Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Szerzői jogi kérdés: Ilyen...

Szerzői jogi kérdés: Ilyen internetről származó képet fel lehet használni egy könyvben?

Figyelt kérdés
Nyílt honlapról származó, olyan képet, ami számos helyen fellelhető az interneten, és nem például híres fotóművész védett képe, fel lehet használni egy nyomtatásban megjelenő kiadásra szánt könyvben?

2012. ápr. 15. 22:56
 1/6 2xSü ***** válasza:
60%

A nyílt honlap nem tudom nálad mit jelent, de szinte minden honlap alján ott a szöveg: Copyright … All rights reserved.


Akkor használhatod fel a képet, ha a kép készítője ehhez hozzájárul. Így az sem kibúvó, hogy „nem tudtam, hogy ez az övé”, illetve „nem volt ott a Copyright szöveg”, vagy „nem volt megjelölve a kép készítője”.

2012. ápr. 15. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 2xSü ***** válasza:
73%

Még pár gondolat:


Vannak viszont honlapok, amelyek deklaráltan olyan képeket tartalmaznak, amelyek szabadon felhasználhatók. Vannak képek, honlapok, amelyek speciális jogokat adnak. Lásd pl.: [link]

2012. ápr. 15. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ!

Ha egy kép évek óta az interneten kering és számos helyen megtalálható, milyen módon lehet kideríteni, hogy honnan származik, illetve védi-e szerzői jog?

2012. ápr. 16. 13:29
 4/6 2xSü ***** válasza:
Milyen képről van szó? (Ha több is van, akkor legalább egy példát kérnék.)
2012. ápr. 16. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
Mi a kép témája?
2012. jún. 30. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm, a kérdést már megoldottam, engedélyt kaptam a kép jogtulajdonosától annak felhasználására.
2012. júl. 11. 09:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!