Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Tanító idegen nyelv műveltségi...

Tanító idegen nyelv műveltségi területen?

Figyelt kérdés

Vacillálok, ezzel eddig nem számoltam. Nyelvvizsgám nincs, szóval kb mindegy, hogy német vagy angol.

Az érdekelne, hogy mit takar ez pontosan? Gyerekemből kiindulva színek, számok, állatok, testrészek... de csak heti 1 órában tanulták eddig, 4.-től lesz majd több.

Szóval milyen követelmények vannak egy ilyen műveltségi területen? Mennyire tanítja meg a leendő pedagógussal a nyelvet? Vagy feltételezi (megköveteli) már alapból a nyelvtudást?



2019. júl. 22. 15:06
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Habár nem nyelvi művteres vagyok, de ha jól tudom, alkalmassági kell oda is (ahogy az ének művterre is). Gondolom ha alapszinten beszéled az adott nyelvet akkor okés, plusz a szakos tárgyak ugyis csak a második félévben jönnek be. Nem hiszem hogy nagy was ist das, de jó ha van előzetes ismeret/alap

ui.: mindez ELTE-TÓkon, nappalin van, levelezőn lehet másképp működik.

2019. júl. 22. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

de művtert nem csak már beiratkozás után választ az ember? akkor hogy lehet a "választható" listán az ének, az idegen nyelv és pl a vizuális nevelés is (mert mondjuk lehet vki pálcikaember-szinten is rajzból)?

mert oké, hogy van nemzetiségi tanító, akinek adott nyelvből is van alkalmassági, de itt most tök sima általános tanítóról van szó.

2019. júl. 22. 21:47
 3/12 anonim ***** válasza:
A tanítói papírral hivatalosan 6. osztályig lehet tanítani, és amennyire hiány van most nyelvtanárból, még lehet 6. fölött is alkalmazzák őket, és azért ott már nem az állatok-színek-számok kombó megy. Szerintem középfokú nyelvvizsga reális elvárás, jövőre már a jelentkezéshez is kell.
2019. júl. 22. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Értem, hogy a középfok kell hozzá, eleve a diplomához is kell. Csak ha nekem szeptemberben műveltségi területet kell választanom, akkor ezt most nagyon át kell gondolni. Pár nappal ezelőttig kb fel sem tűnt, hogy van idegen nyelv is, mivel nemzetiségi szakos tanítók is vannak (aminek ugye már az alkalmasságin volt nyelvi követelménye). Most viszont nagyon elgondolkodtam, de nem tudom, hogy kellhet-e hozzá valami? Lényegében a kérdés az, hogy megtanít-e a nyelvre is (mondjuk úgy, hogy erős alap megvan belőle), vagy feltételezi, hogy tudom, és ebből is csak a módszertant, tgyp-t tanítják majd?
2019. júl. 23. 07:48
 5/12 anonim ***** válasza:

"Idegen nyelvi képzésről lévén szó, fontos a bemeneti nyelvi szint meghatározása is, amely jelen esetben: B2-es szintű középfokú nyelvvizsga."

[link]

2019. júl. 23. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

"E területre olyan hallgatók jelentkezését várjuk, akik középszintű - középfokú nyelvtudással

rendelkeznek, nyelvtani - lexikai ismeretei biztosak, megalapozottak."

Az ELTE-TÓK tájékoztatójából

2019. júl. 23. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Ez, amit linkeltél, kiegészítő képzés, nem alapképzés.
2019. júl. 23. 10:45
 8/12 anonim ***** válasza:

Kérdező, amit az előző linkelt helyes, tehát igaz, hogy középszintű nyelvtudás kell hozzá, bár itt azt írják, hogy nyelvvizsga nem kell hozzá, van szintfelmérő.

[link]

2019. júl. 23. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Köszi.

Azóta is keresgélem, de nálunk nem találok ennyire részletes tájékoztatót.

Mindegy, szeptemberben legkésőbb kiderül.

2019. júl. 23. 13:08
 10/12 anonim ***** válasza:
Nem tudom melyik egyetemre mennél, de írj az adott kar HÖK-jének, biztos segítenek :) (általában ezeknek van Facebook oldaluk, melyek aktívak is; illetve lehet, hogy a hökösök egyike épp nyelvi művteres)
2019. júl. 23. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!