Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Melyek a könnyű főiskolai,...

Aprilia07 kérdése:

Melyek a könnyű főiskolai, egyetemi alapképzések?

Figyelt kérdés
Érdekelne melyek azok szakok, amelyekkel diplomát lehet szerezni és viszonylag könnyű elvégezni. Nem szeretnék abban elhelyezkedni, mert csak maga a diploma lenne szükséges a feljebb lépéshez egy adott cégnél bármiből.

2019. jún. 19. 21:16
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
62%

Szabad bölcsész, szociális munkás, szociológia, emberi erőforrások, turizmus-vendéglátás, közösségszervezés, politológia (vagy politikatudomány talán az új neve), antropológia, kommunikáció és médiatudomány


Legalábbis gyk-n ezeket szokták büfészakozni, nekem csak politológiáról van tapasztalatom, könnyű de unalmas

2019. jún. 19. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
9%
A szabad bölcsészet pont nagyon nehéz, de például egy pedagógia, szociálpedagógia, turizmus-vendéglátás tényleg könnyűek.
2019. jún. 19. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
54%
A szociológia és politológia sem annira könnyűek, sőt.
2019. jún. 19. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
93%
Kinek mi a könnyű. Én még mindig azt mondom, hogy egyik egyetemi szak sem könnyű, maximum nem ér sokat (kapcsolatok nélkül...). De nulla tanulással és úgy, hogy utálod egyiket sem fogod tudni elvégezni, max, ha szerencsés vagy és tippelős vizsgák vannak. Politológia és szociológia kimondottan magolósabb szakok, turizmusnál és emberi erőforrásoknál pedig elég rendes gazdasági matek van.
2019. jún. 19. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Aha értem. Hát a matekot ha lehet inkább kerülném :D Nem vagyok nagyon hülye belőle de nagyon jó se. A többi viszont felkeltette az érdeklődésemet és utánuk járok. Köszönöm a válaszokat! :)
2019. jún. 19. 21:58
 6/11 Vodafonelive ***** válasza:
71%

Informatikus könyvtáros, elvileg nem egy nehéz szak és nehezen lehet elhelyezkedni.

Szociális munka, ez is könnyű szak de itt magukon a gyakorlatokon való túlélés a legnehezebb. Volt alkalmam ezen hallgatókkal beszélni és biztos nem egyszerű börtöntöltelékekhez hasonló emberekkel foglalkozni.

De kinek mi a nehéz, lehet neked más menne igazán, egy diplomához oda kell tenni magad.

2019. jún. 20. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
A szociális munkát és a szociálpedagògiát én sem ajánlom a kötelező gyakorlatok magas száma miatt, azért oda kell egy bizonyos fokú elkötelezettség!
2019. jún. 20. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Óvodapedagógia szerintem könnyű, nekem az volt. Én is csak a munkám miatt csináltam, sosem dolgoztam benne, azt néztem, hogy csak 6 féléves és nem kell hozzá sem emelt érettségi sem más különleges dolog. Munka mellett végeztem el levelezőn, a tanulásba nem szakadtam bele.
2019. jún. 20. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Én is erre gondoltam egyébként, hogyha tényleg bármilyen diploma jó, akkor óvodapedagógus, kétlem, hogy túl nehéz lenne, bár a gyakorlatokkal nem vagyok tisztában, ez minden szakon más, mennyit kell kijárni "terepre" úgymond.
2019. jún. 20. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
+1 az óvodapedagógiára. Egy ismerősöm oda jár, 6 féléven keresztül csak rajzolgatnak még énekelgetnek. Nagyon buták a szaktársai, mégis megy nekik (ami egyébként szomorú, mert ezek fogják nevelni a gyerekeket).
2019. jún. 21. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!