Ha orvosira szeretnétek jelentkezni jövőre ti hogy tennétek?

Figyelt kérdés

Tehát elkezdhetem a Szent István Egyetemen a gépészmérnöki képzést és akkor ezzel felkészíteném magam úgymond az emelt fizikára, vagy választanátok pesten inkább egy könnyebb szakot amire felvesznek pótfelvételin (pl gazdálkodási és menedzsment) és akkor az mellett tanulnátok emelt fizikára? A bioszom már megvan, 87% csak kell az a fizika is...

Gödöllő oda vissza 2 óra.


2019. jún. 22. 03:46
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Ne kezdj el semmit. Az állami félévedeid borzasztóan értékesek, szükség lesz rá. Orvosin ha csúszol majd, akkor fizethetsz évente 2 milliót, miután elfogytak az állami féléveid.
2019. jún. 22. 05:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

1# vagyok nem beszélve arról, hogy elveszed a helyet olyan elől, aki odamenne.

Tanulj otthon fizikára+magántanàr és dolgozz vmit, gyűjtögess az egyetemi évekre. Semmi bajod nem lesz 1 év szünettől, ne kezdj el feleslegesen valamit.

2019. jún. 22. 05:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Egyébként az egyetemi előadások nyilvánosak általában, ha akarsz úgy is beülhetsz fizika órára, hogy nem vagy hallgató.
2019. jún. 22. 05:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Az egyetemi fizikával nem biztos, hogy jól jársz z érettségire való készüléssel. Általában a fizika egy egy részterületét oktatják csak mélyebben, az érettségi meg sokkal általánosabb tudást kér. Nyilván egy egyetemi vizsga után az érettségi viccnek fog tűnni, de ezt elég ha a fejedben lerendezed, felesleges hozzá egyetemre járni. Akkor inkább az őszi felében menj el dolgozni valahova, keress pénzt, aztán tavaszi félévben még ráfekszel otthon (akár magántanárral) a fizikára, félév bőven elég rá.
2019. jún. 22. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Szia!

Szerintem ne kezdd el a SZIE-t, mert csak tűnnek el a fizetett féléveid, és a legjobbakkal is megeshet, hogy csúsznak egy évet, főleg orvosin.

Plusz, hacsak nem vagy teljesen analfabéta kémiából, akkor én a helyedben inkább abból tenném le az emeltet fizika helyett. Egyedül a SOTE-ról tudok, ahol húzósabb a bifiz, de pl.Szegeden tesztes vizsga van, én mindkét félévben kb.3 nap egyáltalán nem intenzív tanulással kaptam 3-ast.

Kémiából viszont van 2-2 demó, amiken ha nem érsz el 50%-ot, póttételt kell húzni a vizsgán, sajnos egyszer volt részem ilyen élményben... nem kívánom senkinek. Plusz a szerves még azoknak sem könnyű, akik kémiával jönnek, szóval szerintem jobb, ha már most elkezded az agyad felkészíteni erre, elülteted az alapokat.

Vagy ha annyira nem megy a kémia, hogy nem biztos, hofy felvennének, maradj inkább a fizikánál, de akkor kalkulálj azzal, hogy ez egy kis plusz munkával fog neked járni, főként második félévben. :/

2019. jún. 23. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszaitokat!

úgy döntöttem felfogadok egy tanárt, járok előkészítőre is és hagyom akkor a szie-t :)

2019. jún. 24. 15:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!