Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Támogatnátok, hogy az orvosin...

Támogatnátok, hogy az orvosin legyen a jelentkezéskor pályaalkalmassági elbeszélgetés?

Figyelt kérdés
Ilyen már van pl. az osztatlan tanárikon vagy az NKE szakjain.

2019. jún. 15. 15:42
1 2 3 4
 31/38 anonim ***** válasza:
10%

29-es! Azt mondtam, hogy nem lehet minden hülyeséget beadni, mert láttam a fél oldalas tételeket, meséltek dolgokat, erre mondtam, hogy be lehet fejezni a mesedélutánt. A hazugságot olyannak érdemes mondani, aki elhiszi, tehát ezért nem tudjátok itt beadni, hogy már egy rossz válasszal kivágnak anatómia vizsgáról, mert nem vágnak. Én elhiszem, hogy olyannak, aki teljesen tájékozatlan, ott az beveszi ezt, csak akkor nem nálam kell próbálkozni.


De az egésznek nem ez volt a lényege, csak annyi, hogy a memória nem fejleszthető. A memória adott, a testmagasság fejleszthető? Nem, ugyanígy a memória sem. Mindkettő fizikai adottság. A neuronok nem fognak jobban, hatékonyabban működni, a felejtés pedig nem olyan, hogy "lecsavarod" mint a gázrezsót. Ahhoz, hogy valaki "fejlessze" a memóriáját az idegrendszere alapvető működését kellene megváltoztatni. De ezt kimondani egy elég kellemetlen tény, ezért inkább van egy kollektív hazugság, hogy az fejleszthető. Nem az, annyit lehet tenni, hogy a memória hanyatlását, lehet lassítani egy fokig. De jobb a kiindulásinál nem lesz, sosem. Ha "jobb a memóriád" az azért van, mert többet tanulsz.


Azt meg mindenki eldöntheti, hogy kinek jó a szövegértése, én például sehol sem írom, hogy orvostanhallgató vagyok, de rögtön azt hiszi valaki, csak mert tudok pár dolgot. Ennyit számat a tájékozottság. például ezért olvasunk könyveket is, én nem voltam ott a második világháborúban, de ismerem a történelmét mások elbeszéléseiből, leírt forrásokból. A Marson például senki sem volt, de megfigyelésekből, űrszondák adataiból elég jól ismerjük. Ugyanígy ha valaki ismer végzett orvosokat, akiket meg tud kérdezni például arról, hogy milyen volt egy vizsga, akkor azt úgy hívják, hogy tájékozottság.

2019. jún. 22. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/38 anonim ***** válasza:
59%

Attól, hogy van két ismerősöd, aki orovira járt, ne gondold mát, hogy tájékozott vagy...

Patológia vizsgán az egész anyagot, amit a tanár leadott, szó szerint kérték. Ha egy felsorolásban 15 dolog szerepelt, akkor 15 pontot ért. Ha egyet nem tudtál a 15ből, - 1 pont. És nem 20% a kettes, hanem 60%.

Vicces, hogy szerinted a gimi marha nehéz volt, de az orvosi egyetem meg gagyi:DD

Érdekes, gimiben józan paraszti ésszel, órák előtti szünetben tanulással ellavíroztam kitűnő bizonyítvánnyal, orvoson meg kénytelen voltam tanulni is a jó jegyért. De persze biztos a gimi volt gagyi, azért tudtam 95%os emeletet írni...

2019. jún. 22. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/38 anonim ***** válasza:
74%

Esküszöm, kerestem, hogy hol van az leírva, hogy téged bárki orvostanhallgatónak hitt, de senki nem írt ilyet. XD Van még legalább 5 ilyen teljesen félreértelmezett gondolatmeneted, te kis tájékozott. Téged ugyan senki nem ver át, amekkora jampi vagy. "Ha jobb a memóriád, az azért van mert többet tanulsz." Most közvetve igazat adtál nekem? :D mert hogy ez pontosan így van, minél többet tornáztatod az agyad, annál több szinapszis, neuronserkentő faktorok, ésatöbbi.

Na itt egy placebo kontrollált, kettős vak vizsgálat. Többször is írtad, hogy mert én ebben hiszek. Tudod, ez nem hit kérdése, a tudomány tényeket fogalmaz meg, a lidokain akkor is use-dependens módon fejti ki a hatását, ha te nem hiszel benne.

[link]

2019. jún. 22. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/38 anonim ***** válasza:
45%

# 31-es


Te melyik orvosiról hallottad ezeket a történeteket? Mert komolyan érdekelne. SOTE-n egész biztosan nem így van.

Nem lehet megvágni valakit egyetlen egy rossz szón? Na ne viccelj. Anatómián ha nem tudsz valamit, bármit, a tanár rámutat egy idegre és te nem tudod megmondani 10 mp-en belül mi az akkor repülsz a vizsgáról. Legjobb ami történhet, hogy ha rosszat mondtál akkor kapsz egy második esélyt, hogy megmond a helyes megoldást, de ennyi.


Farmakológián, patológián és rengeteg másik tárgyon szintén ez a helyzet.


Nekem több ismerősöm is jár SOTE-ra és bizony ez a helyzet. Ha nem tudsz valamit nagyon sok vizsgán azonnal repülsz az egyessel.

Kommented alapján lehet, hogy van olyan orvosi egyetem ahol nem ez a helyzet, nem tudom melyik egyetemről hallottad, hogy nem így van, de SOTE-n pillanatok alatt kivágnak ha bármit nem tudsz.


Másik hülyeség amit írtál, hogy a memória ne lenne fejleszthető. A memória nem egy adottság, nyilván megvan az a része, ami genetikailag is determinált, de a tanulás és annak módszertana igenis fejlethető és tanulható. Nem véletlenül vannak ilyen tanfolyamok.

A képességed, hogy egyre több anyagot tudj elsajátítani, rövidebb idő alatt, azaz memória, a munkát, teljesítményed mind fejlethető.

Az, ha neked ez nem sikerült az nem azt jelenti, hogy 100 emberből másik 99-nek ne sikerülne.

2019. jún. 24. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/38 anonim ***** válasza:
86%
Igen. Én ismerek olyan embereket, akikről pár perc beszélgetés után kiderülne, hogy alkalmas-e megpróbálnia egyáltalán az első fél évet. Egy ilyen jelentkezett nálunk tanárira.. Nem akarok neki rosszat de NEM ODA VALÓ. Kész, pont. (Nagyot nézek ha felveszik.) Orvosin is ezt kéne csinálni.. Meg lehet, hogy úgy mindenhol. :)
2019. jún. 25. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/38 anonim ***** válasza:
100%
Nem szóbeliek kellene lennie, hanem egy olyasminek mint egy állásinterjú. Tudás ellenőrzésére ott az érettségi. Inkább az életképtelen, félőrülteket kellene kiszűrni. Na meg komolyabban venni az egészségügyi alkalmasságit is. Első évben volt skizofrén évfolyamtársam...
2019. aug. 3. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/38 anonim ***** válasza:
22%

Abszolút. Van a családban több idősebb orvos rokon is, és szerintük mistanában az orvosira jelentkezők 70-80% a pénz és a presztízs miatt megy orvosira, a maradék 20% aki hivatásnak telinti és tényleg gyógyítani szeretne.

Nekem van olyan olyan volt gimis évfolyamtársam, aki konkrétan pszichopata, de nagyon jó az agya és elvégezte az orvosit. De a jóisten mentse meg azt a beteget, aki majd hozzá kerül.

2019. aug. 21. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/38 anonim ***** válasza:
17%
Akkor ott van ugye a “savas” orvos, meg hány ilyen van még, amik házon belül maradnak
2019. aug. 21. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!