Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Gépészmérnök vagy ügyvéd...

Gépészmérnök vagy ügyvéd legyek? 17/F

Figyelt kérdés

Ezen a két pályán gondolkoztam eddig, de sajnos nem sikerül döntenem :/


Tudnátok segíteni abban, hogy melyiket lenne érdemesebb választanom?


Esetleg ha tudnátok érveket, ellenérveket mondani azt nagyon megköszönném!



2017. júl. 13. 18:38
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
90%
Elég különböző mind a tanulás mind a szakmai kompetencia szempontjából. Szerintem azt érdemes választani amelyik igazán érdekel,mert szerintem csak abban lehetsz sikeres. Jelenleg a mérnöki pálya jobb választás de ki tudja mi lesz majd.
2017. júl. 13. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
24%

Nem tudom milyen a gépészmérnök, de az ügyvéd elég tré.

Vagy hülyére fognak dolgoztatni, kb a semmiért, vagy lesz azért pénzed, de időd semmi.

2017. júl. 13. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Mivel elég eltérő, azt válaszd, amelyik jobban érdekel. Én gépészmérnököt választanám mindenképp.


Vagy esetleg ügyészmérnök/gépészvéd?

2017. júl. 13. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
36%
Egyértelműen gépészmérnök. De én gondolkodnek a helyedben, mert a két szakma teljesen eltérő gondolkodásmódot igényel
2017. júl. 13. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Amelyik jobban érdekel, de gépészmérnökkel jobbak a fizetések.
2017. júl. 13. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Én jogász vagyok. Ha érdekel ez a szakma, és kitartó vagy, akkor meg lehet élni belőle, nem is feltétlenül rosszul, de mondjuk egyetem után lesz 3-4 kemény év. Előnye még, hogy sok a lány az egyetemen, fiúkent jó dolgod lenne :) Hátránya, hogy országhoz kötött, szóval külföldön nehéz egy jogi diplomával mit kezdeni...


Gépészmérnök ismerőseim se éheznek, szóval az se rossz...elhelyezkedni is talán könnyebb vele, de azt hiszem, szakiránytól is függ.


Ha megy a matek-fizika, én inkább a gépészt választanám. (Jogot amúgy levelezőn is el tudod később végezni). De tényleg gondold végig. Miért vonz az ügyvédi pálya? Filmélmények, vagy ismersz ügyvédeket?

2017. júl. 14. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Gépészmérnök! Fizetés és munkahelyek száma alapján így döntenék.


Pláne, ha esetleg jön az ihlet, hogy 1-2 évre külföldön is kipróbálnád magad. Gépészként mehetsz, jogászként annyira nem :D

2017. júl. 16. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim válasza:
100%

Az ügyvéd jól fizető munka, habár nem tudom magyarországon megérné-e, mivel tényleg itthon csak romlik minden egyre jobban, de ha téged ez érdekel akkor csináld, hajrá!

Gépészmérnökről nem sok mindent tudok, de fogadni merek jól fizető állás, és fogadni merek külföldön is keresett munka, mint pl: társai, de ez is rajtad függ, hogy melyik érdekel. Jelenlegi világban, helyedben inkább a gépészmérnökit választanám, aztán kifelé külföldre!

2017. júl. 16. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
vagy vadakat terelő juhász
2017. júl. 17. 02:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Ha e kettő között kéne választanom a villamosmérnököt választanám!

Viccet félretéve! Engem is érdekwlt mondkettő, de rájöttem, hogy nem akarok bifflázni sok jogszabályt, nekem kihívások kellenek, kíváncsi vagyok, hogy működik ez-az; innováció, kreativitás.

A gépész jobb, mint az ügyvéd szerintem általában.

Én végül a villamosmérnökit választottam, nem bántam meg!

2017. júl. 17. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!