Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Miert nezi rossz szemmel sok...

Miert nezi rossz szemmel sok ember Magyarorszagon, ha valaki kulfoldre koltozik?

Figyelt kérdés
Egy eletunk van.
2010. júl. 15. 15:09
1 2 3
 21/23 anonim ***** válasza:

ma 20:07


"Amugy meg baromi konnyu ugy gepelni, hogy tok mas van a klaviaturara irva, mint amit leir...probald ki."


16-18 évvel ezelőtt ez úgy ment, hogy - akkoriban nem lehetett a kódlapot egy-két gombnyomással átállítani, csak bonyolultabban - egy angol gépen (437. kódlap) alt+147 = ő, alt + 148 = ö, alt + 160 = á, alt + 130 = é, alt + 152 = ó, alt + 129 = ü, alt + 161 = í... aki akart, már akkor is tudott ékezeteket írni, pedig akkor még hol volt az Unicode meg a többi nyalánkság...


Igen, így írogattunk. Nyomkodtuk a numerikus billentyűzetet :)))


Ehhez képest a magyar kiosztásra váltás (ö = 0, ; = é stb.) már egész egyszerű.


De nem ez a lényeg itt, hanem az, hogy nem mindenki ír ám könyvtárból, nem hiszem, hogy az emigránsok 99%-ában valóban nem áll módjában megtenni azt a 3 mozdulatot, ami a magyar billentyűkiosztás előhívásához kell.


"Amugy meg meg eletemben nem voltam Angliaban, szoval angol nehezen tudnek lenni."


Akkor amcsi. Francia már nem, mert akkor legalább é betűid lennének. Szóval valamilyen angolszász.


"Gyuloletet keltesz a szavaiddal, mikor bennem nincs utalat."


Nincs. Csak pökhendiség meg egy kis magyarellenesség. Idézlek: "blogol a sok kulfoldre ment, mert szeretne tartani a kapcsolatot magyarokkal? De eleg sokan leszoknak errol, mikor szembesulnek egy par magyar ember bunkozasaval,, mert ok mar latjak a kulonbseget."


A Nagy Emigráns kimegy. Aztán látja a különbséget (a magyarok bunkók, ezzel szemben a külföldiek virágillatút szellentenek), és egy idő után már nem vágyik haza stb. Ismerem ezt a mesét, érdekes módon a legtöbb nagyképű emigránstól lehet hallani. Ez valami emigráns-betegség lehet, hogy nem veszitek észre magatokat.


"ha visszamegyek Magyarorszagra, akkor nem tudok normalisan idot eltolteni a rokonaimmal anelkul, hogy valaki ne furna a kulfoldre menes miatt."


Nem gondolod, hogy ennek oka is van? Mondjuk lehet, hogy nemcsak a bunkó magyarokban, meg úgy általában a többi emberben kellene a hibákat keresned? Fogadni mernék, hogy pont azért tesznek rád megjegyzéseket, mert eljátszod a pökhendi emigránst, aki azáltal, hogy az Oh Be Csodálatos Külföldön Járt, ezzel jogot szerzett arra, hogy kioktassa a balkáni buta magyarokat. Ezt nálunk Londonisztánban már rég így csinálják, ezt meg úgy, mennyivel jobbak vagyunk mi londonisztániak stb. Ismerem ezt az embertípust már, mint a rossz pénzt.


"Ja, azert jut egy egesz osztalyra Magyarorszagon 1 nover, megsem ajanlanak nekik tobb fizetest..."


Ha hiány lesz, majd felmennek a fizetések. Piac ez is.


"Szoval bizonyos szakmakban nem eppen a legjobb szakemberek maradnak ott"


Lehet. Lehet, hogy a világ legjobb szakemberei a világ legjobban fizető helyein csoportosulnak, tehát nem a Péterfyben, hanem valahol New Yorkban. Igen, a szabad világban néha előfordulnak ilyen borzalmak. Te kommunista vagy egyébként?


"Bekepzeled magadnak, hogy aki kimegy kulfoldre, az utalja Magyarorszagot, a magyarokat"


Akkor nézz egy kicsit körül itt a gyk-n, hány száz emigráns köpködi egész nap az országot, illetve hány itteni nyafogógép nyomatja az "ez az ország egy szarkupac, én mindjárt kivándorlok" szöveget. Te lehet, hogy pont nem ilyen vagy (mondjuk az eddigi produkciód ezt kevéssé támasztja alá), de a disszidensek többsége mégis ilyen. És ez a válasz az eredeti kérdésre.


"ugyanannyi joga van magyar forumra irni, mint neked vagy barki masnak."


Joga van, de attól még idegesítő. Sok minden van, amihez az embernek joga van, de attól még bunkóság művelni.

2010. júl. 19. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/23 A kérdező kommentje:

"Csak pökhendiség meg egy kis magyarellenesség. Idézlek: "blogol a sok kulfoldre ment, mert szeretne tartani a kapcsolatot magyarokkal? De eleg sokan leszoknak errol, mikor szembesulnek egy par magyar ember bunkozasaval,, mert ok mar latjak a kulonbseget."


Attol, hogy van par bunko ember, attol meg szeretem a rakottkrumplit, a gyumolcslevest, a hurkat, a toltottkaposztat, a magyar rokonaimat, a barataimat, azt a helyet, ahol felnottem, az iskolamat, a nyelvemet. Tehat magyar vagyok es nem utalom Magyarorszagot, a magyar embereket. Rohadtul serto, hogy te azt kepzxeled magadrol, hogy magyarabb vagy, de hogy milyen alapon, nem tudom. Talan nem lehet kritizalni? (nem mintha barmit kritizaltam volna) Csak jot lehet mondani Magyarorszagrol? Azt is szoktam, de szerintem itt meg semmi rossz nem hangzott el tolem, csak az igazsag. Nem vagyok magyarellenes, de mindenki azt olvas ki mas szavaibol, amit akar. Hogy te epp magyarellenesseget akarsz belelatni, mert vitatkozni akarsz, hat rajta. Es koszi, de nem fogom a kedvedert nyomkodni a numerikus billentyuket, mikozben az 1 evesemet es a 3 evesemet is el kell latni meg kozben, mert a mai nap szeretnek par mondatot leirni, nem pedig egyet csiszolgatni 30 percig, mert nekem az a fontos, hogy leirjam, amit gondolok es ezt masok meg is ertik, hisz ekezetek nelkul is tokeletesen ertheto. Most mar nem szeretnek tobb idot szanni a kis legbol kapott iromanyodra, mert nekem csaladom es eletem is van. Sajnalom, ha neked nem jott ossze ez es csak ide tudsz irogatni kepzelt magyargyuloletrol, mikor a kerdesemnek semmi koze nincs ezekhez a suletlensegekhez, amiket itt felvetettel (magyarellenesseg, kommunizmus stb.). Sok sikert a jovodhoz. Remelem, hogy majd egyszer elmulik a frusztraciod es kisebbsegi komplexusod.

2010. júl. 20. 00:56
 23/23 anonim ***** válasza:

00:56


"Tehat magyar vagyok es nem utalom Magyarorszagot, a magyar embereket."


Vagy igen. Mondani könnyű bármit :)))


"Rohadtul serto, hogy te azt kepzxeled magadrol, hogy magyarabb vagy"


Mondtam olyat, hogy magyarabb vagyok? Nem. Képzelődsz, ha tovább tart hat hétnél, menj dokihoz :)))


Amúgy szeretnék egy félreértést eloszlatni, amibe folyamatosan beleesel. Az volt a kérdés, és én is arra válaszolok, hogy miért nézik sokan rossz szemmel az emigránsokat. Én leírtam, hogy azért, mert utálják az országot, de okoskodnak stb. Nem mindegyik emigráns, csak sok. És ez a válasz arra a kérdésre, hogy miért nézik rossz szemmel őket. Még az is lehet, hogy te nem úgy viselkedsz, mint az átlag emigráns. De a kérdés nem egyszerűen rólad szól, hanem általában az emigránsokról.


"a kerdesemnek semmi koze nincs ezekhez a suletlensegekhez, amiket itt felvetettel"


Nem vetted észre, hogy régóta ÖNMAGADRÓL beszélsz és nem a témáról? A kérdésed arra vonatkozott, hogy Magyarországon miért nézik sokan rossz szemmel az emigránsokat. Én meg már megtudtam, hogy hány évesek a gyerekeid. Nagyon okos nő lehetsz :))))


"Remelem, hogy majd egyszer elmulik a frusztraciod es kisebbsegi komplexusod."


Na, ez a tipikus emigránskór. Az emigráns azt hiszi, hogy amikor elkezd bunkóskodni az otthoniakkal, és azoknak ez nem tetszik, akkor csakis "kisebbségi komplexusa" lehet az otthon maradottaknak, mert nyilván, aki emigráns, az emigránslétével máris valaki több, akit mindenki irigyel. Pont ez az az arrogancia, ami miatt az emigránsokat idegesítőnek szokták érezni. Frappáns zárómondatoddal most szépen megmutattad, hogy pontosan megfelelsz a "tahó emigráns" sztereotípiájának :))))

2010. júl. 20. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!