Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Mit csinál pontosan egy...

Mit csinál pontosan egy gyógyszerész?

Figyelt kérdés

Azt tudom hogy több ága van,de valaki le tudja nekem írni összeszedve ezeket, esetleg személyes tapasztalatokat írni?

Általános iskola 7.osztálya óta valahogy bennem van hogy "gyógyszerész leszek", a szüleim és az akkori osztályfőnököm is erre ösztönöztek, és bár fogalmam sem volt mit csinál egy gyógyszerész de szerettem a kémiát és ennyi elég volt akkoriban.

Kémiás iskolába kerültem(heti 7 kémia óra) és rájöttem hogy hiába voltam könnyű szerrel dícséretes 5-ös kémiából általánosban,amiket most veszünk az minden csak nem könnyű.És 2 ilyen nehezebb év után felmerült bennem a gondolat hogy mivel is foglalkozik pontosan egy gyógyszerész? Mert a labort azt szeretem, szívesen dolgoznék laborokban, de a számolásal hadilábon állok, és a fizkém még csak jövőre fog bejönni...Persze megpróbálom megérteni és ha kell külön órákra járni, de nem szeretnék egész életemben ezekkel foglalkozni.Mármint a számolásos részével.Van olyan ága a gyógyszerészetnek ahol csak laborban lehet dolgozni?

17/l



2016. szept. 29. 19:23
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
5%
Gyógyszerész = bótos.
2016. szept. 29. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
1%
Szerintem semmivel nem csinál többet mint egy közönséges bolti eladó. Csak megtanultatnak vele egy rakás felesleges dolgot.
2016. szept. 29. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:

Egy ismerősöm elment gyógyszertárba dolgozni, de aztán áthelyezték mert unalmasnak találta és kutatómunkát végez most, az nem része ennek?

Nem hiszem hogy ennyi mindent meg kéne tanulni ha csak "bolti eladó" lenne az ember:D

2016. szept. 29. 20:03
 4/18 anonim ***** válasza:
12%

Nem kevered te véletlenül a vegyésszel? Annak van olyan ága, akik gyógyszerek fejlesztésével foglalkoznak...


A gyógyszerész ellenben a gyógyszertári eladó. Nyilván jól ismeri a gyógyszereket, hatóanyagaikat, összetételüket, minimális orvosi ismeretekkel kell rendelkezni (mire lehet allergiás valaki, mi mivel nem adható, stb.), de kb. ennyi. Ő a "patikus".

2016. szept. 29. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
41%
Hát hidd csak el nagyon sok szak van aminek az égvilágon semmi értelme nincs. És még értelmes szakokon is van rengeteg dolog amit feleslegesen taníttatnak meg.
2016. szept. 29. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
84%

Ezt nagyon rosszul látjátok....


A kérdező szerintem a vegyészetre gondol .

3 fő irány van:

- gyógyszerész

- vegyész

-vegyészmérnök ( biomérnök)


A gyógyszerész a gyógyszerekkel foglalkozik, és igen kisebb patikákban el is adja, de ahol már többen vannak külön van eladó és a gyógyszerész hátul foglalkozik a gyógyszerekkel, szükség esetén le is gyártja. Ezen kívül a gyógyszeripar számos területén van igény a gyógyszerész tudásra, a gyártástól a minőségbiztosításon át a marketingig.


A vegyészmérnök főleg üzemi körülmények között végez vegyipari termelési tevékenységeket.


A vegyész általában laborban dolgozik, munkájához elsősorban a magas szintű kémiatudás fontos.


Persze ez is csak egy nagyon felületes leírás...

de hát erre való az internet, nézz körbe.

felvi.hu -n fent vannak az egyetemek, a választható szakok és hogy milyen kompetenciákat nyújt a szak elvégzése.

[link]

2016. szept. 29. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%
2016. szept. 29. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
94%

Naaaa, álljunk már meg! Egyáltalán a szák kis világotokon kívül van valami rálátásotok a gyógyszerészekre?? A végzett gyógyszerészek egy része valóban a patikában dolgozik. Ez igaz. De ezeknek megint csak egy kis részét látjátok a pultban. Mivel az egyetemet végzett gyógyszerész a patikában a magisztrális készítményeket készíti, adminisztratív feladatokat lát el, vezeti a patikát, ami akár a sajátja is lehet. Emellett persze foglalkozhat a betérő betegekkel is. Más gyógyszerészek például a gyógyszeriparban helyezkednek el. Hatóanyagtervezők, gyártásvezetők, kutatók. Vagy egyetemen folytatnak tudományos munkát. Esetleg minőségbiztosításban, engedélyeztetésben dolgoznak. Vagy orvoslátogatóként, kvázi üzleti szerepkört ellátva.

Nagyon sok mindent tanulunk, kémiát minden formában, hatástant, élettant. Ezt a tudást nem csak a patikában lehet kamatoztatni. Nem vagyunk orvosok, ez igaz, de ez semmi nem von le a szakma presztizsébő. Gyógyszerészek vagyunk, más, de egyáltalán nem könnyebb képzéssel, mint az orvosok. Akik itt nyöszörögnek, hogy bótos, meg patikus, annak tessék eljönni egyetemre, aztán megpróbálni hozni a megkövetelt szintet. Utána meg inkább fröcsögni, ha jobban megy nekünk, mint nektek. Nem értem, mi ez a lenézés a gyógyszerészekkel szemben. Ez is egy nagyon komoly és szép hivatás. Nem csak egy végzettség, meg egy diploma.

2016. szept. 30. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
79%
*szűk kis világotok
2016. szept. 30. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
32%

Senki nem néz le titeket, csak leírtuk, hogy szerintünk a Kérdező félreértésben van.


Amúgy meg nem csak te végeztél itt egyetemet, azért ne robbanjon mér szét a fejed!

2016. szept. 30. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!