Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Bejuthatok így szociálpedagógu...

Bejuthatok így szociálpedagógus képzésre? Újra kell érettségiznem? Vagy esélytelen az egész?

Figyelt kérdés

Mielőtt bárki azzal kezdené,hogy büfészak és túltelített és sz@r a fizu,TUDOM!

Közel 5 éve dolgozom szociális területen és szeretnék előrelépni!Nem a hatalomvágy vagy a magasabb bér miatt,hanem mert szeretnék többet tenni,de diploma nélkül esélytelen!

Szóval lassan 20 éve érettségiztem és nem tanultam tovább.

Érettségi eredmény:

Irodalom 5

Nyelvtan 4

Történelem 5

Számítástechnika 5

Német 3

Matematika 2

Van egy középfokú német nyelvvizsgám,több OKJs elvégzett tanfolyamom!

A 11. és 12.es év végi jegyeim kb. az érettségimhez hasonlatosak!

Netem több pontszámításos kalkulátort is elvégeztem és mindenhol kiírja,hogy kevés a felvételihez,de azt nem tudom milyen MÁS eredmény kellhetne!

Szándékomban áll majd hivatalos módon is érdeklődni,de hátha járt már más is hasonló cipőben és tud segíteni!

Köszönöm előre is!


2019. jún. 14. 12:22
 1/8 anonim ***** válasza:
A felvi.hu pontszámító kalkulátorával próbálkozz, az a hivatalos. Illetve nézd meg a felvételi követelményt az adott szakra. Ha nincs emelted, de oda meg kell, akkor újra kell érettségizned.
2019. jún. 14. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Azért írja ki, hogy nem elég a pont, mert kell a szakhoz egy emelt szintű érettségi.


Ezt írja a Felvi.h:

"kettőt kell választani: magyar nyelv és irodalom v. matematika v. társadalomismeret v. történelem v. egy idegen nyelv(17) (legalább egyet emelt szinten kell teljesíteni) ".


Amúgy 2020-tól már kötelező minden felsőoktatásba jelentkezőnek egy emelt szintű érettségi és egy középfokú B2 nyelvvizsga. Ezek nélkül senki nem vehető föl.

2019. jún. 14. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Amúgy én most jelentkeztem erre a szakra, de mesterképzésre.
2019. jún. 14. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Emelt szinten kell érettségizned az egyik olyan tárgybòl, amit elfogadnak a felvételihez, pl, németből, töriből vagy magyarbòl.
2019. jún. 15. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Én 2010-ben felvételiztem Szocpedre, és az érettségim nagyon rosszúl sikerült (korábban érettségiztem). Gyarkolatilagm indenből közepes alig voltam, csak az angol volt jó meg az infó. Mégis felvettek. Persze volt más erősségem, de szerintem ezzel bőven esélyes vagy.
2020. júl. 7. 03:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Kedves utolsó, az tíz éve volt. Miért adsz tanácsokat, sőt, miért biztatod, mikor emeltje sincs a kérdezőnek. Egy emelt érettségit kötelező tenni. Én történelemből emelteztem, majd felvételiztem és idén diplomáztam szociálpedagóguskènt. Senkinek nem ajánlom ezt a szakot egyébként, de ha a bejutást nézzük, nem az van már itt sem, mint tíz éve
2020. júl. 28. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Kedves 6-os válaszoló!


Semmi gond, elhiszem, hogy megváltozott. Bár nem értem, mire kell az emelt érettségi egy ilyen szakhoz, elfogadom, hogy igazad van.


Én azt írtam, amit tudtam - akkor így volt.

2020. aug. 28. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Semmi gond, hisz tévedni emberi dolog, de az aktuális felvételi rendszert nem árt ismerni, mielőtt tanácsot adunk, mert merőben megváltozott. Azzal maximálisan egyetértek, hogy erre a szakra felesleges az emelt szintű érettségi (mint sok más egyéb szakra is), de attól még jogszabály írja elő. A nyelvvizsgák miatt bent ragadt diplomákat is kiadták, ezt sem tudhattuk még tavaly sem, szóval itt évről-évre változik a helyzet, nem csak a BEMENETI FELTÉTELEK (úgy volt, hogy már nemcsak emelt szintű érettségi kell, hanem nyelvvizsga is, ezt végül nem vezették be), hanem a KIMENETI követelmények is (nyelvvizsga hiányában 10 évre visszamenőleg kiadott diplomák).
2020. aug. 28. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!