Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Jó választás az orvosi egyetem?

Jó választás az orvosi egyetem?

Figyelt kérdés
Úgy tűnik, bőven elég a pontom a SOTE-ÁOK -ra. Viszont nem vagyok benne biztos, hogy jó döntés lenne, mivel nem vagyok biztos önmagamban. Szeretem a biológiát és a kémiát, a reál tárgyakat. Érdekelnek még a gazdasági dolgok és valamennyire a mérnöki élet is. Az orvosi ötlet már fiatal koromban jött, és kitartottam mellette. Végig úgy voltam, hogy majd alakul. Most pedig lassan itt a beiratkozás, és elbizonytalanodtam, hogy biztos jól döntök e. Volt már valaki hasonló helyzetben? Pro-contra az orvosi mellett?
2019. jún. 21. 01:58
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
75%
Orvosnak lenni hivatás, nem szakma. Ha nincs meg benned a késztetés, hogy orvos leszel, akkor nagyon nehezen fog menni.
2019. jún. 21. 06:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
55%
Azért a beíratkozás még odébb van, először hirdessék ki a ponthatárokat:-DD
2019. jún. 21. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
50%

Mennyi pontod lett?



Ez amúgy nekem is visszatérő probléma, nekem még odébb van az érettségi, de kissé bipoláris módon akartam már lenni kb. minden...

Ami nekem fontos, hogy legyen társadalmi haszna és legyen köze a biológiához, de ugyanakkor mivel érdekel eléggé az informatika is és a műszaki dolgok, gyakran felmerűl bennem az egészségügyi informatika, a molekuláris bionikai mérnöki, egészségügyi mérnöki és hasonlók...


Ami nagyon az orvosi ellen szól nálam, hogy ugye osztazlan képzés, csak 6 év után kapok valami papírt, míg egy mérnök, informatikus szak esetében már 3, 3.5 év után lesz egy használható BSc diplomám... Így ha közben nagyfalatnak bizonyul az eredeti cél, akkor még mindíg elmehetek programozónak, vagy ilyesmi és megfogok elni.


Illetve még az is gond, hogy Magyarországon 6 év egyetem után, a 5-6 év rezidensség alatt fogsz/fogok keresni maximum 150,000 nettót.

Mondjuk erre megoldás lehet külföld...


De összességében nekem mégis leginkább az orvosi irányába húz a szívem.

Majd aztán hezitálhatok azon is évekig, hogy milyen szakorvos legyek, imádom ezt! :D

2019. jún. 21. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
18%
Milyen beiratkozásról beszélsz drága? Először még jönnek a ponthatárok :D
2019. jún. 21. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
90%

Miért kell ilyen lekezelően drágázni, stb.?


Miért ne lehetne benne biztos, hogy felveszik?


Ha mondjuk 470 feletti a pontja, akkor nincs az az isten, hogy ne kerüljön be az orvosira... De elárulom, hogy olyan is létezik, hogy valaki eléri az 500 pontot.

2019. jún. 21. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
65%
És amúgy nem is azt írta, hogy biztos benne, hogy felvételt nyer, csak hogy "úgy tűnik".
2019. jún. 21. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
69%

Én is hasonló helyzetben voltam két éve,mint te.Sok minden érdekel(t) és elég magas pontszámom volt,így válogathattam volna a helyek közül,végül az orvosi mellett döntöttem.

Még mindig orvos szeretnék lenni,de a mostani vizsgaidőszak(meg úgy ez a két év)elég kemény.Nem teljesen erre számítottam,tömény elmélet.És most érzem,hogy kiégtem,hogy pihennem kell(valószínűleg csúszni fogok).De nem gondolnám azt,hogy rosszul döntöttem.

2019. jún. 21. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Hát 150 nettónál azért többet kapsz, tekintettel arra, hogy az alapfizetés 170, és kénytelen leszel ügyelni is, ami plusz pénz. Persze attól még a befektetett energiához képest szar a fizetés, de nem 150 ezer:D


Ötezerszer leírták már itt egyébként az orvosi előnyeit is, hátrányait is, kicsit nézelődj a kereső segítségével.

2019. jún. 21. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
81%

Amúgy aki lepontozott,az elmehet melegebb égtájakra...

Megint miért kellett lepontozni? Mi volt,ami nem tetszett egyeseknek?

Komolyan mondom itt annyi a rosszindulatú ember....

Utolsó előtti voltam

2019. jún. 21. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Én most akkor felpontoztalak, de a válaszod hasznosságanak százaléka nem változott...
2019. jún. 21. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!