Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Hogyan tüntessem fel a forráso...

Hogyan tüntessem fel a forrásokat egy általam írt "érdekesség/tény-gyűjtemény" könyvben? Minden egyes mondat végén külön jelöljem?

Figyelt kérdés

Egy könyvet állítottam össze, amelyben 100 érdekességet fejtek ki (egy adott országról). Minden érdekességhez 3 forrást használtam. A 100 tényt 100 db. külön bekezdésbe szedtem.


Elegendő-e, ha minden bekezdés végére írom a 3 db. forrást? (Pontosabban egy hivatkozást/index sorszámot írok, amellyel végjegyzetre hivatkozok)


Vagy;


Kötelességem minden egyes mondat után feltüntetnem a forrást?



2019. jún. 6. 13:02
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Elég az, ha az egész könyv végén nyitsz egy felhasznált irodalomjegyzéket.

Formalitás:


[irodalom száma] Szerző: Cím, (kötet), Kiadó, kiadás éve

2019. jún. 8. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
És a bekezdés végére az irodalom számát kell írni. Kapcsos zárójelbe, ez az elfogadott.
2019. jún. 8. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
De akár a mondatok végére is írhatod az irodalom számát. A lényeg, hogy a könyv végén legyen meg a felhasznált irodalmak jegyzéke, ahogy #1-ben van.
2019. jún. 8. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2019. jún. 11. 18:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!