Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Tanító idegen nyelv műveltségi...

Tanító idegen nyelv műveltségi területen?

Figyelt kérdés

Vacillálok, ezzel eddig nem számoltam. Nyelvvizsgám nincs, szóval kb mindegy, hogy német vagy angol.

Az érdekelne, hogy mit takar ez pontosan? Gyerekemből kiindulva színek, számok, állatok, testrészek... de csak heti 1 órában tanulták eddig, 4.-től lesz majd több.

Szóval milyen követelmények vannak egy ilyen műveltségi területen? Mennyire tanítja meg a leendő pedagógussal a nyelvet? Vagy feltételezi (megköveteli) már alapból a nyelvtudást?



2019. júl. 22. 15:06
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
Szia, én idegen nyelv műveltségi területen szereztem diplomát tanítóként, igaz már régebben, úgy 10 éve. A középfokú tudás volt a minimum, de annál igazából több kellett. Eleve volt anyanyelvi tanárral óránk, másrészt több tantárgyat - ami a műveltségi területhez tartozott - angolul tanultunk. Konkrét nyelvoktatás nem igazán volt, inkább használtuk a nyelvet. Érvelni, vitázni is kellett a célnyelven, szóval nem elég az A1-A2-B1 szintű tudás, a B2 sem életbiztosítás. Legalábbis nálunk nem volt az. A diplomamunkát is erősen ajánlott volt angolul írni, ha a műveltségi területhez tartozó témát választott az ember. De mondom, ez nem most volt.
2019. júl. 23. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 A kérdező kommentje:

Köszi :)

Közben sikerült találnom egy leírást, ami bemeneteli követelményt nem említ, de záróvizsgára C1 követelményszint van.

Szóval akkor ez nekem stornó. Maradok valami reálos művternél :D

2019. júl. 24. 08:08
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!