Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Támogatnátok, hogy az orvosin...

Támogatnátok, hogy az orvosin legyen a jelentkezéskor pályaalkalmassági elbeszélgetés?

Figyelt kérdés
Ilyen már van pl. az osztatlan tanárikon vagy az NKE szakjain.

2019. jún. 15. 15:42
1 2 3 4
 21/38 anonim ***** válasza:
51%

Hát én olyan baromságot, hogy gimiben szó szerint kell mindent megtanulni, még a büdös életben nem hallottam:D

Ott is a lényeget kell tudni, csak egy sokkal kisebb anyagnak a lényegét. Arról nem is beszélve, hogy orvosin (mert ugye erről szólt a kérdés) hány olyan tárgy van, ahol igen is szó szerint kell tanulni. (anatómiai képletek, biokémiai reakciók...)


Egyetemen meg -legalábbis orvosin- marhára nem fél oldal egy tétel. Még akkor sem, ha tényleg csak a lényeget írod,le, amit már tényleg szó szerint kell tudni.


És a tanulási képesség igen is fejleszthető.

2019. jún. 20. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/38 anonim ***** válasza:
12%

21-es! Akkor valami nagyon lötyögős suliba járhattál, ha még nem hallottál ilyet, nálunk pl. földrajzból úgy volt a témazáró, hogy ez a sor ezt anyagot írja le másik sor meg amazt. Miden "téma" volt 2-3 oldal a könyvben. Ha kihagytál egy fontosabb mondatot, akkor már nem volt meg az ötös. Igaz ketteshez elég volt szigorúan a lényeg, de a jó tanulók általában szó szerint betanulták az egészet, mondatról-mondatra, és ez több tantárgyból is így volt. Történelem órán aláhúzatták velünk a "lényeget", gyakorlatilag ez a teljes szöveg volt, néha-néha maradt ki egy sor. Ez volt az ötös szint.

Ezt a tanulást meg lehet csinálni egy lényegre lecsupaszított anyaggal, több száz oldalakkal nem.


Láttam orvosis jegyzeteket hidd el gyakorlatilag minden tétel lényege fél oldal, gondolom az a kettes szint, de az már elégséges szint, ami 50-60%.


Hú anatómia meg kell tanulni két szót meg, hogy hol van, a nem jóját! kb. mint egy szódolgozat középsuliban.


A memóriáról írtam az nem fejleszthető, se az intelligencia, azzal születsz. Igen valóban lehet csökkenteni az intelligencia hanyatlását idős korban, de jobb annál amilyen volt sosem lesz. Igen tudom, hogy sokan ezt kamuzzák, de valójában ez az igazság, nézz utána.

A tanulási képesség valóban fejleszthető! Ha ugyanis kib...nak három vizsgán és elcsúszol egy évet, akkor rögtön fejlődik a tanulási készséged, mert kénytelen leszel többet magolni, de okosabb sosem leszel. Az olyan képzések meg, amik főleg lexikális tudásra épülnek mint az orvosi meg 99%-ban csak szorgalom és nem ész kérdése.

2019. jún. 20. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/38 anonim ***** válasza:
69%

Annyira felesleges veled vitatkoznom, mert csak felhúzom magam és úgyis mindenkinek lejön, hogy csak ész nélkül okoskodsz. De a magadfajta csak fújja a maga igazát, és hangoztatja, hogy nÉzZ uTáNa, mintha femcafé meg a mindenegybenblog egyenlő lenne az utánanézéssel. A kérdés eleve az orvosi egyetemekre vonatkozott, ezért hoztam az orvosi példát, nem hittem, hogy ezt is magyarázni kell. Nem tudom milyen egyetemről beszélsz, mert orvosin nem ajánlott, hanem kötelező irodalom van. Ami mondjuk egy 1500 oldalas könyvet jelent, amiből egész nyugodtan bármit megkérdezhetnek, amit fontosnak talál a vizsgáztató, de még az is lehet, hogy nem tartja fontosnak, de megkérdezheti és meg is kérdezi. Előadáson nyilván megpróbálják átadni a lényeget, amit feltétlen tudni kell, de ez általában nem sikerül időszűkében, kevés egy 45 vagy 90 perces előadás ennyi anyag átadására, az esetleges rossz előadásokról/előadókról ne is beszéljünk. Ajánlott is van, mondjuk 5-6 féle, bevallom, azokat már nem szoktuk megtanulni.

Ez a fél oldalas tételes elméleted azért nem jön be, mert itt emberéletekről van szó. Igen, lehet hogy abban a fél oldalban ott volt vagy lett volna mondjuk a 3 legfontosabb képlet, de ha a másik 7-ből kérdeznek, mondjuk mutasd meg a tetemen ezt meg ezt, meg mondd is el hogy mit tud: nem tudod és bukó. Ennyi. Senkit nem fog érdekelni, ha sebészként a műtőben átvágsz valamit, ami fontos volt, de hát nem az volt a lényeg a tételből és te ezért nem tudod. Ugyanez gyógyszerekkel. A 10 legfontosabb vérnyomáscsökkentő dózisát megtanultad, de a professzor a 11.-et kéri, mert adott intézményben például most csak abból van raktáron. Nem tudod? Megölted a beteged. Itt a jegyeket az dönti el, hogy mondjuk amellett, hogy sikeresen bemagoltál mindent, tudod-e használni az eszed, össze tudod-e rakni, hogy miből mi következik, mit tudsz csinálni ekkor meg ekkor. Ezeket a könyvek nem írják le. Szóval nem, nem 99%-ban lexikális tudásról beszélünk, az már régen rossz lenne.

Most úgy állítod be ezt a középsulis vacakot, mintha nehéz lenne. 50 oldalt ától cettig tudni kellett az 5-öshöz? Na ne mondd már, biztos viccből voltam 12 évig kitűnő, tudom mit jelent felkészülni egy történelem témazáróra. Neked viszont nyilvánvalóan fogalmad sincs, hogy milyen felkészülni egy patológia szigorlatra. De jöhetnék bármilyen más nehéz egyetemi szak vizsgájával, mint pl. a római jog, ha már nehezményezted az orvosis megközelítést.

Azzal kezdték a professzorok, az első egyetemi napunkon, hogy tanuljunk, tágítsuk a tudatot, mert ha nem tesszük, nem tudjuk befogadni majd, ami ránk vár. Az intelligencia valóban nem fejleszthető vagy csak kis mértékben, a memória viszont annál inkább. Erről kohorsz és egyéb vizsgálatok is nyilatkoznak, számomra az a perdöntő, nem a te maszlagod.

2019. jún. 21. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/38 anonim ***** válasza:
14%

"Annyira felesleges veled vitatkoznom, mert csak felhúzom magam és úgyis mindenkinek lejön, hogy csak ész nélkül okoskodsz. De a magadfajta csak fújja a maga igazát, és hangoztatja, hogy nÉzZ uTáNa, mintha femcafé meg a mindenegybenblog egyenlő lenne az utánanézéssel. "


Tök jól összefoglaltad, amit én érzek itt veletek kapcsolatban. Lusták vagytok bárminek is utánanézni és csak nyomjátok a a süket dumátokat és igen, én is felhúztam magam rég azon, hogy bizonyítsam a nyilvánvalót pár olyannak, aki nem érteni akar dolgokat, hanem hinni dolgokban.


Bár hozzáteszem, a sorok közt azért majdnem mindenben igazat adsz. :-DDD


Meg aranyosak vagy, ahogy itt osztod az észt, miközben azt hiszed nem tudok éppen eleget az orvosiról pl. "Igen, lehet hogy abban a fél oldalban ott volt vagy lett volna mondjuk a 3 legfontosabb képlet, de ha a másik 7-ből kérdeznek," -na most az van, hogy ugye ez az ún. tetemséta, amiről okoskodsz ott is 1-5-ig osztályozzák az orvosisokat, nekem egy orvosis ismerősöm mesélte, hogy maga volt a legjobban meglepődve, mikor annak ellenére továbbengedték tetemsétán, hogy összekeverte az alkari ereket egy flexor izom ínhúrjával, de a többi jó volt azon a környéken, így "kis hibának" vették. Egyébként sebész haveromat annak idején kivágták anatómiából háromszor, így el is csúszott egy évet, most meg a szakvizsgájára készül, tudod azért mert ami első évben van meg aközött amikor valaki már szakvizsgázik van különbség. és nehogy itt bead nekem az álasznet dumát, hogy "milyen orvos az ilyen" az orvosisok átlag harmada-fele csúszik valamikor,egyáltalán nem ritka dolog arrafelé. Szóval nyomhatod itt a süketelést arról, hogy rögtön kivágnak vizsgán, nem nem vágnak ki. Pont azért írom, hogy fél oldalba összefoglalható minden tétel lényege, mert így van, ezt sem a kisujjamból szopom ki láttam már orvosis tételeket. Ez is aranyos próbálkozás, egy tök laikus meg is enné, hiszen az orvosok ügyese építik a pátoszt maguk körül, hogy ők ilyen meg olyan meg amolyan sokat tudnak.


Egyébként itt nem vita van, tényt állapítottam meg, miszerint a memória legfeljebb szinten tartható, ez pedig így van. Az meg, hogy mindenki ilyen laza középsuliba járt, legyetek boldogok, nem mindenki volt ilyen szerencsés.

2019. jún. 21. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/38 anonim ***** válasza:
58%

Nem, nem tényt fogalmazol el, köszönöm semmi szükség utánajárnom, szamtalanszor olvastam, tanultam, tanulmányt mutattak róla: a memória fejleszthető. Vergődhetsz oda vissza.

Ez az ismerősöm mutatta, meg ismerősöm ezt meg amazt mondta tudod mennyire hiteles? Ez kábé az a szint, mikor a fodrász akarja megmagyarázni a villanyszerelőnek, hogy a röntgensugárzás amúgy nem is káros az egészségre.

2019. jún. 21. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/38 anonim ***** válasza:
15%

Értem, szóval rádöbbentél, hogy minden hülyeséget nem fogok benyelni, ezért most kitaláltad, hogy nem is igaz. :-DDD


Akkor visszakérdezek: Te sosem hibáztál egyetlen tetemsétán se, és minden képletet azonnal felismertél, és minden csoporttársad így volt, akit átengedtek? Na ugye, hogy nem...tehát ezt a süket dumát. hogy "mindent tudni kell azonnal" ezt be lehet adni olyannak, aki nem ismer orvosist vagy orvost közelről, aki igen mint én, annak nem, bocs.


Egyébként az megvan, hogy a röntgensugárzás csak bizonyos összeadott dózis esetén káros?


A memóriáról pedig nincs vita, azt mondom neked is, hogy hihetsz ebben, de a valóságban az jobb nem lehet, az nem olyan mint egy régi PC hogy kicseréled a RAM-ot aztán begyorsul. Igen ezt szeretik mondani, mert a rossz memóriájú embereknek is kell valami kapaszkodó, pedig a megoldás csak annyi, hogy többször és többet kell memorizálniuk, mint azoknak, akiknek alapból jobb a memóriájuk. De hiába írom le ezt, mert ez egy népszerűtlen tény, láthatóan neked sem tetszik.

2019. jún. 21. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/38 anonim ***** válasza:
66%
#25 engedd el, tök felesleges ilyen emberrel veszekedni. Egyértelmű, hogy az illető orvosi egyetemet (megkockáztatom: úgy általában egyetemet) még csak kívülről látott. Az "ismerőseiről" mindenki olyan legendákat mesél, amit akar, majd mindjárt megmagyarázza azt is, hogy amúgy az orvosi lóphasz szak, mert a szomszéd lányának az ex pasijának a húga is három kisgyerek egyedüli szülőjeként, öneltartóként, napi 8 óra munka mellett végzett summa cum laude, ahogy itt gyakorin szokás. Érdekes, engem már baxtak ki anatómia vizsgáról egyetlen képlet miatt. Sosem lehet tudni, hogy az adott oktatónál melyik képlet "buktató jellegű" és mit hajlandó elnézni. A nagy phaszt kellett gimnáziumban szó szerint tudni mindent a jó jegyekhez, vagy biztos csak bennem kezdett el kialakulni azóta valami korai Alzheimer, mert akkoriban bőven kitűnő voltam minimális erőfeszítéssel, dolgozatok előtti 1-2 óra tanulással. Persze, biztos alja gimnázium volt, de ahhoz képest felkészített az orvosira. Tudom, a vidéki orvosi nagy szar, oda csak azok járnak, akiket a sotéra nem vettek fel. Azért még nyugodtan köss bele, ha valamit esetleg kifelejtettem.
2019. jún. 21. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/38 anonim ***** válasza:
17%

27-es! De minek írogatsz választ ha el sem olvasod, amit írtam?


mutasd már meg, hogy én hol írtam olyat, hogy én az orvosira járok? tényleg "válaszséta" mutasd meg a "65%-os válaszoló válaszai" közt ezt a kijelentést, azt mondtam, hogy jól ismerem az orvosit, és láthatóan ebbe te sem tudtál belekötni, mondjuk ennek az az oka, hogy tudom, hogy megy egy anatómia vizsga, és ez már neked is leesett, ezért nem is hozzám szólsz, mert nem nyelek be minden süket dumát.

2019. jún. 21. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/38 anonim ***** válasza:
74%

Azért mert van két ismerősöd, aki orvos vagy mert 5 egész másodpercre belenéztél egy jegyzetbe még nem jelenti, hogy "jól ismered az orvosit". Vágod mekkora baromságokat írsz le? :D elolvastam 2 sort műszakis ismerősöm jegyzetéből, sőt még jogász ismerősöm is van, aki mesélt az egyetemről. Gondolom mostmár automatikusan értek mindenhez is. Sajátos szövegértési képességeidről már ne is beszéljünk, érdemben nem lehet olyannal vitázni, aki még saját magának is ellentmond.

Tökéletesen igazad van 83%-os, engem ugyan biztos nem fog érdekelni, hogy szerinte zöld az ég és kék a fű. Csak ha más elolvassa, ne azt a következtetést vonja le, hogy ő ugyan már semmit nem tud fejleszteni a memóriáján, ezért kénytelen voltam megcáfolni.

2019. jún. 21. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/38 anonim ***** válasza:
76%

Támogatnám, minől áll az nekem? :)))


De igazából ez nem megoldás. Inkább a magasabb (állami) fizetésekkel kéne több orvost bevonzani, észszerűsíteni a tantervet, kicsit felgyorsítani a képzést, és a betegeknek is kéne (név nélkül) értékelést adni. Korrupciót (hálapénz, stb) megszüntetni. A gonosz, érzéketlen, pénzéhes orvosokat meg eltüntetni.


Hasonló a tanároknál. A jelenlegi rendszer alapvetően kontraproduktív. A magasabb fizetések, és normális értékelések (nem vmi jöttment "szakértő" egy óra után, meg egy összelopkodott portfólió után). Ez az egyetlen módja, hogy magasabb legyen a színvonal.

2019. jún. 21. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!