Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Gáz 21 évesen bekerülni...

Gáz 21 évesen bekerülni egyetemre?

Figyelt kérdés
Szóval most érettségiztem, nem is lett rossz a bizonyitvány, viszont utólag jöttem rá hogy nem kerülök be, mert nem olyan szakokat írtam be, pedig lenne rá lehetőségem. Alapból 5 évet jártam közép suliba, volt egy nyelvi előkészítős nulladik, illetve maradok még egy évet ilyen képzésen, és ha jövőre újra felvételizek akkor bekerülhetek, viszont akkorra már 21 leszek és van bennem egy kis kapuzárási pánik hogy úristen még egy év elmegy az életemből.

2019. jún. 28. 18:08
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Nem gáz, tanulj szorgalmasan.
2019. jún. 28. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm, igyekezni fogok!
2019. jún. 28. 18:13
 3/16 anonim válasza:
100%
Nem az, én ha minden jól megy is 21 évesen fogok egyetemre menni és ismerek másokat akik ugyanígy vannak vele. Szóval nyugi, nem leszel egyedül :D
2019. jún. 28. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
Köszi :)
2019. jún. 28. 18:18
 5/16 anonim ***** válasza:
100%
Nem az. Én 23 évesen kezdtem és nem vpltam egyedül. Plusz mennek negyven felettiek is. Mindenki akkor kezdi az egyetemet amikor akarja vagy tudja.
2019. jún. 28. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
56%
A Kádár-korszakban igencsak korlátozott volt a bejutási lehetőség és ott volt a kötelező sorkatonai szolgálat is. Így akkor, ha valakit nem vettek fel azonnal, le kellett töltenie a 2 év sorkatonai szolgálatot, esetleg elment ipari tanulónak (szakmunkásképzés) és csak ezután próbálkozott ismét egyetemi felvétellel. Ennek megfelelően sokan már a 21. évükön is túl voltak, amikor egyetemi hallgatók lettek.
2019. jún. 28. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
48%
45 vagyok, most kezdtem az alapképzést.
2019. jún. 28. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
Szerintem nem gáz egyáltalán, nem fognak emiatt kinézni.
2019. jún. 28. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

dehogy gáz, mindenkinek más az élete, mások a lehetőségei. Én is 5 éves gimibe jártam, utána egy betegség miatt nem tudtam egyből tovább menni, 21 voltam, mire elkezdtem.

Más azért nem tudta érettségi után kezdeni a fősulit, mert dolgoznia kellett és pénzt gyűjtenie, más elment dolgozni érettségi után, aztán rájött, mégis tanulni akar. Aztán volt persze, aki egyből érettségi után ment tovább, de olyan is, aki az anyjával járt egy csoportba :D Ahány ember, annyi út....

2019. jún. 28. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

En 20 evesen erettsegiztem, mert 1 evet maradtam pluszba oviban, es en is 5 evig voltam kozepiskolas nyelvi elokeszito ev miatt, mondjuk utobbinak legalabb annyi haszna volt, hogy mar van egy C1-es nyelvvizsgam. En vegul 23 evesen kerultem be egyetemre, mert elvegeztem elotte egy 2 eves OKJ-t, meg volt egy ilyen utkeresos, ujraerettsegizos, dolgozgatos evem...

Sajnos nem vagyok tul talpraesett, csodalom azokat, akik mar kozepiskolaban tudatosan keszulnek az egyetemre, es 18 evesen be is jutnak az alomszakjukra.

Engem nem ernek tul pozitiv visszajelzesek igazabol, mondjuk van egy 25 eves, meg egy 22 eves csoporttarsam is, de azert a tobbseg 19-20 eves, en meg mar 24. Emellett ugye csesztetnek itthon, hogy bezzeg XY mar reg lediplomazott, es dolgozik, meg (ikeaban): jaj nezd, ott egy fiatal par, biztos az uj, kozos lakasukba vasarolnak cuccokat, jon a gyerek, stb.

Szoval nehez, mert a szakom se konnyu, es erzelmi tamogatast se kapok sokat, de nem adom fel, ha tenyleg azt szeretned tanulni es abban elhelyezkedni az eleted hatralevo reszeben, akkor ne tantoritson el semmi.

2019. jún. 29. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!