Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » ​Bionika vagy gyógyszerészet?

​Bionika vagy gyógyszerészet?

Figyelt kérdés

Szeptembertől leszek végzős gimnazista, ezért addigra már el kellene döntenem, milyen tantárgyakra koncentráljak rá.

Szeretem a matekot meg a fizikát,​ de valami olyasmit szeretnék továbbtanulni, amiben van valamennyi kémia is. Szívesen dolgoznék a gyógyászatban, de nem orvosként, ezért gondoltam, hogy a bionika vagy a gyógyszerészet jó lenne.

Mindkettő érdekel, ezért azt szeretném kérni, hogy akinek van valamennyi tapasztalata, az esetleg írja meg. Minden érdekelne.



2019. jún. 16. 18:09
 1/6 anonim ***** válasza:
A gyógyszerészet kémiásabb, szóval ha a kémia érdekel, akkor inkább azt javaslom.
2019. jún. 16. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
A bionikában több a fizika meg informatika, a gyógyszerészetben meg több a kémia.
2019. jún. 16. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a segítséget!
2019. jún. 16. 21:52
 4/6 anonim ***** válasza:
51%

Hát végzős gimnazistaként már a faktok miatt tudni illene, de:

ugyan nem gyógyszerészeten vagyok, de ennek ellenére gyógyszerész hallgató barátaimtól tudok információkat. A gyógyszerészetben a kémia nagy jelentőségű, pontosabban a kémia köv. ágai: kinetika, szerves kémia (reakciómechanizmusok gyógyszerfejlesztéshez), szerves analitika (minőségellenőrzés) ehhez jön egy "kevés biosz".

A leírásból az jött le egyébként, hogy megy is a fizika és a matek. Ha ehhez keresel valamit akkor a vegyészetit/vegyészmérnökit ajánlom (erről privátban tudok mesélni).

Remélem segítettem! :)

2019. jún. 17. 03:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
25%

Kedves Kérdező!


Én Pázmány bionikán végeztem, sajnos semmiképpen sem ajánlanám a gyógyszerészetivel szemben. A tanterv nagyon rosszul van összerakva, a matematikán és programozáson kívül egyik szaktárgy sincs megalapozva így lóg a levegőben és a tanárok sem pedagógusok, hanem csak kutatók, akik nem képesek átadni a tudást. Az egyetlen, amit az iskola átad az a programozási tudás, ami hasznosítható a munkaerőpiacon, de arra sokkal kevésbé időköltséges módok is vannak mint ezek a programozó akadémiák (zöld róka pl. :) ) A bionika után a többiek előtt nagyrészt csak labor segéd, kutató, PHD-s karrierutak állnak minimálbér közeli kereseti lehetőségekkel. Mindenképp a gyógyszerészet felé vedd az irányt, ez nem kérdés számomra.

2019. dec. 6. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
67%

Aki nem kutató vagy programozó akar lenni és nem céltudatos az ne jöjjön ide.


Szerencsére aki motivált és céltudatos, annak rengeteg jó álláslehetőség van PhD alatt és után is.


Bionikus állás nincs, viszont a kapcsolatok alapján bármi elérhető.


USA-ban 5-6000 dolláros ajánlatok vannak, itthon van most egy 700 nettó-s neuroscience-el is kapcsolatos munka, mesterséges neurhálók stb...

Illetve most ketten is kaptunk egt meghívásos ajánlatot egy alakuló MIT laborba. Research fellow 1.9Millió nettó.


Csak hát ide komoly referenciák kellenek, amit kutató-fejlesztő pozikban lehet megszerezni. Másik ismerősöm is medical vonalon helyezkedett el, ott is simán kijön a 800 nettó fejlesztőként.


A bionika kalandoroknak való, nem átlag embereknek akik azt hiszik kapnak egy diplomát és hip-hop majd hiperszuper állásod lesz egy high-tech laborban.


Nem. Ezt magadnak kell felépíteni kapcsolati tőkével és tudással.


A Green Fox kutyagumit nem ér, mert nem tucat programozókra van szükség, hanem szakemberekre.

2019. dec. 6. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!