Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Biológia szakon vannak állatkí...

Biológia szakon vannak állatkísérletek/boncolások?

Figyelt kérdés
A természettudományi kar biológia szakára szeretnék majd menni, de nagyon elítélem az állatkísérleteket és boncolásokat. Ha valaki esetleg biológia szakra jár, kérem írja le van-e ott ilyen.
2010. júl. 10. 21:18
 1/4 anonim válasza:
100%

Helló!

Biológia szakos tanárképzőbe jártam, utána Biológia szakra az ElTE-re.El kell keserítenem, Állatszervezettanból vannak állatboncolások, preparálások már első éven, és muszáj megcsinálnod, mert gyakorlati jegyet adnak belőle.Állatrendszertanból rovargyűjteményt kellett készíteni, bár azt lehetett diasorozattal illetve toll-fészekgyűjteménnyel helyettesíteni.Állatélettani kísérleteket is csináltunk.Harmadéven pedig patológiát halgattam, elég sokat jártunk boncolásra, sőt metszeteket is csináltunk.

Ha ennyire elfogult vagy az állatokkal szemben, akkor nem javaslom a biológia szakot, de ezek a tanulmányok elengedhetetlenek az álllatok felépítésének megismerése tekintetében, amit a munkád során nagymértékben kamatoztatni tudsz.

2010. júl. 10. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Boncolás értelemszerűen van, bár msotanság az állatok ára miatt hajalmosak vidón szeléltetni a dolgokat. Állatkisíérletben max szakdolgozat keretében tudsz részt venni, amúgy nem az alaptananyag része.

Egyébként nem gond, mivel szépen el fogják magyarázni mi mért van, és azt is, hogy mért butaság elítélni ezeket a kísérleteket. Most azért ítéled el, mert semmti nem tudsz róluk, csak amit a médiában hallasz, nem látsz bele az értelmébe, arról nem is beszélve, hogy nap mint nap élvezed a hasznát. Akkor pedig kicsit érdekes elítélni...

2010. júl. 10. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

szia!

én most voltam elsős és nekünk is voltak boncolások anatómián de nem kellet csinálni annak aki nem akarta. Ki is mehetet az aki nem bírta:)

2010. júl. 10. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat!
2010. júl. 12. 21:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!