Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Emelt angol érettségit mikor...

Emelt angol érettségit mikor tegyem le?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Idén érettségiztem, de sajnos nem csinált egyetlen emelt szintű érettségit sem, mert az a szak, ahová most jelentkeztem, ott nem követelmény az emelt.


A középszintűk jól sikerültek, így pontilag egyébként jobban jöttem ki, mintha emelteztem volna.


Viszont... Elbizonytalanodtam a szakot illetően, és bennem van az, hogy lehet majd váltanék idővel, ha valóban nem jönne be az a szak, amire majd mist megyek remélhetőleg.


A kérdésem az lenne, hogy mikor lenne érdemes megcsinálnom az angol emeltet?

Októberben vagy májusban?

Esetleg ha nem jönne be ugye a szak, akkor első félév után passziváltatnék és akkor januártól itthon maradnék és tudnék készülni a májusi emeltre...


A középszintű angolom 85 százalék lett, kicsit gyenge, de folyamatosan foglalkozom az angollal, ahogyan időm engedi...


Köszönöm előre is a segítséget! ☺️



2019. júl. 10. 20:25
 1/4 anonim válasza:

Szia!


Sok gyakorlással szerintem meg tudod csinálni októberben is, de ezt te érzed. A lényeg, hogy oldj meg korábbi feladatsorokat, figyelj az időre, mintha ott írnád, és tudsz kalkulálni, hogy elég pontot érsz-e el :)

Persze az a kérdés, hogy milyen eredményt szeretnél elérni... Szerintem a 85%-os közepeddel akár most is menne az emelt 60%ra, de ha időd és energiád engedi, lehet várhatsz vele májusig, hogy felhúzd azt is 90% közelébe :)


Illetve biztos hallottad, hogy jövőre egy emelt érettségi és egy nyelvvizsga is kell majd, hogy jelentkezhess egyetemre.

Ha még nincs másból emelted/vagy egy plusz nyelvvizsgád, azt tudom javasolni, hogy most nyáron feküdj rá az angolra, csináld meg októberben az emeltet (amiért ugye kapsz egy belföldön elfogadott nyelvvizsgát, ha 60% felett van), májusban pedig a másik tárgyból az emeltet. Így egyszerre csak 1 tárgyra kell majd készülnöd.

2019. júl. 11. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszod és a segítséged! :)
2019. júl. 11. 10:37
 3/4 anonim ***** válasza:

Ha most van kedved készülni, akkor szerintem vágj bele és szeptemberig van időd eldönteni, hogy jelentkezel-e vagy sem. Ha nem, akkor sem vész kárba a tudásod. Mondjuk szerintem a legtöbb, amit konkrétan nyelvi érettségire való készülésre tudsz csinálni, az az előző évi feladatok megoldása. Esetleg tölts ki egy előző évi feladatsort otthon (időre) és nézd meg, hogy az alapján hol állsz most.


Amúgy logikus lenne mindkétszer elmenni, hogy ha ez esetleg nem sikerül úgy ahogy szeretnéd, májusban javíthatsz, de asszem' 35 ezret kell fizetni idén egy emeltért (jövőre meg pár ezer forinttal többet), úgyhogy ez is szempont lehet.

2019. júl. 11. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen Neked is a választ! :)
2019. júl. 16. 21:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!