Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Sajnos nagyon rossz, traumatik...

Sajnos nagyon rossz, traumatikus élményeim vannak Magyarország kapcsán és amíg dolgozom azon hogy kiköltözhessek, hogyan tudnám szebbé tenni a Magyarországgal kapcsolatos emlékeim? 26L

Figyelt kérdés

Sajnos rendkívül sokan bántottak engem Magyarországon. Iskolában gyakran megvertek, nagyszüleim közül kettő gonosz szörnyeteg volt akik bántottak és én hiába szóltam a szüleimnek, nem hittek nekem, azt mondták "kiszínezem a valóságot". Mivel leszbikus vagyok, rengetegen csúfoltak engem az életem során, volt hogy iskolában leköptek és még meg is dobáltak táskával. A hajamba egyszer rágógumit tettek, máskor ollóval levágtak a hajamból nagyjából 25 centit. Fáj számomra, hogy Magyarországon rengeteg ember bunkó, gonosz és magába forduló, depresszív és gyűlölködő, pesszimista. Fáj, hogy Magyarországon szinte "különcnek számít" az az ember, aki nem gyűlöl másokat a származásuk, bőrszínük, vallásuk vagy a nemi identitásuk miatt. Fáj, hogy Magyarországon FOLYAMATOSAN épül le a demokrácia és az emberek jelentős része még tapsol is hozzá, imádják, tetszik nekik. Fáj, hogy Magyarország folyamatosan összerúgja a port az Európai Unióval és nem lennék meglepve, ha hamarosan kiraknák Hazánkat az Európai Unióból. Fáj, hogy ahelyett, hogy rendbe tennék a kórházakat és iskolákat, teljesen felesleges, luxus épületekre és stadionokra pazarolják a pénzt. Fáj, hogy az én és más ember adó Forintjából teljesen értetlen beruházok születnek, vagy pedig egy politikus zsebében landol ez az összeg. Fáj, hogy Magyarországon alacsony az életszínvonal és Budapesten, ahol már így is éppen elég kevés a fa, tömegével irtják a fákat és parkokat, beépítik betonnal a zöld területeket.


Legutóbb az fájt a legjobban, amikor szembesültem vele, hogy Magyarország egyre jobban gyűlöli ismét a homoszexuális embereket. Kövér László primitív gyűlöletbeszéde a melegek ellen és a Coca-Cola szivárványos poszter iránt kirobbant botrány annyira ízléstelen, hogy nem kívánok szót pazarolni rá. A barátnőm, akivel 3 éve járok, sírt emiatt a kettő esett miatt, úgyhogy remélem, hogy a gyűlölködő emberek boldogok, hogy beletapostak a barátnőm és az én lelkembe is. És ha még az is céljuk volt hogy elüldözzenek engem és a barátnőmet, ez is sikerült nekik.


Félre értés ne essék, természetesen tisztelem a gyökereim és ahonnan jöttem, ez így egészséges. Mindenki tiszteli a származását és az országot ahonnan jött. De sajnos BORZALMASAN érzem itt magam és NEM szeretek itt lakni! Természetesen Magyarország egy nagyszerű hely, csak sajnos nem nekem való és sohasem volt az. Sohasem éreztem itt jól magam és sohasem vágytam arra, itt éljek.


Évek óta dolgozom a kiköltözésen. Folyamatosan erősödök lelkileg és ami a legfontosabb, hogy tanulom a nyelveket! Már beszélek a magyar mellett angol, francia és spanyol nyelven, most tanulom a portugált. A barátnőm a magyar mellett csak a spanyol nyelvet tudja, ő az angol nyelvet tanulja most. Anya és Apa teljes mértékben támogat, a barátnőmet is az ő családja. Támogatnak minket azért hogy költözzünk ki és semmi gondjuk nincs azzal, leszbikusok vagyunk.


Most ami NAGYON fontos lenne számomra, hogy valahogy széppé kellene tennem a Magyarországgal kapcsolatos emlékeim és élményeim. Természetesen tisztelem a gyökereim és Magyarországot, de borzalmasan érzem magam és rengetegszer vannak rémálmaim esténként korábbi traumák miatt. Azon gondolkodtam, hogy mivel gyakran festek képeket, mi lenne ha szép magyar tájakat festenék? Vagy próbálnám a jót bevonzani Magyarország kapcsán. MINDENKÉPPEN úgy szeretnék elköltözni külföldre, amikor eljön az ideje, hogy nem gyűlölettel és haraggal gondolok a korábbi sérelmekre, hanem a szép, kellemes dolgokra fókuszálok.


Kérdésem, hogy szerintetek milyen módszerekkel, vagy új élményekkel tehetném szebbé, pozitívabbá a Magyarországgal kapcsolatos emlékeim, ameddig nem tudunk elköltözni a barátnőmmel külföldre?


2019. aug. 27. 17:46
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Ne olvass GYIK-et, és máris sok kellemetlenségtől megkímélted magad.

Ha ez kevés, akkor pszichológus tud segíteni.

2019. aug. 27. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Egyrészt pszichológus, hogy az eddig ért sérelmeket, traumákat a helyükre tudd tenni. Ne feledd, nem a fájdalom lesz kisebb, hanem te erősödsz meg hozzá képest.


Másrészt szerintem túrázzatok minél többet, amíg még itt vagytok. Csodaszép erdeink, váraink, tavaink, történelmi kis falvaink vannak, az ilyen túraútvonalakon kevés emberrel is találkoztok, a természet tuti feltölt. Kempingezés, sátrazás a szabadban, vagy csak kimenni az erdőbe egy függőággyal és egy jó könyvvel. Persze, ha szeretitek az ilyesmit.

2019. aug. 27. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
61%
És ha portugáliában is megvernek, akkor portugáliát is utálni fogod? Utálom az ilyen általánosítást, 10 millió magyar él itt, nem utálja mindegyik a melegeket, de más országban se szereti mindenki őket, ezt el kell fogadni. Olyan is van, aki a nőket gyűlöli, most akkor nyafizzak ezen, hogy minden magyar milyen szemét? 38n.
2019. aug. 27. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
16%

Mit szólnál Londonhoz? Ott multikultúra van.

[link]

2019. aug. 27. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Erről az a vicc jut eszembe, ahol Móricka otthon panaszolja, hogy a tanító bácsi szekírozza. Az apuka felmegy az iskolába veszekedni, a tanító bácsi odahívja Mórickát is és hangosan megkérdi: mennyi 4x5 ? Mire Móricka odafordul az apjához: Na látod, megint kezdi !

Te mit vársz, hogy a melegségedért Kossuth-díjat adjanak ? Ez mindenhol így van: a másság egyúttal kisebbséget is jelent, azt a többség sohasem fogja elfogadni. Ez a világ rendje.

2019. aug. 28. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Na azért ez nem egészen így van utolsó. Persze persze, mindenhol akad aberrált, aki szívózik (pontosabban szívózna) a melegekkel, de nem mindegy az intenzitás. Én Berlinben élek, itt bármikor, bárhol végigmehetek kéz a kézben a párommal, nem fognak megbámulni, pláne nem beszólni, vagy mégrosszabb. Ugyanezt Budapesten ha megteszem, úgy néznek ránk mintha leprásak lennénk, és egy kb 15 perces séta alatt garantáltan lesz legalább 2-3 beszólás is, ami a többi majomnak is meghozza a bátorságát, és a helyzet pillanatok alatt tud eszkalálódni. Ha ez szerinted nem így van, akkor sajnálom, de egy párhuzamos valóságban élsz. Tévedés, hogy a többség máshol sem fogadja el, nyugaton pont a többségnek nincs ezzel baja, és ezalatt nem a szokásos cinikus lózungot értem, h "nekem nincs bajom a mássággal, csak maradjanak a 4 fal között".

Neked kérdező, csak azt tudom ajánlani, h próbáljatok minél több olyan programot szervezni, ami önfeledt örömöt okoz, és azzal jár, h ki kell mozdulnotok. A kirándulás amit ajánlottak tökéletes, üljetek be kávézgatni hangulatos kerthelységekbe (ezeket pl hiányolom Berlinben, kevés is van belőlük, és nem olyan hangulatosak, Pesten meg minden sarkon találsz). Ha már kint vagytok, hidd el meg fognak szépülni az emlékek, egy idő után ha Magyarországra gondoltok, automatikusan ezek fognak beugrani, és nem a sz@r. ;)

2019. aug. 28. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
38%
#6: Én is azt szoktam mondani, hogy a kapcsolatuk fizikai részét (ezalatt még a kézen fogva sétálást is értem) tartsák meg a 4 fal között, de semmi cinikus lózung nincs benne, csak jóindulat. Engem nem zavarnak, de így nincsenek kitéve atrocitásoknak. Én heteró vagyok, de még soha nem csókoltam meg pl. barátnőmet mások szeme láttára. Lehet, kicsit régimódi vagyok.
2019. aug. 28. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Azt hiszed azért szekáltak mert meleg vagy? Én nem vagyok meleg, mégis szekáltak iskolában. Velem sokkal rosszabbakat műveltek mint amiket ide írtál. Az csak ürügy volt. Ha nem lettél volna meleg találtak volna más ürügyet amiért szekáltak volna, ilyenek ezek.


Az pedig, hogy az emberek ellenzik a pride felvonulást nem azt jelenti hogy utálják a melegeket, csak nem akarják hogy a képükbe legyen tolva, mert senkit se érdekel. Az az igazság, hogy 2019 van, már lezajlott a szexuális forradalom, senkit se érdekel hogy valaki meleg. Ha nem érdekel akkor zavarni se zavar, ez megától értetődő.


A kérdésre a válasz pedig, járj el kirándulni, nyaralni az országon belül, olyan helyekre ahová mindig szívesen jártál, vagy pedig olyan helyekre ahová el szerettél volna utazni de nem tetted.

2019. aug. 28. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Én úgy gondolom, a költözés csak segíthet neked a rossz emlékek elfeledésében. Mindenképpen szükséged lenne környezet váltásra. A világ hatalmas, fedezd fel! Sok sikert kívánok neked a céljaid eléréséhez!
2020. febr. 23. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!