Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » 4,5 átlaggal ( 7 év vége )...

4,5 átlaggal ( 7 év vége ) milyen gimnáziumot ( Bp ) ajánlotok?

Figyelt kérdés
Berzsenyibe lenne esélyem a humán-ra vagy inkább hagyjam ?

2019. jún. 24. 16:33
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Attól függ mi érdekel, nyelvek, töri, magyar, biosz, kémia, fizika, infó, matek, stb...
2019. jún. 24. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Az a baj hogy még én se tudom ezért érdekelnek inkább az olyan gimnáziumok ahol van humán szak
2019. jún. 24. 16:46
 3/11 anonim ***** válasza:

Attól függ. Az átlag nem számít annyira, csak a matek magyar töri angol es termtud. jegyek. De a leglényegesebb a felvételi eredményed. Így nehéz jelenleg megmondani.


Egy berzsenyis humános

2019. jún. 24. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

A 4,5 nem egy rossz átlag, ha jol sikerülne a felvételi nem gondolkodsz jobb gimikben? El lehetne mar nyáron kezdeni készülni, korábbi feladatokat csinálni, az a legjobb gyakorlás.


egy volt fazekasos

2019. jún. 24. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat , tervezzek gyakorolni már hétvégén , jobb gimnáziumokba nem merek gondolkozni mert félek , hogy túlságosan elbíznám magam ( meg szerintem úgy se menne ilyenek mint pl. Eötvös stb. )
2019. jún. 24. 22:10
 6/11 bbmarta ***** válasza:
A 4.5 teljesen jó! Persze, ha erős az általános iskolád. Amit én a saját gyerekemnél látok, az az, hogy ha jó gimnáziumba jársz, ott a tanár az óra 45 percéből 45 percet tud a tanár a tanításra fordítani. Míg egy gyenge gimnáziumban, ahol nem annyira motiváltak a diákok, ott az óra fele a fegyelmezéssel megy el, ergo több tanulnivaló marad otthonra. Nekem a legnagyobb fiam az Apáczai komplex természettudományi tagozatára jár. Sosem volt kitűnő általánosban sem (4,7 körüli átlagai voltak) és féltem is, hogy mi lesz vele, mert nem túl szorgalmas. De kiderült, hogy itt a tanároknak van idejük órán mindent megtanítani, elmagyarázni. Idén 4.86- os átlaggal fejezte be a 10.osztályt, úgy" hogy naponra max.1 órát tanul otthon!Én azért javaslom, hogy nézz szét nyáron a gimik honlapján és írd ki azokat, amik szimpatikusak. Vedd figyelembe, hogy mennyi időt vesz igénybe az utazás és" hogy mondjuk neked mi a fontos a tanuláson túl egy iskolában ( pl.sport, közösségi élet,külföldi cserekapcsolatok stb.). Gyakorolj nagyon az írásbelire, jó, ha 70 pont felettieket írsz összességében, de ne keserítsen el, ha az elején mondjuk csak 40 jön össze, hétről hétre fejlődni fogsz. Valószínűleg szükség lesz valamilyen felvételi előkészítőre. Én javaslom, ha nincs messze tőletek a Berzsenyi, nézd meg, mert sokféle tagozat van ( humán is) és eszméletlen jó légköre. Az én 2.fiam itt kezd szeptemberben humánon. Tőlünk ugyan nagyon messze van, de a légköre már a nyílt napon megfogott bennünket és ragaszkodott hozzá! A közösségi élet csúcs, ezt már most látjuk!
2019. jún. 25. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod , tőlem a berzsenyi tömegközlekedéssel kb. 20-30 percre van ami engem nem zavar , szeretnék majd előkészítöre is járni de gondolom majd csak augusztus - szeptember környékén írjak ki ( ha lesz ) .
2019. jún. 25. 12:33
 8/11 anonim ***** válasza:

Az átlagod önmagában jó, ha írsz egy 75+ pontos felvètelit (a matek gyakorlását javaslom főleg, mert ez szokott általában gyengébben sikerülni), akkor akár a legerősebb helyekre is lehet esélyed. Bár a toplistás helyezés csak egy dolog, az a jó, ha te magad is elmész a nyílt napokra és beszélsz ott tanuló diákokkal, mert az is fontos, hogy jól érezd magad.

Humán gimik közül egyébként a Madáchról eddig mindig csak jót hallottam, erős a nyelvoktatás és hagyják kibontakozni a diákot. Sok művészlélek jár oda, de olyanok, akik okosak, tehát nem azok a tipik füvesek, akik a sorozatos bukásaikat a “művészlelkükkel” magyarázzák (egy full gyenge suliban persze).

2019. jún. 27. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm válaszod , Madáchtól egy kicsit félek mert ott azért téleg a nyelvre mennek ( ismerősöm tapasztalata ) és nekem most olyan tanárom van angolból ( nem a tanárt hibáztatom ) ,hogy senkinek nem ad 4 vagy 5 mert ahoz tökéletesen kéne tudnod angolul , ezért 3 vagyok angolból ( akár mennyit tanulok , és rajtam kívül a csoportból mindenki 2 es vagy 1 es )
2019. jún. 27. 19:33
 10/11 Basketballgirl ***** válasza:

A 4,5 átlag nem rossz, de attól függ, hogy milyen tárgyakból mit kaptál, mert a matek, magyar, töri, nyelv és 1-2 term.tud. tárgy számít csak a legtöbb iskolában. Én azt javasolnám, hogy mindenképpen menj el nyílt napokra és így akkor láthatod, hogy az adott iskola hangulata mennyire szimpatikus neked. A felvételire tényleg feküdj rá, ez számít a legtöbbet és törekedj a 80+ra. Ha sikerül, akkor szerintem a Berzsenyi is simán esélyes lehet, de a Madáchot, Eötvöst is megpróbálnám a helyedben, maximum nem sikerül:)

Hajrá hajrá, nem lesz egyszerű év, de ha kitartó vagy sikerülni fog:) -egy jövőbeli kilencedikes

2019. aug. 24. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!