Most akkor hogyan van a felveteli szabaly a diplomasoknal?

Figyelt kérdés

Tegnap valaki irta,hogy jovore kelleni fog emelt erettsegi. Nekem mar van egy mérnöki oklevelem és elkezdenek egy masik alapkepzest (nyelvvizsgam is van). Ezt talaltam a neten ami szerint nekem elmeletileg nem kell emeltezni semmibol:


felvételi szabályokról szóló rendeletben ez áll:


Alapképzésre, osztatlan képzésre – az (1) bekezdésben foglaltak mellett, a (4) bekezdésben szabályozott kivétellel – az a jelentkező vehető fel, aki

a) legalább B2 szintű, általános nyelvi, komplex nyelvvizsgával vagy azzal egyenértékű okirattal rendelkezik és

b) legalább egy emelt szintű érettségi vizsgát tett vagy felsőfokú végzettséget tanúsító oklevéllel rendelkezik.


2019. jún. 7. 17:18
 1/4 anonim ***** válasza:
Mit nem értesz ezen?
2019. jún. 7. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Ha mérnöki oklevelem utan mérnökire megyek 2020 őszén akkor kell emelteznen vagy nem? Tegnap irtak,hogy akkor mennem kell emeltezni mindenképp. A fent leirtak alapjan viszont nem.
2019. jún. 7. 19:47
 3/4 anonim ***** válasza:
Nem kell, csak ez a kivétel meg nem terjedt el, így mindenki ravagja h kell emelt.
2019. jún. 7. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Nézd meg most az az egyetemet és szakot a felvi-n, ahova jelentkeznél, hogy elfogadják-e a mérnöki diplomádat (és nem kell érettségizned).

Ugyanis attól függ, hogy hova jelentkeznél, pl a BME-re valószínűleg nem fogadják el, míg pl. a debreceni egyetemre igen.

2019. jún. 8. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!