Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Milyen az ELTE Biológia Bsc...

Milyen az ELTE Biológia Bsc szak a tantervi átalakítások után?

Figyelt kérdés

Ha jól tudom az elmúlt években komoly változásokon ment át az ELTE-s biológia bsc szak tanterve. Arra lennék kíváncsi, hogy a megreformálás után milyen lett a szak. Túl sok információt nem találtam a változtatásokról, viszont annyit megtudtam, hogy eltörölték a szigorlatokat és csökkentették a gyakorlatok óraszámát. Az elmúlt évek tantervei nem mondanak nekem túl sokat; ezért, jelenleg ott tanulókat kérdeznék.

Elsősorban arra lennék kíváncsi, hogy továbbra is olyan teljesíthetetlen, szivatós, vértizzadós a szak, mint azt sok helyen olvastam? Valamint mennyire kell magolni (főleg latint); mennyire szivatnak a tanárok; mennyire megtanulhatatlan az anyag? Milyen a közösség, a társasági élet? Továbbra is olyan sok a bukás, illetve magas a lemorzsolódási/csúszási arány?

Elsősorban olyanokat kérdeznék, akik az átalakított tantervekkel kezdték el a szakot, mondjuk 1 vagy 2 éve. De megköszönöm azt is, ha olyanok írnak, akik régebb óta vannak ott, viszont van rálátásuk a változásokra, az újabb tantervekre és azoknak a szakra gyakorolt hatásaikra.

Köszönöm, hogy elolvastad; és azt még jobban megköszönöm, ha értelmes, segítőkész választ tudsz adni!



2019. jún. 30. 14:14
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Én most zártam az első évemet, szóval nyilván a megelőzőévekről nem tudok nyilatkozni, csak felsőbb évesektől hallottam én is. Az biztos, hogy nehéz a szak, de teljesíthetetlennek nem nevezném azért. Persze, vannak magolós tárgyak, meg szivatós tanárok, de ha elkötelezett vagy, akkor menni fog. Egyébként is szükségszerű az intézet számára is a változtatás, mert nem fogják tudni megtölteni egyszerűen az MSc helyeket.

A latin nevek tanulása főként a rendszertanos és anatómiás tárgyakra terjed ki. Ezekből több is van, szóval sok latin nevet meg kell jegyezni, de ez ne riasszon el, mert azt orvosin/gyógyszerészetin is kéne. Inkább úgy fogalmaznék, hogy nem a latin nevek ott a legnagyobb probléma.

Tudom, hogy sok rémhírt lehet hallani, engem is sokat rémisztgettek vele, mikor felvételiztem. Az első évben egyértelműen a KÉMIÁS tárgyak jelentik a legnagyobb problémát a hallgatók nagy része számára. Középsulis barátom is ide jött anno, mert tényleg szerette a biológiát, de a rengeteg kémia miatt már az első félév után elment sajnos. Szóval ha ide jelentkezel, akkor nagyon javaslom, hogy emeltezz kémiából, de minimum közepezz, vagy csak tanuld szorgalmasan (ha nem is érettségizel belőle). Még vannak persze ilyen alapozó tárgyak, hogy matek, fizika stb., de szerintem ezek könnyen vehetőek.

Szóval biztosan történtek változások. Pl. sok tárgyat végre normális oktató kezébe adták. Szerintem egyébként a tanterveket érdemes nézegetned, mert sok minden van bennük. De pl. a tavalyiból is láthatod, hogy rendkívül logikátlan a felépítés és az óraszámok eloszlása. Az előny, hogy már BSc-n is tudsz válogatni a választható tárgyak között, amelyik szimpatikusabb.

A bukásból továbbra is rengeteg van és a lemorzsolódás is nagy mértékű. Ennek nagyon sok oka van, nem is mennék bele. Az biztos, hogy nem kéne ennyi embert felvenni és őket is jobban meg kéne szűrni. Meg még mindig sok a "lecsúszott" orvosis, aki azért jön ide, mert ez is olyan mint az orvosi, biológia-biológia, nem? Hát egyáltalán nem... Illetve sokan azért jönnek, mert szerették a bioszt, de nem igazán tudják hova jelentkezzenek. Ez sem túl szerencsés helyzet.

A társasági életről nem igazán tudok nyilatkozni, mert az én ismerőseim mind a koliból valók, ahol én is lakom. De nem is lenne jó csak bioszos ismerős, mert az őrületbe kergetnénk egymást :D

2019. júl. 6. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszodat, írtam neked privát üzenetet! :)
2019. júl. 6. 14:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!