Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Megéri sportjogásznak lenni?

Megéri sportjogásznak lenni?

Figyelt kérdés
A sport mindig is nagyon érdekelt, szinte minden sportágat ismerek, szeretek, érdeklődök irántuk, ám ezt eddig csak egy hobbinak is tekintettem. Azonban felmerült bennem, hogy akár a munkám is kapcsolódhatna hozzá, hiszen ősszel kezdem a jogi egyetemet, és szeretnék végsősoron sportjogász lenni. Mennyire telített? Azt tudom, hogy a jogász szakma az nagyon tele van, sok jogász nem tud elhelyezkedni, ám ez a sportjogásszal is így van? Elvégre a sport az elég fontos manapság Magyarországon, ezért is gondolom, hogy egy kifejezetten sportra specializálódott jogász könnyen el tud helyezkedni. Szerintetek?

2019. jún. 5. 21:51
 1/1 anonim ***** válasza:

Háááát. Nem tudom mennyi lehetőség van benne. Maga a sportjog nem egy nagy jog terület. Én személy szerint nem is nevezném külön jogterületnek. Még ha ezzel is akarsz majd behatóbban foglalkozni szerintem nem fogsz úgy megélni, hogy csak ezzel kell foglalkoznod. Valami ügyvédi iroda spoortjoggal foglalkozó osztályán (ha egyáltalán van ilyen) tudsz dolgozni de ott is muszáj lesz más polgári jog körébe tartozó dolgokkal foglalkozni, nem lesz annyi kifejezetten sportjogi eset. A másik lehetőség, amit látok ebben az egész sportjogban az az, hogy valami nemzetközi szervezethez (pl. NOB) mész dolgozni. Ezzel csak az a baj, hogy ott szerintem kihalásos alapon mennek az állások.

Ezeken túl menően meg szerintem várd meg mi fog igazán érdekelni. Ha most kezded a jogot gyakorlatilag fogalmad sincs az egészről. Olyan harmad-negyedév fele fog kikristályosodni, hogy mi az amit szeretsz belőle és mi az, amit nem. Mi az ami jobban érdekel, mi az, ami kevésbé. A tanulmányaid alatt meg rengeteg jogterületbe fogsz tudni betekintést nyerni faktokon vagy kötválokon (pl orvosi jog, sportjog stb).

Én például középsikolában szentül hittem, hogy ügyész akarok lenni. Aztán most, harmadév végén, ott tartunk, hogy ki nem állhatom a büntetőjogot és inkább a polgári jog irámyába mozdultam el. Ezzel csak annyit akarok mondani, hogy ne határozd el szerintem előre, jogi egyetem előtt, hogy a jog milyen aspektudával akarsz foglalkozni, mert ha közben rájössz, hogy az mégsem tettszik az nagyon lesujtó tud lenni. Inkább legyél nyitott és az összes lehetőséget ragadd meg, ami eléd tárul az egyetemi évek alatt.

2019. jún. 7. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!