. Egy félév alatt sokat el tudsz dönteni, hogy ez neked való-e, ez az, amit csinálni szeretnél (illetve kiderül, hogy valóban hülye vagy-e a kémiához, vagy csak azt hiszed, hogy hülye vagy, de valójában nem), ha meg nagyon nem tetszik, februárban jelentkezel ÁOK-ra, és eggyel kevesebb államilag támogatott féléved lesz, mindössze ennyit veszítesz vele. Cserébe néhány tárgyat elfogadtathatsz GYTK-ról (pl. SE-n biofizikát, sejtbiológiát, latint biztosan). Ebben az esetben nem te leszel az egyetlen, aki fél/egy év után vált, ezt most garantálom. Az én évfolyamomról tudtommal vagy 20 ember felvételizett újra ÁOK-ra a 130-ból az első, illetve a második félév végén. (Más kérdés, hogy a szüleid belemennek-e ebbe, de ez már más téma.)

Olyan átmeneti érzés pedig, hogy jobban érdekelne az orvosi, normális, ha van benned/lesz benned egyetem alatt. Nekem is van és mindig is volt olyan érzésem, hogy lehet, inkább állatorvosnak kellett volna mennem, volt, hogy azt gondoltam, a fogorvosi lett volna a nekem való szak. De ezek tényleg csak átmeneti dolgok, és egy nagyobb döntéshozatal velejárói. Emellett én nagyon jól érzem magam GYTK-n (már amennyire lehet), és mindig rájövök, hogy a gyógyszerészi hivatás kínálta lehetőségek sokkal inkább nekem valók, mint a fogorvosoké vagy az állatorvosoké (itt most nem az anyagiakra gondolok).

2019. ápr. 3. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!