Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Biológia emelt szintű érettség...

Biológia emelt szintű érettségi? Bőv. Lent.

Figyelt kérdés

Orvosihoz kell nekem, idén ősszel érettségizem belőle. Megvettem a Panemsulis Biológia tankönyvet, és elkezdtem tanulni az OM honlapján lévő követelmény szerint.

Minimum 80%osra kell megírnom hogy jövőre bekerüljek az orvosira. Nehéz ennyit összehozni? Középiskolába 3 évig tanultam biológiát, 5ös voltam belőle de inkább az egészségtani részével foglalkoztunk. Most így h tanulom, sok dolog idegen, de szerencsére könnyen felfogom a dolgokat.

Fel tudok ennyi idő alatt készülni, és "könnyen" össze lehet hozni azt a 80%ot?


2010. júl. 10. 13:59
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Ha gondolod írj nekem privát levelet, én is oda készülök és én is egyedül:D, a különbség csak annyi, hogy nekem min. 90%ot kellene írnom, mert csak a duplázás játszik.:D

Én már eléggé körbejártam ezt a dolgot, ha dobsz egy msn címet, szerintem fel tudlak világosítani 1-2 dologról.

2010. júl. 10. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
írtam neked :)
2010. júl. 10. 14:23
 3/12 anonim ***** válasza:
Felvettelek, de sehol semmi.:D Tuti jó címet adtál meg?
2010. júl. 10. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim válasza:

hali en is szeretnek bioszbol emeltszinture menni most osszel.vegzos vagyok bsc-n es szeretnek orvosira vagy mas egeszsegugyire menni.mikor lesznek az erettsegik es mibol keszulhetek?

koszi

2010. júl. 10. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

szia!

ha orvosira akarsz menni, én a Panemsuli Biológia könyvét tudom ajánlani, 3000 ft körül van, valamint a Maxim Kiadó 130 tétel biológiából-emelt szint

Kémiáról egyenlőre nem tudok nyilatkozni, az még várat magára :)

Viszont, ha más eü szakra mennél (ápoló, mentőtiszt, orvosdiagnosztika etc) akkor egészségügyi alapismeretekből is vizsgázhatsz, szerintem nagyon könnyű az emelt szintű érettségije :) Ha érdekel leírom azt az 5 könyvet, amiből tökéletesen feltudsz rá készülni!


Az idei őszi érettségire augusztus közepétől lehet jelentkeztni, szeptember 5ig azthiszem, oktober végén van valamikor a biosz, az eü alapismeretek oktober elején, a szóbeli érettségikre nov elején kerül sor. Többet sajnos én sem tudok, majd aug közepétől kiderül (:

2010. júl. 10. 22:11
 6/12 anonim ***** válasza:

Én is nagyrészt magamtól készültem, tavaly 95%-os érettségit írtam. Szerintem ha érdekel a dolog, akkor simán fel lehet készülni:)

De ne csak az elméletet tanuld, hanem oldj meg minél több feladatot is! Mert az emelt már nem csak a lexikális tudásodra kíváncsi, hanem a logikádra is:)

2010. júl. 11. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

köszi! :)

mennyi ideig tanultál rá, illetve naponta milyen beosztásba? :P én a 400 oldalas könyvet akarom okt. végéig megtanulni, így minden napra jut 1-2 lecke + nézegetem a régi emelt érettségiket :) inkább lassabban tanulom meg, de alaposabban, ha 10 perc alatt lezavarom sajna az a tudás másnapra el is veszlik :S

2010. júl. 11. 22:20
 8/12 anonim ***** válasza:

Szia!

Én még csak most megyek gimibe biofizika szakra, de én is asz orvosira szeretnék jelentkezni.

Én már most(lehet hogy korai...) tanulgatok ezt-azt, mert szeretek foglalkozni az anatómiával például.

Esetleg meg tudnád mondani annak az 5 könyvnek a címét, amit korábban említettél?

Előre is köszi. :)

2010. júl. 12. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

azok a könyvek eü alapismeretek érettségire készítenek fel :)

de azért megmondom, és odaírom az árát is h én kb mennyiért vettem :)


Kardos Lídia- Emberi test (4200ft)

Galambos Katalin- Általános személyiség lélektan alapjai (3500ft)

Galambos Katalin- Fejlődéslélektan és szocializáció (4000 ft)

Vízvári L. - Gondozástan /Egészségtan (4-4000 ft)


Ezekkel orvosira készülve nem sokat érsz :)

De vannak nagyon jó biosz könyvek, emelt szintűek, írtam én is pár címet, de neten találsz többet"

2010. júl. 12. 17:23
 10/12 anonim ***** válasza:
Bocsi akkor félreértettem, azért köszi, utánanézek ezeknek is. :)
2010. júl. 12. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!