Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Miért szégyen bevallani, ha...

Miért szégyen bevallani, ha valaki nem boldog a saját szülőhazájában és dolgozik a külföldre költözésen?

Figyelt kérdés

Mi az oka annak, hogy valakit kritizálnak és megbélyegeznek, ha annyit ki mer mondani, "Én sajnos nem vagyok itt boldog."? Szerintem mindenki a maga sorsa kovács és ha nem érzi jól magát azon a helyen ahol született, szerintem minden joga megvan hozzá, hogy keményen dolgozzon és valóra váltsa a költözési álmait. Attól, hogy valaki nem boldog a lakhelyén, még EGYÁLTALÁN nem azt jelenti, hogy nem tisztelni a szülőhazáját, vagy hogy "hálátlan lenne". A boldogság nem egyenlő azzal, hogy "Ide születtem, akkor 100 százalék hogy én itt boldog is leszek". Ha valaki elköltözik, még nem azt jelenti, hogy "lenézi a származását", egyszerűen csak nem találta meg itt a számítását. Külföldön is lehet büszke valaki arra a helyre ahonnan jött, nem "kötelező" ott is laknia ehhez. Nem értem, miért kell az ilyen embereket "hazaárulónak" kikiáltani, pusztán mert elköltöztek vagy szeretnének. Sokan az arcomba mondták, hogy "ilyet nem illik kimondani", de akkor mégis mi lenne a helyes? Le kellene tagadniuk az érzéseik és hazudniuk? Azt hazudni, mennyire hihetetlen boldogok itt, miközben ez nem igaz? Ez az ő döntésük és céljuk volt, amiért keményen dolgoztak. Szerintem csodálatos dolog, ha valaki megtalálta a boldogságát a szülőföldjén, de ez a séma, ez a sablon nem húzható rá mindenkire, nem érvényes mindenkire. Mind mások vagyunk, más vágyakkal, célokkal és igényekkel.


Mégis miért kell bántani azt, aki kimondja, hogy sajnos nem boldog ott ahol született?


2019. szept. 28. 22:12
 1/9 anonim ***** válasza:
64%
Volt egy Vörösmarty. Igaza volt.
2019. szept. 28. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
76%

A kérdés, hogy máshol miért leszel boldogabb?

Egyébként nem kell bántani.

2019. szept. 28. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

nem szégyen, igaz nehéz elfogadni, annak aki szereti, de ahogy mondod nem az ő dolguk. Ha kimész és nem tetszik, nem szégyen visszajönni se, és újra próbálni egy másik országban.

basszus nem tudom megfogalmazni...ööö...amíg megbánás nélkül, boldogan boldogulsz ott ahol vagy, addig nincsen szégyenli valód...asszem így jó(?)

nekem mindegy, csak ne rossz indulattal emlékezz rá. (ez se követelmény, de jó ha a szép emlékeket magaddal viszed)

Remélem összejön az álmod.

2019. szept. 28. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Egyáltalán nem szégyen.Ott élsz ahol jól érzed magad.Ez az én véleményem.
2019. szept. 29. 05:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Ne gondold, hogy ez az érzés csak a tiéd, az angolok Spanyolországba vágynak, a németek és a hollandok mediterrán vidékre, sokan vannak, akik nem boldogok ott, ahol vannak.

Kaffka rövid egypercesében jól leírja ezt az elvágyódást, nur Weg von hier, csak el innen, elolvashatod magyarul is, bár németül ütősebb és ha németül nem érted, akkor nem tanácsolom, hogy német nyelvterületre menj, mert nem jobb, hanem rosszabb lesz az életed.

[link]

Szégyennek nem szégyen, csak azonnal látszik, hogy ha ott, ahol a legtöbb lehetőséged van a boldogulásra és nem tudsz vele élni, akkor máshol még kevesebb rá az esélyed.

2019. szept. 29. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Szerintem nem szégyen. A honfoglaló magyarok sem érezték l magukat az Urálnál, vagy a Dél-oroszországi sztyeppéken és más helyre vándoroltak a IX. században. De ettől függetlenül tisztelettel emlékeztek meg az őseikről a királyok krónikaírói, és Julianus barát a tatárjárás (1230-as évek) idején egyenesen kutatóutat intézett Oroszországba a helyi magyarok felkutatására (azaz kb. 350 évvel a honfoglalás után).
2019. szept. 29. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Mert gyarló emberek.

Minket nem kritizál senki, pedig sok embernek mondtuk.

A külföldi barátainknak beszélünk fél-egy percet a fideszről, és ők is megértik.

2019. szept. 29. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Nem kell bántani.


Bár a boldogságot földrajzi kérdésnek beállítani botorság. Ha aszt hiszed, hogy külföldön, álmaid földjén képes leszel valamit is kovácsolni, amit itt nem vagy képes, akkor -nem bántani akarlak- tévedésben élsz. Az országhatáron megváltozik a személyiséged? Ugyan.


Hogy mi lenne a helyes? Nem tudom, számodra mi az elérhető, megvalósítható, így helyes vagy helytelen válaszról beszélni nincs értelme. A leírásod alapján nem vagy buta és unintelligens sem. Inkább érzelmileg gyengének tűnsz a leírásod alapján. Javaslom, költözz ki egy pár évre, hogy legyen saját tapasztalatod: a boldogság forrása a bejelentett lakcímed helye vagy a saját belső erőforrásaid elérhetősége? Utána majd belátod, ott lehetsz boldog, ahol képes vagy megküzdeni érte.


Ha az itthon maradás mellett döntesz, meg kell tanulnod leválni a magyarországi kollektív tudatról, hogy ne érzed magadra nézve kötelezőnek a téged körülvevő boldogtalanságot, kreatívtalanságot, jövő nélküliséget etc.


Mész vagy maradsz, meg kell tanulnod küzdeni ott, ahol vagy.

2019. szept. 29. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Nem azt szokták mondani, hogy bocsánat, de én itthon nem vagyok boldog, és ezért külföldre szeretnék menni. Nem is azt, hogy szeretnék világot látni, tapasztalatot szerezni külföldön. Hanem ennél sokkal negatívakat.

Kedves kérdező, próbálj pozitívan fogalmazni.

2019. szept. 29. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!